Bitcoin notuje małe ruchy cenowe przez cały tydzień
Na wykresie 4-godzinnym, cena BTC (Bitcoin) znajduje się w konsolidacji cenowej, czyli w podobnym zakresie cenowym już od połowy grudnia. Cena odbijała się w granicach 16400$ – 17000$, co pokazuje naprawdę małą zmienność w ostatnich tygodniach.
Na moment pisania artykułu najbardziej prawdopodobne wydaje się wybicie z tej konsolidacji górą, gdyż cena atakuje ten poziom oporu już któryś raz. Warto zauważyć, że knot z 6 stycznia był jedynie markowaniem ceny i tak zwanym „fałszywym wybiciem”. Oczekuje się solidnego potwierdzenia popytowego, aby po wybiciu z konsolidacji poszukać re-testu tego poziomu, który następnie zamieni się już we wsparcie cenowe.
W dłuższej perspektywie czasowej Bitcoin (BTC) może iść w kierunku 18500$ i dopiero tam odnotować większą reakcję spadkową. Jest to górne ograniczenie konsolidacji na wyższym interwale czasowym oraz ograniczenie niedawno wybitego trendu wzrostowego, który trwał w zasadzie od połowy listopada do połowy grudnia.
Ethereum ponad 1300$?
Ethereum (ETH) zdecydowanie zaliczył inny tydzień niż jego poprzednik Bitcoin. W poniedziałek i wtorek na początku nowego roku ETH zareagował po raz kolejny na poziom 1220$, który jest naprzemiennie traktowany przez rynek jako wsparcie i opór. W środę nastąpiło jego przebicie w mocny sposób. Kolejno warto zauważyć, jak cena respektuje kolejne ważne poziomy mierzenia Fibonacciego, czyli odbicie się dwa razy od 0.618. Reakcja spadkowa od tego poziomu jest jednak stosunkowo mała i wydaje się, że w kolejnych dniach cena ETH będzie tak samo rosła jak w przypadku BTC.
Dopiero kolejną strefą wartej obserwacji i reagowania na ewentualną reakcję spadkową jest strefa w rejonach 1325$ – 1350$. 14grudnia na tym poziomie również utworzyła się formacja świecowa wskazująca na strefę podażową.
XRP spada niżej
W przeciwieństwie do BTC i ETH, projekt XRP na początku roku (2 stycznia) zanotował bardzo mocny spadek – lecz chwilowy. Cena przebiła pierwszą linię wsparcia momentalnie, lecz odbiła się od drugiej na poziomie 0.30000$. Na ten moment nie widać dużej presji popytowej na XRP, tak więc bardzo prawdopodobne jest kolejne „zaatakowanie” poziomu 0.32000$, które obecnie jest również poziomem 0.618 Fibonacciego – biorąc pod uwagę ten długi spadkowy knot.
Przypominając, na notowania XRP ma spory wpływ batalia z SEC. Cały czas nie ma rozstrzygnięcia tej sprawy, a przedłużająca się niepewność nie generuje optymizmu na notowaniach XRP.
Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną analizą i poglądem autora.
Może Cię zainteresuje: Najważniejsze tajemnice inwestorów, czyli zarządzanie ryzykiem