Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 26.11.2018

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, IOTA oraz Lisk. 
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że w skutek ostatnich, niezwykle dynamicznych spadków rynek pokonał 5000 USD i osunął się do najniższych poziomów od września 2017 roku. Fakt ten sprawił, że zasięg całego, trwającego od drugiej połowy grudnia ub.r. rychu spadkowego przekroczył już 82%, co oznacza, że obecna bessa (pod względem procentowym) jest czwartą, największą deprecjacją w historii notowań Bitcoina. O trzech wcześniejszych „pęknięciach bańki” szczegółowo pisałem już w osobnym artykule.

Jeżeli zatem tendencja spadkowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 3000 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem kolejne, istotne wsparcie, w okolicy którego spodziewać moglibyśmy się pojawienia większej reakcji popytowej.

BTC/JPY – Bitcoin

Dość podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY, której kurs również osunął się poniżej niezwykle istotnej, technicznej strefy wsparcia. Jeżeli zatem tendencja spadkowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic 330 tys. JPY bądź nawet 216 tys. JPY. Niewykluczone jednak, że nim do tego dojdzie, rynek przetestuje najpierw od dołu ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór) w okolicy 550 tys. JPY.

ETH/USD – Ethereum

Niezwykle mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, którego kurs osunął się ostatnio poniżej 150 USD. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się tu silna reakcja popytowa, która mogłaby zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice 100 USD bądź nawet 55 USD.

ETH/BTC – Ethereum

Zdecydowanie inaczej wyglądają natomiast notowania pary ETH/BTC, której kurs od 11 sierpnia br. znajduje się poniżej technicznego wsparcia (teraz oporu) 0.054 BTC. Mimo to, rynek w dalszym ciągu nie dotarł jeszcze w okolice kolejnego (wspominanego przeze mnie wielokrotnie) wsparcia 0.024 BTC. By poziom ten mógł zostać jednak przetestowany, na rynku musiałaby pojawić się jakaś większa zmienność a tej przynajmniej od kilkudziesięciu dni nie widać.

LTC/USD – Litecoin

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że w skutek ostatniej wyprzedaży na rynku walut wirtualnych, kurs osunął się poniżej niezwykle istotnego wsparcia (35 USD). Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się tu silna reakcja popytowa mogąca zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się, że ostatecznie rynek osunie się nawet w okolice 21 USD.

LTC/BTC – Litecoin

W dalszym ciagu pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary LTC/BTC, gdzie w chwili obecnej rynek re-testuje ostatnio pokonane, lokalne wsparcie (teraz opór). Biorąc pod uwagę wczorajszą reakcję podażowa, spodziewać moglibyśmy się odrzucenia tej strefy, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków.

IOT/USD – IOTA

Analizują obecną sytuację na notowaniach IOT’y zauważymy, że kurs osunął się poniżej 0.33 USD, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem okazują się dopiero okolice 0.15 USD.

IOT/BTC – IOTA

Dość podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary IOT/BTC, gdzie od kilku tygodni kurs porusza się w dość wąskiej konsolidacji. W chwili obecnej rynek oscyluje w okolice dolnego ograniczenia tego boxu. Jeżeli zatem wsparcie to zostanie pokonane, należałoby się przygotować na dalsze spadki, dla których realnym zasięgiem okazują się okolice 0.000045 BTC.

LSK/USD – Lisk

Niezwykle interesująco wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Lisk’a, którego kurs – zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją – osunął się w okolice 1.30 USD. Jeżeli w okolicy tego wsparcia pojawi się silna reakcja popytowa, wystarczająca by go odrzucić, spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty wzrostowej, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) 2.59 USD.

LSK/BTC – Lisk

W dalszym ciągu pro-spadkowo wyglądają za to notowania pary LSK/BTC, gdzie na przestrzeni minionego tygodnia kurs poruszał się w niezwykle wąskiej konsolidacji utrzymując się w dalszym ciągu poniżej ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Warto zwrócić uwagę, iż poziom ten pozostawał niepokonany od maja 2017 roku. Jeżeli zatem tendencja spadkowa będzie kontynuowana, rynek mogłyby dotrzeć nawet w okolice 0.0002 BTC.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

Od początku dziejów ludźmi kierują cztery emocje: chciwość, strach, ignorancja oraz nadzieja. Dlatego znane nam formacje na wykresie wciąż się powtarzają.

– Jesse Lauriston Livermore

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze