Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 29.03.2018
Dobrym, czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę altcoinów. Słowem wstępu wstępu wspomnę tylko, że jeżeli liczysz, że w tym artykule znajdziesz ciekawe setupy do rozegrania, to możesz się trochę rozczarować. Okazuje się bowiem, że zdecydowana większość coinów wskazuje tendencja pro-spadkowe. Najciekawiej i jednocześnie najbardziej obiecująco wyglądają obecnie notowania Ethereum choć i tu póki co nie pojawił się żaden techniczny sygnał przemawiający za potencjalnymi wzrostami.
ETH/USD – Ethereum
Wiem, że dziś czwartek a analizy ETH robię zawsze w poniedziałki ale…
Zgodnie z moją ostatnią projekcją, na skutek trwających od połowy stycznia br. spadków kurs Ethereum dotarł w okolice bardzo ważnego, technicznego wsparcia 400 USD. Na niższym interwale czasowym dostrzec można już nawet pierwszą reakcję popytową, która pojawiła się w okolicy tego poziomu. Jeżeli strefa ta zostałaby odrzucona, spodziewać moglibyśmy się powrotu do wzrostów a być może chociaż tymczasowej aprecjacji i ponownego przetestowania okolic 580 USD.
LSK/USD – Lisk
Zdecydowanie mniej optymistycznie wyglądają natomiast obecne notowania Lisk’a, gdzie na skutek trwających od ubiegłego tygodnia spadków rynek pokonał już techniczne wsparcie w okolic 12.5 USD. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się przetestowania okolic poziomu 6.75 USD bądź nawet zdecydowanie ważniejszego wsparcia – 4 USD.
XRP/USD – Ripple
Pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach Ripple, gdzie zgodnie z moją poprzednią projekcją rynek nie tylko dotarł ale również pokonał lokalne wsparcie w okolicy 0.62 USD. Jeżeli tylko w najbliższym czasie tendencja ta będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się nawet re-testu pokonanego już w połowie grudnia ub.r. poziomu 0.40 USD.
BCH/USD – Bitcoin Cash
Równie mało optymistycznie wygląda również obecna sytuacja na notowaniach BCH, gdzie zgodnie z moją ostatnią projekcją rynek pokonał techniczne wsparcie w okolicy 890 USD. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się przetestowania okolic 650 USD choć warto pamiętać, że jest to jedynie lokalne wsparcie. Jak pisałem już tydzień temu, jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się reakcja popytowa, która mogłaby zanegować ostatnie spadki, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji nawet w okolice 280 USD, co licząc od grudniowych maksimów oznaczałoby przecenę o ponad 93%.
NEO/USD – NEO
Pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach NEO, gdzie od czasu mojej ostatniej projekcji rynek pokonał po czym re-testując odrzucił od dołu (jako opór) poziom 80 USD. Jeżeli dalsza deprecjacja będzie postępować, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 43 USD.
ADA/USD – Cardano
W bardzo interesującym miejscu znajdują się obecnie notowania Cardano, gdzie zgodnie z moją ostatnią projekcją kurs dotarł w okolice lokalnego wsparcia 0.15 USD. Trwałe pokonanie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w okolice 0.09 USD. Jeżeli jednak poziom ten zostanie odrzucony i kurs pokona linię lokalnej tendencji wzrostowej, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania 0.26 USD.
Dopóki znajdujemy się poniżej linii tendencji spadkowej, bardziej prawdopodobny wydaje się jednak scenariusz pro-spadkowy.
XLM/USD – Stellar
Pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja techniczna na notowaniach XLM/USD, gdzie kurs od 4 stycznia br. porusza się na południe. Warto również zwrócić uwagę jak często rynek testował linię tej tendencji. Jeżeli spadki będą kontynuowane i kurs pokonałby techniczne wsparcie w okolicy 0.17 USD, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania 0.06 USD.
Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.
“Pamiętaj, że twój cel to handlować dobrze, a nie często.” – Alexander Elder
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego