Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 27.09.2018

W związku z tym, iż nie było mnie w miniony poniedziałek dzisiejsza analiza zostanie nieco rozbudowana. Oprócz altcoinów, które zazwyczaj proponujecie w komentarzach i mailach, dziś pojawią się również coiny, które zazwyczaj analizujemy na początku każdego tygodnia. 
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że rynek od niemal trzech tygodni porusza się spokojnie na północ. Biorąc jednak pod uwagę niewielką dynamikę tych wzrostów oraz fakt, iż kurs w dalszym ciągu znajduje się poniżej linii trendu spadkowego, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że obecna aprecjacja jest jedynie kolejną korektą, po której spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków.

ETH/USD – Ethereum

W dalszym ciagu pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, gdzie w skutek ostatnich wzrostów rynek dotarł w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Tamteż pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa i jeżeli tylko spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania 150 USD. Z technicznego punktu wiedzenia jest to bowiem najbliższe, techniczne wsparcie, gdzie mogłaby pojawić się większa reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odbicie.

LTC/USD – Litecoin

W dalszym ciągu pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach Litecoina, którego kurs od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. Biorąc pod uwagę, że z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe wybicie dołem. Gdyby tak się stało, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 35 USD. Mimo to, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania górnego ograniczenia tego boxu tj. 72.50 USD.

DASH/USD – DASH

Spoglądając na notowania Dasha zauważymy, od niemal trzech tygodni kurs oscyluje w okolicy lokalnej strefy oporu. Jeżeli tylko poziom ten zostanie odrzucony, realny zasięgiem dla spadków okazują się okolice tegorocznych minimów tj. 125 USD. Gdyby jednak strefa ta została pokonana, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 285 USD.

XEM/USD – NEM

Spoglądając na notowania NEM zauważymy, że od kilku tygodni kurs oscyluje w okolicy dość istotnego, technicznego wsparcia 0.09 USD, którego trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków. Warto jednak zwrócić uwagę, że rynek znajduje się powyżej tego poziomu niemal nieprzerwanie od maja 2017 roku, co z technicznego punktu widzenia mogłoby determinować pojawienie się tu reakcji popytowej sygnalizującej potencjale wzrosty, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 0.20 USD.

XRP/USD – Ripple

Bez wątpienia jednym z ciekawszych coinów w ostatnim czasie jest XRP, którego kurs ponownie znalazł się powyżej 0.45 USD. Biorąc pod uwagę, iż w skutek ostatnich wzrostów doszło także do pokonania linii tendencji spadkowej, bardzo możliwe, że w najbliższym czasie wzrosty będą kontynuowane. Z technicznego punktu widzenia obecna sytuacja wygląda bowiem coraz bardziej optymistycznie. Jedyne na co należy wziąć pod uwagę, to możliwość pogłębienia obecnych spadków i re-testu linii trendu.

XMR/USD – Monero

Dość podobnie wygląda obecna sytuacja na notowaniach Monero, którego kurs już jakiś czas temu pokonał linie trendu spadkowego. Byśmy mogli jednak mówić tu o trwałej zmianie nastawienia rynku na wzrostowe, rynek musiałby najpierw pokonać również zieloną strefę oporu pomiędzy 150-160 USD. Gdyby tak się stało, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania 295 USD.

XLM/USD – Stellar

Coraz ciekawiej wyglądają również notowania Stellar’a ,którego kurs re-testuje obecnie ostatnio pokonany opór (teraz wsparcie). Biorąc pod uwagę, że poziom ten znajduje się w okolicy mierzenia 50% korekty Fibonacciego, niewykluczone, że pojawi się tu silna reakcja popytowa mogąca otworzyć drogę do ponownych wzrostów. Gdyby tak się stało, spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic 0.30 USD. Z technicznego punktu widzenia dopiero trwałe pokonanie tej strefy mogłoby bowiem otworzyć drogę do dalszych wzrostów w okolice 0.47 USD.

EOS/USD – EOS

W dalszym ciągu dość neutralnie wygląda obecna sytuacja na notowaniach EOSa, którego kurs od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. Co prawda, z technicznego punktu widzenia jest to forma korekty w trendzie spadkowym. Biorąc jednak pod uwagę, że dolne ograniczenie tej konsolidacji pozostaje niepokonane od połowy grudnia ub.r., niewykluczone, że poziom ten prędzej czy później zostanie jednak trwale odrzucony. Tak czy inaczej, dwa scenariusze, które należy brać w tym przypadku pod uwagę obejmują:

  • pokonanie wsparcia w okolicy 4.50 USD, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków w okolcie 2 USD,
  • pokonanie oporu w okolicy 7 USD, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów w okolice 10 USD.

TRX/USD – TRON

Spoglądając na notowania TRX zauważymy, że kurs od dłuższego czasu porusza się w konsolidacji, której górnym ograniczeniem jest niezwykle istotny opór w okolicy 0.03 USD. Dopóki poziom ten nie zostanie trwale pokonany i kurs nie wróci powyżej, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji. Za scenariuszem tym przemawia również fakt, iż z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Zawsze myślę o utracie pieniędzy w opozycji do ich zarabiania. Nie skupiaj się na zarabianiu pieniędzy, skoncentruj się na ochronie tego co już masz.“

– Paul Tudor Jones

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.