Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 30.07.2018
Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash oraz Nem.
BTC/USD – Bitcoin
Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że na skutek ostatnich wzrostów kurs nie tylko pokonał linię tendencji spadkowej ale również techniczny opór w okolicy 7800 USD. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się reakcja podażowa, która mogłaby zanegować to wybicie, potencjalne wzrosty mogłyby być kontynuowane nawet w okolice 9900 USD.
Jeżeli jednak kurs osunie się poniżej 7800 USD, wówczas spodziewać moglibyśmy się nawet re-testu okolic 6880 USD.
BTC/JPY – Bitcoin
Dość podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY, gdzie również na sutek ostatnich wzrostów rynek pokonał linię trendu spadkowego i lokalny poziom oporu. Jeżeli tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 1,075 mln JPY.
ETH/USD – Ethereum
Zdecydowanie mniej optymistycznie wyglądają notowania Ethereum, gdzie kurs od dłuższego czasu porusza się spokojnie w kanale wzrostowym. Dość niewielka dynamika tego ruchu nie zwiastuje jednak, by miał to być jakiś silny impuls mogący zmienić dotychczasowe, pro-spadkowe nastawienie rynku. Niewykluczone nawet, że w najbliższym czasie rynek wybije dołem z tej formacji i po raz kolejny dotrze w okolice 400 USD bądź nawet 360 USD.
ETH/BTC – Ethereum
W dalszym ciągu pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary ETH/BTC, gdzie z technicznego punktu widzenia, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic 0.0540 BTC. Dopiero trwałe odrzucenie tego wsparcia mogłoby otworzyć drogę do pojawienia się przynajmniej większej korekty wzrostowej. Realnym zasięgiem dla ewentualnych wzrostów okazują się jednak w tym przypadku jedynie okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) 0.067 BTC.
Jeżeli jednak w/w wsparcie również zostanie pokonane, wówczas spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji nawet w okolice 0.035 bądź 0.024 BTC.
LTC/USD – Litecoin
Równie mało a nawet mniej optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Litecoina, gdzie kurs w dalszym ciagu oscyluje poniżej 95 USD. Jeżeli tylko opór ten zostanie trwale odrzucony, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 35 USD.
Dopóki kurs nie wróci powyżej 110 USD, ogólne nastawienie rynku będzie zdecydowanie pro-spadkowe.
LTC/BTC – Litecoin
Niezwykle interesująco wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary LTC/BTC, gdzie zgodnie z moją wcześniejszą projekcją kurs osunął się w okolice 0,1 BTC. Póki co, w okolicy tego wsparcia nie pojawiła się jednak żadna reakcja popytowa sygnalizująca jego potencjalne odrzucenie. Jeżeli więc strefa ta zostanie pokonana, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 0.005 BTC.
Jeśli natomiast obecnie testowane wsparcie zostanie odrzucone, wówczas spodziewać moglibyśmy się pojawienia przynajmniej głębszej korekty wzrostowej, dla której realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 0.014 BTC.
DASH/USD – DASH
Bez większych zmian wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Dasha, gdzie kurs w dalszym ciagu oscyluje w konsolidacji pomiędzy 210 – 280 USD. Jak pisałem już ostatnio, pomimo, że z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty, co w tym przypadku zwiększa prawdopodobieństwo wybicia dołem, to dopóki kurs znajduje się powyżej poziomu 220 USD istnieją szansę na powrót do wzrostów. By tak się jednak stało, rynek musiałby wybić powyżej 280 USD.
Istotne w tym przypadku może okazać się więc to, w którym kierunku kurs wybije z obecnej konsolidacji. Pokonanie poziomu 280 USD mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów natomiast przekroczenie 210 USD do dalszych spadków.
DASH/BTC – DASH
Zdecydowanie pro-spadkowo wygląda natomiast w dalszym ciągu obecna sytuacja na notowaniach pary DASH/BTC, gdzie zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, na przestrzeni ostatnich dni kurs obserwowaliśmy spadki. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem re-testu pokonanego już pod koniec lutego 2017 roku poziomu 0.027 BTC.
XEM/USD – NEM
Równie mało optymistycznie wygląda także w dalszym ciagu obecna sytuacja na notowaniach NEM, gdzie kurs wciąż znajduje się poniżej 0.20 USD. Dopóki poziom ten nie został jeszcze pokonany, bardziej prawdopodobne wydaje się jego odrzucenie, co z technicznego punktu mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice poziomu 0.10 USD.
Jeżeli jednak strefa ta zostanie pokonana, spodziewać moglibyśmy się dalszej aprecjacji i ponownego przetestowania górnego ograniczenia wcześniejszej konsolidacji tj. 0.46 USD.
XEM/BTC – NEM
W dalszym ciągu pro-spadkowo wyglądają także notowania pary XEM.BTC, gdzie póki co nie pojawiła się żadna reakcja popytowa sygnalizująca jakiekolwiek wzrosty. Jeżeli więc spadki będą kontynuowane, niewykluczone, że kurs osunie się aż w okolice grudniowych dołków.
Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.
“Elemementami składowymi dobrego tradingu są: 1. cięcie strat, 2. cięcie strat i 3. cięcie strat. Jeśli będziesz przestrzegał tych trzech reguł, to możesz mieć szanse.”
– Ed Seykota
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.