Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 5.07.2018

Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem.
EOS/USD – EOS

Spoglądając na notowania EOSa zauważymy, że zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją kurs odrzucił testowane wówczas wsparcie i od kilku dni porusza się na północ. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) znajdującego się w okolice mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków.

XLM/USD – Stellar

Zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją Stellar także odrzucił testowane wówczas wsparcie. Na skutek trwających od tego czasu wzrostów kurs dotarł w okolice lokalnego oporu, gdzie już we wtorek pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Dopóki strefa ta nie zostanie pokonana, dalsze wzrosty stoją pod znakiem zapytania, a nie wykluczone, że rynek ponownie wróci w okolice 0.17 USD, co mogłoby oznaczać powstanie konsolidacji.

IOT/USD – IOTA

Bardzo podobnie wygląda także IOTA. W tym przypadku rynek również odrzucił testowane w ubiegłym tygodniu wsparcie i powoli zbliża się w okolice najbliższego oporu tj. 1.33 USD. Trwałe pokonanie bądź odrzucenie tej strefy mogłoby określić przyszły kierunek ruchu w najbliższym czasie.

XRP/USD – Ripple

W przypadku Ripple sytuacja niemal nie zmieniła się od ubiegłego tygodnia. Co prawda kurs odnotował nieznaczną aprecjację, ale na prawdę była ona jedynie nieznaczna. W związku z tym rynek w dalszym ciągu oscyluje w okolicy 0.45 USD czyli najniższego poziomu od początku roku a właściwie od połowy grudnia ub.r.

Trwałe odrzucenie tego wsparcia mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów w okolice linii tendencji spadkowej bądź nawet 1.18 USD.

Jeżeli jednak strefa ta zostanie pokonana, potencjalne spadki mogłyby być kontynuowane nawet w okolice 0.14 USD.

TRX/USD – Tron

Zdecydowanie bardziej pesymistycznie wygląda Tron, którego kurs na przestrzeni ostatniego tygodnia poruszał się w niezwykle wąskiej konsolidacji. Warto jednak zwrócić uwagę, że od początku maja obserwujemy spadki i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana (a póki co mało wskazuje, by miało się to zmienić) spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania tegorocznych minimów tj. okolic 0.03 USD.

XMR/USD – Monero

Zdecydowanie coraz bardziej pro-spadkowo wyglądają także notowania Monero, gdzie 10 czerwca, po raz pierwszy od listopada ub.r. kurs osunął się poniżej 150 USD. Pomimo trwających od kilku dni wzrostów, rynek w dalszym ciągu znajduje się poniżej tego poziomu. Ponadto dynamika tej aprecjacji bardziej przypomina korektę aniżeli nowy impuls. Okazuje się więc, że jeżeli tylko w najbliższym czasie pojawi się silna reakcja podażowa, która mogłaby odrzucić obecnie testowaną strefę, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet w okolice 62 USD.

LSK/USD – Lisk

Pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na Lisk’u, gdzie na skutek ostatnich wzrostów kurs dotarł w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji. Jeżeli tak się stanie, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 4 USD.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Bardzo podobnie wygląda również obecna sytuacja na Bitcoin Cash, gdzie na skutek ostatnich wzrostów kurs także dotarł w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Tam też już we wtorek pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Jeżeli więc strefa ta zostanie trwale odrzucona, z technicznego punktu widzenia spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się okolice 600 USD bądź nawet 280 USD.

POWR/USD – Power Ledger

Kurs Power Ledger w ciagu niespełna dwóch dni wzrósł o blisko 114%. Na skutek tych wzrostów doszło do pokonania linii lokalnej tendencji spadkowej oraz technicznego oporu (teraz wsparcia) w okolicy 0.24 USD. Jeżeli w najbliższym czasie doszłoby więc do re-testu i odrzucenia tego poziomu, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszych wzrostów w okolice 0.40 bądź nawet 0.62 USD.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

Większość niedoświadczonych inwestorów uparcie trzyma złe pozycje, kiedy strata jest jeszcze mała i możliwa do zaakceptowania. Mogliby je zamknąć, ale są tak emocjonalnie zaangażowani, że trzymają papiery w nadziei na poprawę sytuacji. Ostatecznie strata staje się większa i bardziej kosztowna.”

– William O’Neil

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze