Podatek dla najbogatszych w USA: Bezos zapłaci 43 mld, Musk 28 mld a Zuckerberg 23 mld USD.

Jednorazowy podatek

Nic tak nie mówi o wolności i równości w USA, jak wkroczenie i uchwalenie aktu prawnego, który momentalnie zabiera sporą część majątku najbogatszym i najlepszym biznesmenom Ameryki.

Ale taką wizję ma Bernie Sanders dla Ameryki. Najwyraźniej nieświadomy tego, że opodatkowanie nie jest już konieczne, ponieważ Fed może teraz rozwiązać problemy finansowe kraju za pomocą swojej prasy drukarskiej, Sanders zaproponował ustawę „Make Billionaires Pay Act”, która nałożyłaby „jednorazowy 60% podatek od zysków majątkowych miliarderów między 18 marca 2020 a 1 stycznia 2021”. Były kandydat do nominacji w wyścigu do Białego Domu z ramienia Partii Demokratycznej tak komentuje swój pomysł:

Dochody z podatku byłyby przeznaczone na pokrycie bieżących wydatków na opiekę zdrowotną dla wszystkich Amerykanów przez okres jednego roku. Wpływy osiągnęłyby wysokości 731 miliardów dolarów z majątku zgromadzonego przez 467 miliarderów od 18 marca.

Dziesiątki miliardów do zapłaty

Zasadniczo podatek byłby ogromnym obciążeniem dla wielu dyrektorów i CEO, którzy widzieli, jak ich bogactwo gwałtownie wzrosło podczas pandemii. Wzrost cen aktywów nie ma oczywiście nic wspólnego z efektywną działalnością firm. To wszystko zasługa pracującej non-stop drukarki w banku centralnym USA – Fed. Sanders, podobnie jak reszta jego zwolenników, wciąż nie zorientowali się, że problemem są banki centralne, a nie miliarderzy. Oni po prostu korzystają na tym finansowym szaleństwie.

Według CNBC, w ramach nowego podatku, oto ile zapłacą niektórzy z najbogatszych w USA:

  • Prezes Amazona, Jeff Bezos, zapłaci jednorazowy podatek majątkowy w wysokości 42,8 miliarda dolarów.
  • Prezes Tesli i SpaceX, Elon Musk, zapłaci jednorazowy podatek majątkowy w wysokości 27,5 miliarda dolarów.
  • Prezes Facebooka Mark Zuckerberg zapłaci jednorazowy podatek majątkowy w wysokości 22,8 miliarda dolarów.
  • Rodzina Waltonów zapłacił jednorazowy podatek majątkowy w wysokości 12,9 miliarda dolarów.

A czy Wy jesteście zwolennikami nałożenia tak wysokich podatków na najbogatszych?

Finansowy Krytyk

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.