Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 3.09.2018

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash oraz Nem.
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, wbrew mojej ubiegłotygodniowej projekcji, w skutek ostatnich wzrostów rynek pokonał lokalną strefę oporu w okolicy 6 900 USD. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, z technicznego punktu widzenia w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic 7 800 USD bądź nawet 8 500 USD. Dopiero trwałe pokonanie tego oporu mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów, dla których kolejne targety znajdują się w okolicy 9 900 USD i 11 800 USD.

BTC/JPY – Bitcoin

Pro-wzrostowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY, gdzie w skutek ostatnich wzrostów kurs znalazł się powyżej 770 tys. JPY. Warto także zwrócić uwagę, iż poziom ten po pokonaniu został już przetestowany i odrzucony od góry (jako wsparcie), co z technicznego punktu widzenia otworzyło drogę do dalszej aprecjacji, dla której potencjalnym zasięgiem okazują się nawet okolice 945 tys. JPY.

ETH/USD – Ethereum

W dalszym ciagu pro-spadkowo wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, którego kurs wciąż znajduje się poniżej 360 USD. Na przestrzeni minionych dwóch tygodni obserwowaliśmy dość wąską konsolidację, co sprawia, że w najbliższym czasie coraz bardziej prawdopodobne wydaje się pogłębienie spadków nawet do 150 USD. Niewykluczone jednak, że nim do tego dojdzie, rynek przetestuje od dołu ostatnio pokonaną strefę wsparcia (teraz oporu).

ETH/BTC – Ethereum

Bardzo podobnie wyglądając notowania pary ETH/BTC, której kurs od 11 sierpnia br. znajduje się poniżej technicznego wsparcia (teraz oporu) 0.05 BTC. Fakt ten sprawia, że (przynajmniej z technicznego punktu widzenia) w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice 0.024 BTC.

LTC/USD – Litecoin

W dalszym ciągu pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach Litecoina, gdzie już cztery tygodnie temu rynek wybił dołem z wcześniejszej konsolidacji, co z technicznego punktu widzenia otworzyło drogę do dalszych spadków nawet w okolice 35 USD.

Za scenariuszem tym przemawia także fakt, iż zgodnie z moją ostatnią projekcją kurs porusza się spokojnie na północ, w efekcie czego, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w okolicy 72.50 USD. Biorąc jednak pod uwagę, że strefa ta zbiega się bardzo precyzyjnie z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego, spodziewać moglibyśmy się tam pojawienia większej reakcji podażowej mogącej otworzyć drogę do dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 35 USD.

LTC/BTC – Litecoin

Równie mało optymistycznie wyglądają notowania pary LTC/BTC, gdzie na skutek ostatnich spadków kurs osunął się poniżej 0.1 BTC. Biorąc pod uwagę, że wybicie to w dalszym ciągu nie zostało jeszcze zanegowane, coraz bardziej prawdopodobna wydaje się kontynuacja spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice poziomu 0.005 BTC.

DASH/USD – DASH

Spoglądając na notowania Dash’a zauważymy, iż zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, w skutek odrzucenia testowanego wówczas wsparcia (125 USD) rynek dotarł (a nawet na chwilę pokonał) do zakładanych przeze mnie 210 USD. Jeżeli opór ten zostanie trwale pokonany, potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć do 280 USD.

Dopóki jednak kurs znajduje się poniżej tego oporu, wszelkie wzrosty mogą okazać się jedynie korektami w trwającym od drugiej połowy grudnia ub.r. trendzie spadkowym. Z technicznego punktu widzenia, dopiero trwałe pokonanie 280 USD mogłoby bowiem zmienić ogólne nastawienie rynku na pro-wzrostowe.

DASH/BTC – DASH

Pro-wzrostowo zaczyna wyglądać także obecna sytuacja na notowaniach pary DASH/BTC, gdzie na skutek ubiegłotygodniowych spadków rynek zanegował wcześniejsze pokonanie 0.027 BTC. Jeżeli tendencja wzrostowa będzie tu kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet re-testu okolic 0.0368 BTC.

XEM/USD – NEM

Spoglądając na notowania NEM zauważymy, że od kilku tygodni kurs oscyluje w okolicy dość istotnego, technicznego wsparcia 0.10 USD, którego trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków. Warto jednak zwrócić uwagę, że rynek znajduje się powyżej tego poziomu niemal nieprzerwanie od maja 2017 roku, co z technicznego punktu widzenia mogłoby determinować pojawienie się tu reakcji popytowej sygnalizującej potencjale wzrosty, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 0.20 USD.

XEM/BTC – NEM

W dalszym ciągu pro-spadkowo wyglądają natomiast notowania pary XEM/BTC, gdzie póki co nie pojawiła się żadna reakcja popytowa sygnalizująca jakiekolwiek wzrosty. Jeżeli więc spadki będą kontynuowane, niewykluczone, że kurs osunie się aż w okolice grudniowych dołków.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Przez lata nauczyłem się, że po czasie dobrych zysków z rynku, bardzo ważne jest, by wziąć w nagrodę kilka dni wolnego.”

– Marty Schwartz

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.