Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 8.02.2018
Pierwszy raz od dawna do wypełnienia ramówki czwartkowych analiz zabrakło mi Waszych propozycji. Biorąc pod uwagę pozytywne komentarze dot. moich treści wnioskuję jednak, że jest to prawdopodobnie spowodowane nieciekawą sytuacją na większości kryptowalut. W związku z tym starałem się dziś poszukać coinów, które znajdują się obecnie w stosunkowo nienajgorszej kondycji. Znalezienie perełek w TOP100 okazuje się chyba niemożliwe bo niemal cały rynek od kilku dni dość mocno krwawi. Choć spośród poniższych zalewie kilka napawa umiarkowaną nadzieją na przyszłość, to najlepiej oceńcie sami, co dla Was na dziś przygotowałem. Równocześnie zachęcam również do zapoznania się z moim felietonem na temat obecnej sytuacji i możliwych, przyszłych regulacji. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, możesz nadrobić zaległości tutaj.
BCH/USD – Bitcoin Cash
Zgodnie z moją ostatnią projekcją wartość BCH spadła do a nawet poniżej 900 USD. Mimo, że wsparcie to zostało pokonane, to stosunkowo szybko pojawiła się reakcja popytowa, która to wybicie zanegowała. Od tego czasu, tj. od wtorku obserwujemy dynamiczne wzrosty, na skutek których Bitcoin Cash umocnił się o ponad 66%. I to w niespełna trzy dni.
Biorąc pod uwagę, że kurs w dalszym ciągu nie przetestował od dołu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) 1400 USD, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszej aprecjacji właśnie w okolice tego poziomu. Uwzględniając jednak, że w dalszym ciągu mamy niczym nienaruszoną pro-spadkową sekwencję coraz niższych wierzchołków i dołków, dopóki strefa ta nie zostanie trwale pokonana proponuję rozwagę i ostrożność w podejmowaniu decyzji zakupowych.
EOS/USD – EOS
Na skutek trwających od ubiegłego tygodnia, dynamicznych spadków EOS zaliczył potężną przecenę docierając w okolice technicznego wsparcia (7 USD), gdzie już we wtorek pojawiła się silna reakcja popytowa. Mimo to, poziom ten nie został jeszcze trwale odrzucony przez co ostrożny byłbym z większymi zakupami. Jeżeli tak się jednak stanie, spodziewać moglibyśmy się powrotu do wzrostów i być może nawet podwojenia jego wartości.
XRP/USD – Ripple
W bardzo ciekawym położeniu znajduje się obecnie również Ripple. W ciągu miesiąca wartość tej kryptowaluty osunęła się o ponad 82% docierając w okolice poziomu 0.65 USD, gdzie pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa. Odrzucenie tego wsparcia mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów. Jeżeli tak się jednak nie stanie, dalsza przecena mogłaby dotrzeć nawet w okolice 0.40 USD.
XMR/USD – Monero
Zdecydowanie ciekawiej wygląda natomiast Monero, którego wartość osunęła się z 477 USD do 150 USD. W okolicy tego wsparcia pojawiła się bardzo silna reakcja popytowa, na skutek której od trzech dni ponownie obserwujemy wzrosty.
Byśmy mogli jednak mówić o trwałej zmianie trendu, kurs ponownie musiałby znaleźć się powyżej 285 USD. Dopóki opór ten nie zostanie pokonany, obecne wzrosty mogą bowiem stanowić jedynie głębszą korektę.
ETC/USD – Ethereum Classic
Zdecydowanie mniej optymistycznie wyglada natomiast obecna sytuacja na Ethereum Classic, gdzie na skutek ostatnich spadków kurs pokonał bardzo ważne, techniczne wsparcie w okolicy 22.50 USD. Mimo, że od wtorku obserwujemy wzrosty, to z technicznego punktu widzenia mogą one ograniczyć się do doprowadzenia do re-testu tego poziomu. Pojawienie się tam silnej reakcji podażowej byłoby w tym przypadku sygnałem do możliwych spadków nawet w okolice 10 USD.
ZEC/USD – Zcash
Spoglądając na interwał dzienny zauważymy, że Zcash, który wyceniany jest obecnie na niemal 400 USD znajduje się tuż pod bardzo ważnym wsparciem. Pokonanie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów. Jeżeli tak się jednak nie stanie, spodziewać moglibyśmy się powstania konsolidacji pomiędzy 280 – 410 USD bądź co gorsze, spadków w okolice 160 USD.
Steem/USD – Steem
Konsolidację dostrzeżemy obecnie na notowaniach Steem. W tym przypadku jest to przedział od 2.60 do 3.80 USD. Mimo, że we wtorek pojawiła się silna reakcji popytowa odrzucająca dolne ograniczenie tego boxu, to jednak z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty. Oznacza to, że – nie zawsze ale jednak… – w większości przypadków wybicie następuje w kierunku zgodnym z wcześniejszym trendem. W tym przypadku oznaczałoby to wybicie dołem a to mogłoby doprowadzić nawet do spadków w okolice 0.70 USD.
Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.
“Inwestowanie powinno być raczej jak oglądanie schnącej farby lub rosnącej trawy. Jeśli chcesz emocji, weź 800 dolarów i ruszaj do Las Vegas.” – Paul Samuelson