Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 3.01.2019

Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. 
XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że wskutek trwających od wczoraj spadków kurs ponownie osunął się w okolice linii tendencji wzrostowej. póki co nie pojawiła się tu jednak żadna reakcja popytowa sygnalizująca jej potencjalne odrzucenie. Gdyby zatem wsparcie to zostało jednak pokonane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 0.33 USD.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Zdecydowanie mniej interesująco wyglądając natomiast notowania Bitcoin Cash’a, którego kurs w dalszym ciagu porusza się wewnątrz niezbyt dużej konsolidacji pomiędzy 142 USD a 181 USD. Biorąc pod uwagę, że trend horyzontalny jest formą korekty, w tym konkretnym przypadku coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe wybicie dołem i kontynuacja spadków. Gdyby tak się stało, kurs mógłby osunąć się nawet w okolice 73 dolarów.

EOS/USD – EOS

Dość neutralnie w dalszym ciagu wygląda także obecna sytuacja na notowaniach EOS’a, którego kurs od pewnego czasu porusza się spokojnie na północ. Gdyby tendencja ta była kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się nawet re-testu ostatnio pokonanego, istotnego wsparcia (teraz oporu) w okolicy 4.50 USD. Jeżeli jednak wzrosty tam nie dotrą a na rynku pojawi się silna reakcja podażowa, wówczas spadki mogłyby sięgnąć nawet rejonu 0.45 USD.

XLM/USD – Stellar

W dalszym ciagu pro-spadkowo wyglądają natomiast notowania Stellara, którego kurs przetestował i odrzucił już jakiś czas temu ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór) w okolicy 014 USD. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem kontynuacji spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się być okolice ostatnich dołków bądź nawet poziomu 0.06 USD.

XMR/USD – Monero

Dość neutralnie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Monero, którego kurs najpierw nie dotarł w okolice technicznego wsparcia (28 USD) a następnie zakończył wzrosty znacznie poniżej oporu (80 USD). Fakt ten sprawia, że przetestowanie zarówno 28 USD, jak również 80 USD wydaje się obecnie równie prawdopodobne. Ciężko jednak stwierdzić, który z tych poziomów zostanie przetestowany jako pierwszy.

XEM/USD – NEM

Spoglądając na notowania NEM zauważymy, że kurs od dłuższego czasu oscyluje poniżej ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Fakt ten sprawia, że (przynajmniej z technicznego punktu widzenia) w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszych spadków. Ciężko jednak w tym przypadku wyznaczyć kolejne wsparcie, w okolicy którego mogłaby pojawić się większa reakcja popytowa.

TRX/USD – TRON

Zdecydowanie ciekawiej wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach TRX, którego kurs wybił niedawno powyżej 0.018 USD. Zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją doszło tu już do re-testu tego poziomu, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 0.028 USD. Warto przy tym jednak zwrócić uwagę, że 0.028 USD to niezwykle istotny opór i dopóki kurs znajduje się poniżej tego poziomu, w szerszej perspektywie wciąż obowiązuje trend spadkowy.

Jeżeli Ty również chciałbyś, abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected], a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Inwestor indywidualny powinien działać konsekwentnie jak inwestor, a nie jak spekulant.

– Ben Graham

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.