Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 29.11.2018

Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. 
XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, kurs osunął się w ostatnim czasie w okolice 0.037 USD, gdzie już w minioną niedzielę pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. Mimo to, strefa ta w dalszym ciagu nie została jednak jeszcze trwale odrzucona. Gdyby tak się jednak stało, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów, dla których realnym zasięgiem są nawet okolice 0.60 USD. Trzeba przy tym jednak zwrócić uwagę, że pierwsza reakcja podażowa mogłaby pojawić się zdecydowanie wcześniej bo już przy 0.44 USD.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Możliwych wzrostów spodziewać moglibyśmy się także na notowaniach Bitcoin Cash’a. Mimo, że kurs BCH nie znajduje się obecnie w okolicy żadnego technicznego wsparcia, to od kilku dni dostrzec można zdecydowane osłabienie siły podażowej. Gdyby zatem w najbliższym czasie pojawiła się jakaś większa reakcja popytowa, spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty wzrostowej, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice 303 USD bądź nawet dolnego ograniczenia wcześniejszej konsolidacji tj. 408 USD i mierzenia 50% korekty Fibonacciego.

EOS/USD – EOS

W dalszym ciagu pro-spadkowo wyglądają natomiast notowania EOSa, którego kurs wybił w ostatnim czasie dołem z trwającej od sierpnia br. konsolidacji. Fakt ten idealnie potwierdza to, o czym pisałem już wielokrotnie a mianowicie fakt, iż konsolidacje są formą korekty i wybicia w kierunku zgodnym z wcześniejszym trendem (w tym przypadku spadkowym) są bardziej prawdopodobne.

Biorąc pod uwagę, że – przynajmniej z technicznego punktu widzenia – pokonanie jednego wsparcia otwiera drogę do dalszych spadków w okolice kolejnego, jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się tu silna reakcja popytowa mogąca zanegować ostatnie spadki, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 2 USD.

Niewykluczone jednak, że nim do tego dojdzie, rynek postanowi najpierw przetestować i odrzucić od dołu ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór) w okolicy 4.50 USD.

XLM/USD – Stellar

Niezwykle interesująco wygląda obecna sytuacja na notowaniach Stellara, gdzie dostrzec możemy, iż rynek re-testuje obecnie ostatnio pokonane wsparcie. Trwałe odrzucenie tego oporu mogłoby bowiem otworzyć drogę do dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 0.06 USD.

Jeżeli jednak strefa ta zostanie pokonana, potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć w okolice 0.20 USD i mierzenia 50% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu spadkowego.

TRX/USD – Tron

Dość podobnie wygląda obecna sytuacja na notowaniach TRX, którego kurs również re-testuje obecnie ostatnio pokonane wsparcie. W tym przypadku opór ten zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu spadkowego.

Warto także wspomnieć, że nawet jeżeli strefa ta zostanie pokonana, potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć jedynie w okolice 0.028 USD. Dopóki opór ten nie zostanie pokonany, obowiazywać będzie trend spadkowy i wszelkie odbicia uznawać moglibyśmy za formy korekty.

XMR/USD – Monero

Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Monero, gdzie w skutek ostatnich spadków kurs pokonał techniczne wsparcie i osunął się do najniższych poziomów od połowy września 2017 roku. W chwili obecnej rynek oscyluje w okolicy kolejnej, technicznej strefy. Mimo, że poziom ten został wstępnie pokonany, to szybko pojawiła się reakcja popytowa, która zanegowała to wybicie. Jeżeli zatem wzrosty byłyby kontynuowane, spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty wzrostowej i re-testu 80 USD.

Gdyby jednak kurs osunął się poniżej poniedziałkowych minimów, należałoby się przygotować na możliwość ponownego przetestowania okolic 28 USD.

DASH/USD – DASH

Pogłębienia obecnej korekty wzrostowej spodziewać moglibyśmy się także na notowaniach Dash’a. W tym przypadku kurs mógłby dotrzeć nawet w okolice 135 USD. Nie zmienia to jednak faktu, że od dłuższego czasu na rynku panuje trend spadkowy i w dłuższym horyzoncie czasowym spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji.

XEM/USD – NEM

Spoglądając na notowania NEM zauważymy, że w skutek ubiegłotygodniowych spadków kurs osunął się poniżej testowanego od dłuższego czasu, niezwykle istotnego wsparcia. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się tu silna reakcja popytowa mogąca zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

Obserwuj największych – największe spółki i liderów rynku. To tam podejmowane są decyzje w którą stronę podąży rynek. Jeśli nie będziesz w stanie zarobić na największych – nie zarobisz również na pozostałej części rynku.

– Jesse Lauriston Livermore

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.