Bitcoin w okolicy istotnego wsparcia! Czy już czas na wzrosty BTC?

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash oraz Litecoin
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że wskutek ostatnich spadków cena BTC ponownie osunęła się w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) tj. 9900 USD i mierzenia 61.8% korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu wzrostowego, gdzie już o poranku pojawiła się niewielka reakcja popytowa.

Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydaje się rejon 13 tys. USD. Jeżeli natomiast obecnie testowane wsparcie zostanie jednak pokonane, wówczas dalsza deprecjacja BTC mogłaby sięgnąć nawet okolic 8900 USD.

Wydaje się więc, że wiele będzie zależało od tego, jak zakończy się poniedziałkowa sesja.

ETH/USD – Ethereum

Zdecydowane niej optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, którego kurs pokonał w ostatnim czasie dwa techniczne poziomy wsparcia. Mowa tu oczywiście o 274 USD oraz 230 USD. Jeżeli tylko w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa mogąca zanegować wczorajsze wybicie poniżej 230 USD, niewykluczone, że dalsza deprecjacja doprowadzi do cenę ETH aż w rejon 181 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem dopiero kolejny, techniczny poziom wsparcia, w okolicy którego spodziewać moglibyśmy się pojawienia większej reakcji popytowej.

ETH/BTC – Ethereum

Potencjalnych spadków spodziewać moglibyśmy się także na notowaniach pary ETH/BTC, której kurs osunął się poniżej 0,0250 BTC. Oznacza to, że w chwili obecnej ETH wyceniane w BTC jest najtańsze od maja 2017 r. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, potencjalne spadki mogłyby sięgnąć nawet okolic 0,0155 BTC.

XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że wskutek trwających od trzech tygodni spadków rynek pokonał już techniczne wsparcie w wysokości 0,3650 USD. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic 0,2776 BTC. Biorąc natomiast pod uwagę jak istotne jest to wsparcie, niewykluczone, że w jego okolicy po raz kolejny pojawi się reakcja popytowa. Gdyby tak się stało, cena XRP mogłaby wrócić do wzrostów…przynajmniej w rejon 0,3650 USD.

XRP/BTC – Ripple

Zdecydowanie mniej optymistycznie wyglądają natomiast notowania pary XRP/BTC, której kurs osunął się w ostatnim czasie poniżej 4110 satoshi. Oznacza to, że w stosunku do BTC, XRP jest obecnie na najniższym poziomie od połowy grudnia 2017 r. 

Tuż po tym wybiciu dostrzec mogliśmy tu niewielką korektę wzrostową, wskutek której doszło do re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). W jego okolicy znów pojawiła się jednak reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tej strefy otworzyło drogę do dalszej deprecjacji, da której realnym zasięgiem wydają się obecnie nawet okolice 1200 satoshi.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Spoglądając na notowania Bitcoin Cash’a zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów jego cena wróciła w rejon poprzednich wierzchołków. Tam jednak znów pojawiła się silna reakcja podażowa. W wyniku trwających od tego czasu spadków rynek nie tylko dotarł do, lecz również pokonał techniczne wsparcie w wysokości 350 USD. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic 225 USD, bądź nawet 73 USD.

BCH/BTC – Bitcoin Cash

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BCH/BTC, której kurs osunął się poniżej 0.0320 BTC. Jeżeli tylko w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa mogąca zanegować to wybicie i spadki będą kontynuowane, niewykluczone, że rynek osunie się aż w rejon grudniowych dołków a więc najniższych poziomów w historii notowań tej pary.

LTC/USD – Litecoin

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że w wyniku ostatnich spadków rynek wybił dołem z parabolicznego kanału wzrostowego, po czym pokonał również horyzontalne wsparcie pomiędzy 105-110 USD. W wyniku późniejszych spadków cena LTC osunęła się w rejon kolejnego wsparcia tj. 84 USD. Pojawienie się tu reakcji popytowej mogłoby otworzyć drogę do powstania przynajmniej korekty wzrostowej, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 105 USD.

Jeżeli jednak obecnie testowane wsparcie zostanie bez większego trudu pokonane, wówczas dalsze spadki mogłyby sięgnąć nawet okolic 68-66 USD.

LTC/BTC – Litecoin

W okolicy lokalnego wsparcia znajdują się także notowania pary LTC/BTC. Jeżeli strefa ta zostanie pokonana, potencjalne spadki mogłyby sięgnąć rejonu 0,0069 BTC, bądź nawet 0,0052 BTC.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

Pieniądze zarabia się przez siedzenie, nie przez handel

– Jesse Livermore

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.