Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 20.09.2018

Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. 
XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że na skutek trwających niemal od początku tygodnia wzrostów, kurs dotarł w okolice linii tendencji spadkowej i dość istotnej (zielonej) strefy oporu. Póki co nie pojawiła się tu jeszcze żadna reakcja podażowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tego poziomu. Dopóki jednak kurs znajduje się poniżej 0.45 USD, z technicznego punktu widzenia obowiązującym trendem jest trend spadkowy i należy brać pod uwagę możliwe, ponowne spadki.

EOS/USD – EOS

Spoglądając na notowania EOSa zauważymy, że od ubiegłego tygodnia kurs oscyluje w okolicy 4.50 USD. Póki co wsparcie to nie zostało jednak jeszcze trwale odrzucone, co z technicznego punktu widzenia może determinować możliwe jego pokonanie w przyszłości. Gdyby tak się stało, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 2 USD.

ADA/USD – Cardano

Coraz mniej optymistycznie wygląd także obecna sytuacja na notowaniach Cardano, którego kurs osunął się poniżej 0.09 USD, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków. Niewykluczone jednak, że nim do tego dojdzie, rynek wpierw przetestuje od dołu ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór).

XMR/USD – Monero

Zdecydowanie bardziej optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Monero, którego kurs ok pewnego czasu oscyluje w okolicy ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) i mierzenia 61.8% korekty Fibonacciego. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyc drogę do ponownych wzrostów, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 150 USD. Z technicznego punktu widzenia dopiero trwałe pokonanie tego oporu mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji.

TRX/USD – TRON

Spoglądając na notowania TRX zauważymy, że kurs od ubiegłego tygodnia oscyluje w okolicy dolnego ograniczenia obecnej konsolidacji. Pomimo pojawienia się tu reakcji popytowych, poziom ten w dalszym ciagu nie został jeszcze trwale odrzucony. Jeżeli strefa ta zostanie pokonana, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji, dla której trudno jednak wyznaczyć potencjalny zasięg. Abyśmy mogli mówić o jakimkolwiek powrocie do wzrostów (w terminie dłuższym niż kilka dni), kurs musiałby najpierw wybić powyżej 0.03 USD.

NEO/USD – NEO

Dość podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach NEO, gdzie w skutek niedawnych wzrostów doszło do re-testu i odrzucenia ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Fakt ten sprawił, że kurs ponownie znalazł się w okolicy 15 USD. Mimo, że wsparcie to pozostaje niepokonane już od dawna, to w dalszym ciagu nie pojawiła się w jego okolicy silna reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie i powrót do wzrostów.

ETC/USD – Ethereum Classic

W okolicy dość istotnego wsparcia (10 USD) znajdują się także notowania Ethereum Classic. Spoglądając na interwał dzienny zauważymy, że poziom ten pozostaje niepokonany od maja 2017 roku. Jeżeli więc i tym razem rynek go odrzuci, spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów, dla których realnym zasięgiem okazują się okolice 14.50 USD bądź nawet 19 USD.

WPR/USD – Wepower

Spoglądając na notowania Wepower zauważymy, że kurs od początku sierpnia porusza się w trendzie horyzontalnym. Biorąc pod uwagę, że z technicznego punktu konsolidacja jest formą korekty, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe wybicie dołem i kontynuacja spadków. Za scenariuszem tym przemawiać może także fak, iż górne ograniczenie obecnego boxu znajduje się w okolicy mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“W inwestowaniu to, co jest komfortowe, rzadko przynosi zyski.”

– Robert Arnott

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze