Co dalej na Bitcoinie? Analiza BTC, ETH, XRP

Bitcoin

Rozpoczynając omówienie aktualnej sytuacji na Bitcoinie warto zwrócić uwagę co wydarzyło się w ostatnich dniach. Mieliśmy do czynienia z wybiciem kanału dołem, a następnie re-testem tego kanału od dołu, co spowodowało dalszy spadek. Na wyższym interwale czasowym oczywiście widać trwającą dalej konsolidacje cenową, więc ruchy na Bitcoinie (BTC) są stosunkowo niewielkie.

Na ten moment Bitcoin broni poziomu 18000$ – 19000$ i w czwartek właśnie odnotował odbicie wzrostowe. Możliwy jest kolejny test tego poziomu i wtedy potencjalny scenariusz wzrostowy sugerowałby podejście pod nawet 1.618 poziomu Fibonacciego, które będzie zbiegać się z górnym ogranicznikiem wcześniejszego kanału. Mowa o wartości w okolicach nawet 22000$ i ta cena wydaje się być maksymalnym zasięgiem potencjalnych wzrostów.

Na wyższych interwałach czasowych narazie ciężko mówić o dużej zmienności, gdyż cena w zasadzie znajduje się na podobnum pułapie cenowym od czerwca. Obecnie wyczekiwane są większe ruchy, które mogłyby dać odpowiedź na pytanie, czy Bitcoin zamierza kontynuować dalszy spadek (w kierunku 12000$) czy może zakończyć bessę w niedalekiej przyszłości.

Przebicie wartości 22500$ sugerowałoby pozytywny scenariusz, jednak przebicie 18000$ w dół, mogłoby napędzić dalsze spadki, lecz na ten moment najbardziej prawdopodobna jest dalsza konsolidacja i małe ruchy cenowe.

Ethereum

Na notowaniach ETH w końcu długo wyczekiwana analiza została wypełniona układem harmonicznym na wykresie dniowym. Cena zareagowała na 0.786 poziomu Fibonacciego, o którym wspomniano we wcześniejszych prognozach.

Obecnie najbliższym zakresem wzrostowym jest poziom 1400$ i tam jeśli pojawi się większa presja podażowa, możliwe, że układ zostanie jeszcze raz przetestowany – tym razem na poziomie 0.886, czyli w okolicy 1000$.

XRP

Na wykresie XRP, przechodząc na mniejszy interwał czasowy – 1 godzinny, można wyczekiwać reakcji popytowej na strefie, która pokrywa się z ważnymi poziomami Fibonacciego. Pierwszym poziomem jest 0.618, lecz w przypadku nieutrzymania tej strefy, dalsza reakcja może pojawić się przy wartości 0.4500$

XRP w odróżnieniu od BTC i ETH, w ostatnich tygodniach zaliczył większe wzrosty niż dwie główne kryptowaluty. Z punktu widzenia fundamentalnego dużo działo się wokół tego altcoina i dlatego notuje większe zmienności.

Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną analizą i poglądem autora.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze