Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 04.12.2017

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash oraz Nem.

BTC/USD – Bitcoin

Miniony tydzień zapewne na stałe zapiszę się na kartach historii najstarszej z walut cyfrowych. W minioną środę wartość Bitcoina przekroczyła bowiem wartość 10 a popołudniu również 11 tys. USD. Wieczorową porą pojawiła się silna reakcja podażowa, na skutek której kurs w ciągu zaledwie sześciu godzin osunął się o niemal 19% (ponad 2140 USD). Dziś po tych spadkach nie ma już niemal śladu a ponadto, w dniu wczorajszym ustanowione zostało nowe ATH, które znajduje się na poziomie 11 800.01 USD. Obecnie najdroższa z kryptowalut wyceniana jest na 11 300 USD.

Wykres Bitcoin

Spoglądając na wykres 4-godzinowy zauważymy, że rynek re-testuje obecnie pokonany w dniu wczorajszym poziom 11 ty.s USD i jeżeli tylko wsparcie to zostanie odrzucone, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów.

Wykres Bitcoin

BTC/JPY – Bitcoin

Niemal identycznie wygląda również sytuacja na parze BTC/JPY, gdzie kurs również re-testuje okolice wcześniej pokonanego oporu (teraz wsparcia). W tym przypadku poziom ten zbiega się również z linią lokalnej tendencji wzrostowej. Jeżeli jednak wsparcia te zostaną pokonane, wówczas mogłaby pojawić się kolejna korekta spadkowa. Póki co kurs znajduje się jednak powyżej co oznacza, że obecnie obowiązującym trendem jest trend wzrostowy.

Wykres Bitcoin

ETH/USD – Ethereum

Zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją po odrzuceniu psychologicznej bariery 500 USD, kurs ETH osunął się aż w okolice zakładanego przeze mnie poziomu 395 USD, gdzie w ubiegły czwartek pojawiła się reakcja popytowa.

Wykres Ethereum

Spoglądając na interwał H1 zauważymy, że kurs oscyluje obecnie w okolicy lokalnego wsparcia (450 USD) oraz mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego z ostatnich wzrostów. Jeżeli strefa ta zostanie odrzucona, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów i ponownego przetestowania okolic 510 USD.

Wykres Ethereum

ETH/BTC – Ethereum

Spoglądając na zestawienie z BTC zauważymy, że zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją kurs dotarł w okolice dolnego ograniczenia kanału wzrostowego. Tam jednak nie pojawiła się reakcja popytowa i wsparcie to zostało pokonane. Warto także zauważyć, że również wsparcie 0.0415 zostało już pokonane. Jeżeli obecna tendencja będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem ponownego przetestowania okolic poziomu 0.0390.

Wykres Ethereum

LTC/USD – Litecoin

Litecoin przetestował w ubiegłym tygodniu okolice poprzedniego ATH (95 USD), gdzie w środę pojawiła się silna reakcja podażowa. Późniejsze spadki dotarły jednak jedynie w okolice poziomu 80 USD i już w piątek poziom 95 USD został trwale pokonany, kolejnego dnia ustanowione zostało nowe ATH, które dzień później przesunęło się na 107.49 USD. Obecnie rynek re-testuje ostatnio pokonany opór (teraz wsparcie) i jeżeli tylko strefa ta zostałaby odrzucona, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów. Kluczowa rolę może tu odegrać budowa dzisiejszej i jutrzejszej świecy na interwale dziennym.

Wykres Litecoin

LTC/BTC – Litecoin

Spoglądając na zestawienie z BTC zauważymy, że na skutek środowych spadków kurs wybił dołem z trójkąta zwyżkującego. W kolejnych dniach obserwowaliśmy spokojna korektę wzrostową, w efekcie czego doszło do re-testu i odrzucenia dolnego ograniczenia tej formacji. Jeżeli w najbliższym czasie rynek pokona również lokalne wsparcie, w okolice którego obecnie się znajdujemy, spodziewać moglibyśmy się dalszych spadków.

Wykres Litecoin

DASH/USD – DASH

Zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją Dash odrzucił wsparcie w okolicy 600 USD i dotarł w okolice górnego ograniczenia kanału wzrostowego.

Wykres DASH

Spoglądając na wykres H1 zauważymy, że mimo, iż w okolicy tego oporu pojawiła się reakcja popytowa, to podaż ewidentnie nie ma siły by przejąć kontrolę nad rynkiem, w efekcie czego od kilku dni kurs porusza się w trendzie horyzontalnym. Dopóki poziom 725 USD nie zostanie pokonany, spodziewać możemy się dalszych spadków. Za scenariuszem tym przemawiać może również dzisiejsza reakcja popytowa odrzucająca to wsparcie.

Wykres DASH

DASH/BTC – DASH

Jak pisałem już ostatnio, spoglądając na notowania pary Dash/BTC zauważymy, że rynek najpierw pokonał niezwykle istotne wsparcie (0.0450) lecz późniejsze spadki nie dotarły w okolice kolejnego technicznego poziomu (0.0255). Reakcja popytowa, która zanegowała to wybicie również była zbyt słaba, by kurs dotarł w okolice poziomu 0.0955. Okazuje się więc, że jest to strasznie mało techniczny rynek i bardzo ciężko wykonać analizę, która mogłaby dać nam jakiekolwiek prawdopodobieństwo sukcesu. W związku z powyższym wstrzymuję swoją decyzję o wstrzymaniu się od podejmowania jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych w oparciu o tą parę. Kurs znajduje się niejako „w powietrzu”, pomiędzy wsparciem a oporem i ciężko jednoznacznie stwierdzić, przetestowanie którego wydaje się bardziej prawdopodobne.

Wykres DASH

XEM/USD – NEM

Zgodnie z moją ubiegłotygodniową analizą, po dotarciu w okolice poziomu 0.25 USD pojawiła się silna reakcja podażowa, na skutek której kurs w ciągu zaledwie 6 godzin dotarł w okolice dolnego ograniczenia kanału wzrostowego. Tam pojawiła się reakcja popytowa a na skutek późniejszych wzrostów rynek pokonał w końcu poziom 0.25 USD i dotarł w okolice górnego ograniczenia kanału. Warto zwrócić uwagę, że ostatnia korekta spadkowa dotarła jedynie w okolice górnego ograniczenia wcześniejszej konsolidacji co oznacza, że w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszych wzrostów.

Wykres NEM

XEM/BTC – NEM

Spoglądając na zestawienie z BTC zauważymy, że w tym przypadku kurs od dłuższego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. Sytuacja mogłaby się zmienić na pro-wzrostową dopiero w chwili, kiedy kurs znalazłby się powyżej najbliższego (niebieskiego) poziomu oporu. Dopóki to się nie stanie obowiązywać będzie trwający od drugiej połowy maja br. trend spadkowy.

Wykres NEM

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Większość traderów, którzy tracą mają wybujałe ego i nie potrafią przyznać się, że są w błędzie. Nawet ci, którzy skłonni są przyznać się na początku ich kariery, nie mogą zrobić tego później! Również wielu traderów zawodzi, ponieważ zbyt bardzo boją się straty. Ja nie boje się tracić. Gdy zaczynasz bać się strat,  jesteś skończony.” – Brian Gelber

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
2 komentarzy
  1. Piter napisał

    Cześć Picasso!
    Jak zawsze trafnie. Późna godzina chyba była – zwrócę tylko uwagę na błędną datę w tytule tematu. 😉
    Poza tym super, oby tak dalej, mam nadzieję, że Twoja analiza dotycząca tych walut się sprawdzi, bo taki kurs obrałem.
    Pozdrawiam serdecznie!
    Piter

  2. Piter napisał

    Cześć Picasso!
    Jak zawsze trafnie. Późna godzina chyba była – zwrócę tylko uwagę na błędną datę w tytule tematu. 😉
    Poza tym super, oby tak dalej, mam nadzieję, że Twoja analiza dotycząca tych walut się sprawdzi, bo taki kurs obrałem.
    Pozdrawiam serdecznie!
    Piter

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.