Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. Nim zaczniemy, przyjrzyjmy się jednak obecnej sytuacji na BTC.
BTC/USD – Bitcoin
Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów cena BTC pokonała trzy kolejne, techniczne poziomy oporu w okolicy 8 800 USD, 9 900 USD oraz 11 700 USD. W chwili obecnej za jednego Bitcoina zapłacić trzeba już ponad 12 600 USD, choć wczoraj wieczorem cena BTC znajdowała się ponad 1200 dolarów wyżej (dokładnie po 13 880 USD).
Około godz. 22:00 pojawiła się wczoraj niezwykle silna reakcja podażowa, w wyniku której cena Bitcoina osunęła się o ponad 2 tys. USD. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że wydarzyło się to w ciągu zaledwie 50 minut.
Jeżeli tylko okaże się, że wczorajsze, wieczorne spadki zapoczątkują powstanie korekty spadkowej, niewykluczone, że cena BTC osunie się docelowo w jeden z trzech ostatnio pokonanych poziomów oporu (teraz wsparcia) tj. 11 700 USD, 9 900 USD, bądź nawet 8 800 USD.
Gdyby jednak rynek trwale pokonał obecnie testowaną strefę, wówczas spodziewać moglibyśmy się dalszej aprecjacji, dla której potencjalnym zasięgiem wydają się okolice 17 200 USD.
EOS/USD – EOS
Spoglądając na notowania EOS’a zauważymy, że wskutek trwającej od pierwszej połowy grudnia 2018 roku aprecjacji cena EOS’a wzrosła o ponad 7,10 USD tj. 458% z 1,55 USD do 8,65 USD. W trakcie tej tendencji rynek pokonał kilka istotnych poziomów oporu, wśród których bez wątpienia najistotniejsze były strefy w rejonie 4,50 USD, 5,85 USD oraz 6,80-7,00 USD.
Mimo, że pokonanie tej ostatnie teoretycznie mogło otworzyć drogę do dalszej aprecjacji nawet w okolice 10 dolarów, to tak się jednak nie stało. Tendencja ta zatrzymała się bowiem nieco powyżej 8,65 USD.
W wyniku późniejszych spadków cena EOSa znów osunęła się poniżej 7 USD i rynek przetestował po raz kolejny techniczne wsparcie w wysokości 5,85 USD, gdzie pojawiła się reakcja popytowa.
W wyniku późniejszych wzrostów cena EOSa znów znalazła się powyżej 7 USD. Tym razem wzrosty trwały jednak jeszcze krócej i zatrzymały się już w rejonie 7,64 USD, gdzie pojawiła się reakcja podażowa. W chwili obecnej cena EOSa znajduje się w okolicy linii tendencji wzrostowej. Gdyby tylko wsparcie to zostało pokonane, wówczas kurs mógłby osunąć się w okolice 5,85 USD bądź nawet 4,50 USD.
Jeżeli jednak obecnie testowane wsparcie zostanie odrzucone, cena EOSa mogłaby podjąć próbę ataku na strefę pomiędzy 9,50-10 USD.
XLM/USD – Stellar
Spoglądając na notowania Stellar’a zauważymy, że rynek od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym pomiędzy 0,1185 – 0,1450 USD. W wyniku ostatnich spadków kurs po raz kolejny dotarł w rejon dolnego ograniczenia tej konsolidacji. Gdyby tylko wsparcie to zostało jednak pokonane, potencjalne spadki mogłyby sięgnąć linii tendencji wzrostowej będącej dolnym ograniczeniem obecnego kanału wzrostowego bądź nawet okolic 0,06 USD.
Jeżeli jednak obecnie testowane wsparcie po raz kolejny zostanie odrzucone, cena Stellara mogłaby ponownie wzrosnąć powyżej 0,14 USD, bądź nawet do 0,1750 USD.
ADA/USD – Cardano
Na notowaniach Cardano zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów rynek dotarł w okolice ważnej strefy oporu, będącej jednocześnie górnym ograniczeniem trwającej od połowy maja br. konsolidacji. Biorąc jednak pod uwagę niedawne reakcje podażowe, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe odrzucenie tej strefy. Gdyby tak się stało, cena Cardano mogłaby ponownie osunąć się w okolice 0,0770 USD.
TRX/USD – TRON
Spoglądając na notowania TRX zauważymy, że w wyniku ostatnich wzrostów rynek po raz kolejny dotarł w rejon 0,0405 USD, gdzie wczoraj ponownie pojawiła się reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tego oporu mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków, dla których realnym zasięgiem byłyby okolice 0,0312 USD.
Jeżeli jednak strefa ta zostanie trwale pokonana, wówczas cena TRX mogłaby wzrosnąć nawet do ,0,550 USD.
XMR/USD – Monero
Na notowaniach Monero zauważymy, że mimo, iż rynek wybił powyżej 100 USD, to późniejsze wzrosty nie dotarły nawet w okolice kolejnego, technicznego oporu tj. 148 USD. Zamiast tego, od wtorku obserwujemy spadki, wskutek których cena XMR osunęła się do ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia).
Z czysto technicznego punktu widzenia, dopiero trwałe pokonanie, bądź odrzucenie tej strefy mogłoby określić przyszły kierunek ruchu. Okazuje się więc, że jeżeli w najbliższym czasie pojawi się silna reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie obecnie testowanej strefy, to notowania mogłyby wrócić do wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 148 dolarów. Jeżeli jednak obecnie testowany poziom zostanie pokonany, wówczas należałoby się przygotować na możliwą deprecjację nawet do 80 USD.
DASH/USD – Dash
Spoglądając na notowania Dash’a zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów rynek po raz kolejny dotarł w rejon 178 USD. Tam jednak znów pojawiła się reakcja podażowa i jeżeli tylko opór ten zostanie odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 137 USD.
Dopiero trwałe pokonanie obecnie testowanej strefy mogłoby bowiem otworzyć drogę do dalszej aprecjacji. Gdyby tak się stało, Cena Dasha mogłaby wzrosnąć nawet do 210 USD.
Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.
“Potrzeba ciągłego podejmowania decyzji niezależnie od warunków jest odpowiedzialna za wiele porażek na Wall Street, również wśród profesjonalistów, którzy pragną zarabiać pieniądze każdego dnia, jakby pracowali na zwyczajnym etacie”
– Jesse Livermore
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.