Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 6.12.2018

Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. 
XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że pomimo, iż w drugiej połowie września br. rynek pokonał linię trendu spadkowego, to jednak wzrosty nie trwały zbyt długo. Od pewnego czasu znów obserwujemy zdecydowaną przewagę sprzedających, co przyczynia się do znacznej deprecjacji wartości XRP. Fakt ten sprawił, że w dniu dzisiejszym kurs Ripple znalazł się na najniższym poziomie od 20 września br. Analizując obecną sytuację techniczną dojść można do wniosku, że jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, wyprzedaż ta mogłaby sięgnąć nawet okolic poprzednich dołków tj. 0.26 USD.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Bitcoin Casha, którego kurs osunął się do najniższych poziomów od początku jego istnienia. Biorąc więc pod uwagę, że rynek nigdy nie był niżej, ciężko określić jakikolwiek poziom, w okolicy którego spodziewać moglibyśmy się pojawienia większej reakcji popytowej i potencjalnego odbicia. W związku z powyższym, jednym z najlepszych rozwiązań wydaje się tu wstrzymanie od podejmowania jakichkolwiek decyzji zakupowych do czasu uformowania się bardziej klarownej sytuacji technicznej. Na ten moment nic nie wskazuje bowiem, by ogólna tendencja rynku miała ulec zmianie.

EOS/USD – EOS

Niezwykle interesująco zaczynają wyglądać za to notowania EOSa, którego kurs – zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją – osunął się w okolice 2 dolarów. Póki co nie pojawiła się tu jeszcze żadna reakcja popytowa sugerująca potencjalne odrzucenie tego wsparcia. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę jak istotny był to poziom w przeszłości, i tym razem spodziewać moglibyśmy się, że wkrótce taka reakcja się tu pojawi. Gdyby tak się stało, spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej większej korekty wzrostowej, dla której realnym zasięgiem wydają się być okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) tj. poziomu 4.50 USD i mierzenia 61.8% korekty Fibonacciego z trwającego od miesiąca impulsu spadkowego.

Jeżeli jednak obecnie testowana strefa zostanie jednak pokonana, wówczas wyprzedaż EOSa mogłaby pogłębić się nawet do 0.45 USD.

XLM/USD – Stellar

Zdecydowanie mniej optymistyczne wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Stellara. W tym przypadku, zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, rynek odrzucił testowany wówczas opór w okolicy 0.1750 USD a w skutek późniejszych spadków pokonał wsparcie a wysokości 0.14 USD. Biorąc pod uwagę, że – przynajmniej z technicznego punktu widzenia – pokonanie jednego wsparcia otwiera drogę do dalszych spadków w okolice kolejnego, jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się tu silna reakcja popytowa mogąca zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 0.06 USD.

XMR/USD – Monero

W dalszym ciągu pro-spadkowo wyglądają również notowania Monero, którego kurs znajduje się obecnie na najniższym poziome od połowy sierpnia 2017 roku. Biorąc pod uwagę, że najbliższe, istotne wsparcie, w okolicy którego mogłaby pojawić się jakaś większa reakcja popytowa znajduje się dopiero na wysokości 28 dolarów, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji obecnej tendencji spadkowej. Póki co niewiele wskazuje bowiem na to, by ogólne nastawienie rynku miało ulec zmianie.

XEM/USD – NEM

Spoglądając na notowania NEM zauważymy, że w skutek ostatnich spadków rynek wybił dołem z trwającej od sierpnia br. konsolidacji. Idealnie potwierdza to zatem to, o czym pisałem już wielokrotnie a mianowicie fakt, iż konsolidacje są formą korekty i wybicia w kierunku zgodnym z wcześniejszym trendem (w tym przypadku spadkowym) są bardziej prawdopodobne.

Zgodnie z zachowaniem zasady zmiany biegunów, w ostatnim czasie doszło do re-testu dolnego ograniczenia tej konsolidacji, gdzie już kilkukrotnie pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli zatem strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków. Ciężko jednak w tym przypadku wyznaczyć jakikolwiek techniczny poziom będący potencjalnym zasięgiem dla tej wyprzedaży. W związku z powyższym nie pozostaje nam nic innego jak czekać i obserwować, gdyż nie wiemy, gdzie moglibyśmy spodziewać pojawienia się reakcji popytowej mogącej być motorem napędowym do pojawienia się przynajmniej większego odbicia.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Dno w świecie inwestycji nie kończy się 4-letnim dołkiem; kończy się wraz z 10- lub 15-letnimi dołkami.

– Jim Rogers

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze