Bitcoin broni 9000$ | Co będzie dalej?
Za bitcoinem gwałtowny wzrost od 7 do 10 tysięcy dolarów. Rynek czeka na kolejny ruch. Aktualnie bitcoin puka do bram poziomu 9000$. Wielu analityków i komentatorów rynku z uwagą przygląda się, co się dzieje na wykresie. Serwis Coingape przeprowadził dziś ciekawą analizę sytuacji. Czy byki zachowają kontrolę nad rynkiem?
Na chwilę przygotowania tej publikacji kurs bitcoina wynosi 9122$:
Szczegółowy rzut oka ukazuje nam się na wykresie w skali 1-godzinnej. Aż do ostatniej nocy bitcoin respektował wzór trójkąta. Cena spadła z linii wsparcia zeszłej nocy, ale byki napłynęły, by go bronić, gdy wiele wskazywało na to, że nastąpi spadek.
Aktualnie cena zaczyna nieco spadać. BTC utknął teraz poniżej 55 EMA. Wolumen zmalał praktycznie do zera i trzeba zaznaczyć, że ta konsolidacja jest mniej więcej kompletna. Wiele wskazuje na to, że niebawem będziemy świadkami większego ruchu.
Patrząc tylko na 1-godzinny histogram, nie możemy być pewni, że cena faktycznie spadnie dalej. Rzeczywiście, histogram załamał się w dół dziś wcześnie rano (30 października, UTC), ale słupki nadal pozostają dość płaskie.
Przechodząc do wykresu 4-godzinnego, analityk CoinGape rozważa możliwość głębszego odwrotu ceny. Zauważa również że cena waha się obecnie w strefie wsparcia od czasu ogromnej konsolidacji w okresie letnim. Kolejnym poziomem wsparcia jest, wg CoinGape, opór poprzedniej struktury konsolidacyjnej z października.
Podsumowując, nadal chcielibyśmy widzieć wzrosty na wykresie BTC. Niemniej jednak brakuje aktualnie oczekiwanego momentum do ich osiągnięcia. Czy bitcoin spadnie poniżej 9000$?
Od Redakcji
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.