Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 9.04.2018

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash oraz Nem.

BTC/USD – Bitcoin

Po lutowych wzrostach, od ponad miesiąca kurs cyfrowego złota ponownie porusza się na południe i póki co nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało pojawić się jakieś większe odbicie. Z technicznego punktu widzenia wiele wskazuje bowiem na to, że jeżeli tylko spadki będą kontynuowane, spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic poziomu 6 tys. USD bądź nawet 5 tys. USD.

BTC/JPY – Bitcoin

Pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY, gdzie kurs w dalszym ciagu pozostaje wewnątrz kanału spadkowego. Dopóki rynek nie wybije górą z tej formacji, z technicznego punktu widzenia obowiązywać będzie trend spadkowy i należało by się liczyć z tym, że możliwe spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 600 tys. JPY. Za potencjalnymi spadkami przemawia również dzisiejsza reakcja podażowa odrzucająca górne ograniczenie w/w kanału spadkowego.

ETH/USD – Ethereum

Równie mało a może nawet jeszcze mniej optymistycznie zaczyna wyglądać obecna sytuacja na notowaniach Ethereum. W tym przypadku kurs od kilku dni oscyluje poniżej bardzo ważnego wsparcia (400 USD).  Jeżeli opór ten zostanie trwale odrzucony, spodziewać moglibyśmy się pogłębienia trwającej od połowy stycznia br. deprecjacji. Potencjalnym zasięgiem dla dalszych spadków mogłyby okazać się nawet okolice 150 USD, co pogłębiłoby spadki niemal do 90%.

ETH/BTC – Ethereum

Nieco bardziej optymistycznie (choć tylko w krótkim horyzoncie czasowym) wygląda obecna sytuacja na notowaniach ETH/BTC, gdzie kurs od kilku dni porusza się spokojnie na północ. Jeżeli wzrosty te byłyby kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu).

Dopóki poziom ten nie zostanie trwale pokonany, w dłuższym horyzoncie czasowym wciąż spodziewać moglibyśmy się natomiast pogłębienia deprecjacji ETH. Z technicznego punktu widzenia taki re-test i odrzucenie tej strefy mogłoby bowiem otworzyć drogę do ponownych spadków, dla których potencjalnym zasięgiem mogłyby okazać się nawet okolice poziomu 0.0240 BTC.

LTC/USD – Litecoin

Bardzo interesująco wygląda natomiast obecna sytuacja techniczna na notowaniach LTC, gdzie na skutek trwających od 20 lutego br. spadków kurs dotarł w okolice bardzo ważnej, technicznej strefy wsparcia pomiędzy 105-110 USD. Z technicznego punktu widzenia rynek w dalszym ciagu znajduje się jednak poniżej linii trendu spadkowego i dopóki nie wybijemy nowego, wyższego wierzchołka (powyżej 138.80 USD), spodziewać moglibyśmy się kontynuacji panującej tendencji.

Spoglądając na interwał dzienny zauważymy, że jeżeli obecnie testowana strefa zostałaby trwale pokonana, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 35 USD co dla osób otwierających pozycje długie po obecnym kursie stanowiłoby osunięcie kapitału o niemal 70%.

LTC/BTC – Litecoin

W dalszym ciągu pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach pary LTC/BTC, gdzie zgodnie z moją ostatnią projekcją kurs pokonał testowane wówczas wsparcie 0.0180. Spoglądając na interwał H4/D1 zauważymy, że po kilkudniowej korekcie wzrostowej doszło już do re-testu tego poziomu a w jego okolicy pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli tendencja spadkowa będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania strefy wsparcia pomiędzy 0.0140-0.01445 BTC.

DASH/USD – DASH

Równie mało optymistycznie wygląda również obecna sytuacja na notowaniach Dash’a, gdzie już w ubiegłym tygodniu rynek odrzucił po re-teście ostatnio pokonane wsparcia (teraz opór) w okolicy 345 USD a w dniu dzisiejszym pojawiła się silna reakcja podażowa odrzucająca linię trendu spadkowego.

Spoglądając na interwał dzienny zauważymy, że jeżeli tylko spadki będą kontynuowane, z technicznego punktu widzenia spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 220 USD.

DASH/BTC – DASH

Pro-spadkowo wyglada również sytuacja w zestawieniu z BTC, gdzie kurs od drugiej połowy grudnia ub.r. ponownie porusza się na południe. Jak pisałem już ostatnio, jeżeli spadki będą kontynuowane, należałoby się liczyć z możliwą dalszą deprecjacją nawet w okolice 0.0350 BTC.

XEM/USD – NEM

Nie lepiej wyglada również obecna sytuacja techniczna na notowaniach NEM, gdzie zgodnie z moją poprzednią projekcją kurs odrzucił testowany wówczas opór (0.30 USD). Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się reakcja popytowa, na skutek której mogłoby dojść do pokonania tej strefy, spodziewać moglibyśmy się dalszych spadków nawet w okolice 0.09 USD.

XEM/BTC – NEM

W przypadku zestawienia z BTC sytuacja niemal nie zmieniła się od mojej poprzedniej analizy. W dalszym ciągu kurs oscyluje w okolicy 3000 satoshi a trwałe pokonanie bądź odrzucenie tego wsparcia mogłoby określić przyszły kierunek ruchu.

  • Najbliższy, techniczny poziom wsparcia (w przypadku wybicia dołem) znajduje się w okolicy 1208 satoshi.
  • Najbliższy, techniczny poziom oporu (w przypadku wzrostów) znajduje się w okolicy 5000 satoshi.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Inwestorzy, którzy robią najlepiej i zrobili najlepiej, to ci którzy utrzymują związek między ponadprzeciętnymi zyskami w perspektywie długoterminowej.” – John Paulson

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
2 komentarzy
  1. Poli napisał

    Slabe te analizy spadki a jak nie to spadki wg mnie to my wlasnie obejmujemy trend boczny….

  2. Doprzytomniacz :) napisał

    Poprosimy, Autorze, o analizę techniczną kwestii,
    związanych z wirtualną hodowlą 😉 Lisków LSK –
    wobec: BTC, USD i PLN. Kazano podziękować. 🙂
    Czy jest szansa, że będą rosły tłuste i futrzaste ? 😉

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.