Kryptowaluty szturmują opory! Sprawdź analizę najpopularniejszych altcoinów
Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem.
EOS/USD – EOS
Spoglądając na notowania EOS’a zauważymy, że wskutek trwających od pierwszej połowy grudnia 2018 roku wzrostów kurs pokonał już niezwykle istotny opór w okolicy 4,50 USD, który następnie przetestowany został także od góry (jako wsparcie). Jego odrzucenie otworzyło drogę do dalszej aprecjacji, w wyniku której cena EOSa pokonała kolejną, istotną strefę pomiędzy 6,80 a 7,00 USD. Z czysto technicznego punktu widzenia, takie wybicie mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów nawet w okolice 10 dolarów. Niewykluczone jednak, że nim do tego dojdzie, cena najpierw ponownie osunie się, by przetestować ostatnio pokonany opór (teraz wsparcie) tj. 7 USD.
BNB/USD – BinanceCoin
Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach BinanceCoin’a, którego kurs pokonał niedawno niezwykle istotny opór w okolicy 26 dolarów. W chwili obecnej coin ten wyceniany jest już na ponad 34 USD i jeżeli tylko tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej aprecjacji. Biorąc jednak pod uwagę, że rynek ten nigdy w historii nie był wyżej, niemal niemożliwym jest wyznaczenie kolejnych, technicznych poziomów, w okolicy których spodziewać moglibyśmy się pojawienia większej reakcji podażowej. Należałoby się zatem przygotować, że taka ewentualność może pojawić się w każdym momencie.
Gdyby jednak tendencja wzrostowa dobiegła końca, potencjalnym zasięgiem dla ewentualnych spadków wydaje się rejon ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) tj. 26 USD. Warto też zwrócić uwagę, że poziom ten zbiega się z mierzeniem 61,8% korekty Fibonacciego, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby determinować pojawienie się w jego okolicy reakcji popytowej.
XLM/USD – Stellar
Spoglądając na notowania Stellar’a zauważymy, że rynek od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym pomiędzy 0,1185 – 0,1450 USD. W wyniku ostatnich wzrostów kurs po raz kolejny dotarł w rejon górnego ograniczenia tej konsolidacji. Gdyby tylko opór ten został jednak pokonany, potencjalne wzrosty mogłyby sięgnąć 0,1750 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem kolejny, niezwykli istotny opór i dopiero jego pokonanie mogłoby otworzyć drogę do jakiejś większej aprecjacji Stellara.
ADA/USD – Cardano
Równie interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Cardano, gdzie wskutek ostatnich, niezwykle dynamicznych wzrostów rynek dotarł w okolice bardzo ważnej strefy oporu. Warto zwrócić uwagę, że poziom ten po raz pierwszy przetestowany został już pod koniec 2017 roku, a mimo to, w dalszym ciągu jest respektowany przez rynek. Gdyby jednak strefa ta tym razem została pokonana, potencjalne wzrosty mogłyby sięgnąć 0,1120 USD bądź nawet 0,1820 USD.
TRX/USD – TRON
Spoglądając na notowania TRX zauważymy, że w wyniku ostatnich, dynamicznych wzrostów rynek pokonał niezwykle istotny opór w wysokości 0,0312 USD wybijając tym samym górą z trwającej niemal od początku roku konsolidacji. Z czysto technicznego punktu widzenia, takie wybicie mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów w rejon 0,0405 USD. Jeżeli jednak i ten poziom zostanie pokonany, wówczas aprecjacja TRX mogłaby sięgnąć nawet 00550 USD.
XMR/USD – Monero
Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Monero, którego kurs pokonał niedawno istotne opory w rejonie 72 i 80 dolarów, po czym dotarł w okolice 100 USD. Tam też we wtorek pojawiła się nieśmiała reakcja podażowa. Póki co, nie wskazuje ona jednak na potencjalne odrzucenie tego poziomu. Gdyby tylko bariera 100 dolarów została natomiast pokonana, wówczas cena Monero mogłaby wzrosnąć nawet do 148 USD. W chwili obecnej coin ten wyceniany jest natomiast na 94,99 USD.
DASH/USD – Dash
Spoglądając na notowania Dash’a zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów rynek pokonał dwa techniczne opory znajdujące się kolejno w okolicy 100 USD i 137 USD. Wzrosty te dotarły aż w rejon 174 dolarów. Tam jednak już w ubiegłym tygodniu pojawiła się większa reakcja podażowa i mimo trwających od kilku dni, spokojnych wzrostów, raczej mało prawdopodobne wydaje się możliwe pokonanie tej bariery. Gdyby tak się stało, cena Dash’a mogłaby sięgnąć nawet 210-222 USD. Jeżeli jednak obecnie testowana strefa zostanie odrzucona, spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 137 dolarów.
Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.
“Odnoszący sukcesy trader jest racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.”
– Monroe Trout
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.