Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 28.06.2018

Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem.

EOS/USD – EOS

Spoglądając na notowania EOSa zauważymy, że zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją kurs pokonał techniczne wsparcie w okolicy 10 USD i dotarł do 7 USD, gdzie już w minioną niedzielę pojawiła się dość silna reakcja popytowa. Mimo to, strefa ta w dalszym ciągu nie została jeszcze trwale odrzucona.

Biorąc jednak pod uwagę, że rynek w dalszym ciagu nie przetestował jeszcze od dołu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), spodziewać moglibyśmy się, że testowane obecnie wsparcie zostanie ostatecznie odrzucone i kurs ponownie dotrze w okolice 10 USD. Nim opór ten nie zostanie jednak trwale pokonany, wzrosty te mogłyby okazać się jedynie tymczasową korektą.

XLM/USD – Stellar

Zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją Stellar osunął się w okolice 0.17 USD. Biorąc pod uwagę, że wsparcie to od dłuższego czasu pozostaje niepokonane, i tym razem spodziewać moglibyśmy się jego odrzucenia, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów w okolice 0.30 bądź nawet 0.47 USD.

Jeżeli jednak tak się nie stanie i poziom ten zostanie pokonany, z technicznego punktu widzenia należałoby się przygotować nawet na dalsza deprecjację, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice 0.06 USD.

XRP/USD – Ripple

Wiem, że zabrzmi to snobistycznie ale…zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją notowania Ripple osunęły się w okolice 0.45 USD czyli najniższego poziomu od początku roku a właściwie od połowy grudnia ub.r.

Trwałe odrzucenie tego wsparcia mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów w okolice linii tendencji spadkowej bądź nawet 1.18 USD.

Jeżeli jednak strefa ta zostanie pokonana, potencjalne spadki mogłyby być kontynuowane nawet w okolice 0.14 USD.

IOT/USD – IOTA

Bardzo podobnie wygląda także IOTA. W tym przypadku kurs również znajduje się w okolicy dość istotnego wsparcia, którego trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w okolice 0.33 USD. Jeżeli jednak w najbliższym czasie pojawi się silna reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie obecnie testowanej strefy, spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów.

Póki co obecna sytuacja jest dość neutralna i ciężko określi który kierunek ruchu jest bardziej prawdopodobny.

TRX/USD – Tron

Zdecydowanie bardziej pesymistycznie wygląda Tron, którego kurs od początku maja porusza się na południe. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana (a póki co mało wskazuje, by miało się to zmienić) spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania tegorocznych minimów tj. okolic 0.03 USD.

ADA/USD – Cardano

Równie mało optymistycznie wygląda obecna sytuacja na notowaniach Cardano, gdzie na przestrzeni ostatniego tygodnia kurs osunął się poniżej dość istotnego wsparcia 0.14 USD. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, która mogłaby zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji i ponownego przetestowania okolic 0.09 USD.

XMR/USD – Monero

Zdecydowanie pro-spadkowo wyglądają także notowania Monero, gdzie 10 czerwca, po raz pierwszy od listopada ub.r. kurs osunął się poniżej 150 USD. Z technicznego punktu widzenia było to bardzo istotne wsparcie, którego trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji nawet w okolice 62 USD.

Zgodnie z moją ostatnią projekcją, na przestrzeni minionego tygodnia doszło do re-testu w/w wsparcia (teraz oporu), gdzie pojawiła się silna reakcja podażowa. Wiele wskazuje zatem na to, że w najbliższym czasie spadki będą kontynuowane.

GAME/USD – GameCredits

Bardzo podobnie wygląda także obecna sytuacja na GameCredits, gdzie na skutek ostatnich spadków, kurs osunął się poniżej 1 USD, w związku z czym spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji. W tym przypadku ciężko jednak wyznaczyć techniczne wsparcie, w okolicy którego spodziewać moglibyśmy się pojawienia większej reakcji popytowej.

Niewykluczone jednak, że w najbliższym czasie pojawi się jakieś odreagowanie i korekta wzrostowa, na skutek której dojdzie do re-testu w/w poziomu 1 USD.

LSK/USD – Lisk

Pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na Lisk’u, gdzie zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją kurs odrzucił testowany wówczas opór w okolicy 6.65 USD. Z technicznego punktu widzenia, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice 4 USD.

ZEC/USD – Zcash

Spoglądając na notowania Zcash zauważymy, że zgodnie z moją ostatnią projekcją kurs osunął się w okolice 160 USD. Biorąc pod uwagę, że w trakcie trwania ostatnich spadków nie pojawiła się żadna większa korekta, spodziewać moglibyśmy się ponownego odrzucenia tego wsparcia i jakiegoś odreagowania.

Jeżeli jednak strefa ta zostanie pokonana, potencjalne spadki mogłyby być kontynuowane nawet w okolice 110 USD.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

Stratę pieniędzy zawsze traktowałem jako przeciwieństwo ich zarabiania (…) Nie koncentruj się na zarabianiu pieniędzy, tylko na utrzymaniu tego, co już posiadasz – Paul Tudor Jones

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego

Komentarze