Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 26.02.2018
Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash oraz Nem.
BTC/USD – Bitcoin
Zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, na skutek trwających od 6 lutego br. wzrostów kurs cyfrowego złota dotarł w okolice górnego ograniczenia kanału spadkowego, gdzie w miniony wtorek pojawiła się reakcja podażowa. Odrzucenie tego oporu otworzyło drogę do ponownych spadków. Tym razem były one jednak zdecydowanie mniejsze niż dotychczas i rynek dotarł jedynie w okolice technicznego poziomu wsparcia 9500 USD, gdzie dziś pojawiła się reakcja popytowa. Biorąc pod uwagę, że strefa ta zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego, spodziewać moglibyśmy się jej odrzucenia. Jeżeli tak się stanie, z technicznego punktu widzenia, w najbliższym czasie powinno dojść do ponownego przetestowania linii tendencji spadkowej, której pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów nawet w okolice 13 tys. USD.
BTC/JPY – Bitcoin
Bardzo podobnie wygląda również obecna sytuacja na notowaniach BTC/JPY, gdzie rynek również odrzuca techniczny poziom wsparcia zbiegający się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego. W tym przypadku odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów w okolice 1,3 mln JPY i górnego ograniczenia kanału spadkowego i dalej 1,5 mln JPY.
ETH/USD – Ethereum
W przypadku Ethereum sytuacja wygląda zdecydowanie gorzej niż na BTC. W tym przypadku kurs oscyluje obecnie w okolicy lokalnej strefy oporu, której odrzucenie mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków w okolice 790 USD bądź nawet 580 USD.
ETH/BTC – Ethereum
Nieciekawie wygląda również obecna sytuacja na notowaniach pary ETH/BTC, gdzie kurs już jakiś czas temu pokonał linię trendu wzrostowego. Mimo, że jeszcze rano spodziewałem się pogłębienia trwającej od ubiegłego wtorku korekty wzrostowej nawet w okolice mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego, to dzisiejsza reakcja podażowa spowodowana silną aprecjacją BTC stawia ten scenariusz pod sporym znakiem zapytania. Wszystko wskazuje jednak na to, że nawet jeżeli wzrosty byłyby kontynuowane, to w dalszym ciagu byłyby one jedynie korektą, po której spodziewać moglibyśmy się kolejnych spadków.
LTC/USD – Litecoin
Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że kurs od połowy lutego br. porusza się w trendzie horyzontalnym. Biorąc pod uwagę, że z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty czasu, wybicie powinno nastąpić w kierunku zgodnym z wcześniejszą tendencją (w tym przypadku wzrostową – wybicie górą). Dopóki to się jednak nie wydarzy, kurs może poruszać się w zasięgu boxu pomiędzy 190-145 USD.
LTC/BTC – Litecoin
W przypadku zestawienia z BTC zauważymy, że zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją kurs dotarł w okolice mierzenia 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów, gdzie pojawiła się reakcja popytowa. Mimo to, trwające od piątku wzrosty nie dotarły w okolice poprzedniego szczytu. Jeżeli zapoczątkowane dziś spadki będą kontynuowane, w najbliższej przyszłości spodziewać moglibyśmy się zatem ponownego przetestowania ubiegłotygodniowych minimów.
DASH/USD – DASH
Na skutek ubiegłotygodniowych spadków Dash ponownie znalazł się poniżej 670 USD. Fakt ten sprawił, że pomimo niedawnego pokonania linii trendu spadkowego, potencjalne wzrosty stanęły pod znakiem zapytania. Z technicznego punktu widzenia, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) a więc wspomnianego już poziomu 670 USD. Jego odrzucenie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w okolice 380 USD. By tak się jednak mogło stać, kurs musiałby pokonać jeszcze wsparcie 560 USD.
Byśmy mogli mówić o powrocie do wzrostów wycena Dasha musiałaby przekroczyć 740 USD.
DASH/BTC – DASH
W przypadku zestawienia z BTC sytuacja również wygląda pro-spadkowo. Za scenariuszem tym przemawia fakt, iż kurs osunął się poniżej lokalnego wsparcia 0.0630. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, która mogłaby zanegować to wybicie a aprecjacja BTC będzie postępować, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 0.0350.
XEM/USD – NEM
Tydzień temu napisałem, że dopóki kurs pozostaje poniżej poziomu 0.65 USD, należy mieć na uwadze możliwe spadki nawet w okolice 0.31 USD. Co prawda poziom ten nie został jeszcze osiągnięty ale niewykluczone, że tak się nie stanie. Póki co znajdujemy się jednak w okolicy innego, lokalnego wsparcia, którego orzucenie mogłoby otworzyć drogę do powstania przynajmniej korekty wzrostowej i kolejnego re-testu 0.50 USD. W dalszym ciągu byłaby to jednak jedynie korekta, gdyż rynek pozostaje w trendzie spadkowym.
XEM/BTC – NEM
Jeszcze gorzej wygląda natomiast obecna sytuacja w zestawieniu NEM z BTC. W tym przypadku, zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, przez ostatnie dni obserwowaliśmy dalszą deprecjację. Biorąc pod uwagę, że wciąż pozostajemy poniżej 0.00005 BTC, w najbliższym czasie spodziewać można się dalszych spadków.
Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.
“Inwestowanie pieniędzy to proces angażowania zasobów w sposób strategiczny, tak by osiągnąć określony cel.” – Alan Gotthardt
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego