Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 23.04.2018

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash oraz Nem.

BTC/USD – Bitcoin

Na skutek trwających od dwóch tygodni wzrostów kurs cyfrowego złota dotarł w okolice lokalnego poziomu oporu 9100 USD. Biorąc pod uwagę stosunkowo niewielką dynamikę tych wzrostów, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się pojawienia reakcji podażowej, na skutek której doszłoby do powstania korekty spadkowej. Spadki te mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 7500 USD. Jeżeli jednak takowa reakcja się nie pojawi i rynek pokona obecnie testowany opór, potencjalne wzrosty mogłyby być kontynuowane nawet w okolice 11800 USD.

BTC/JPY – Bitcoin

Bardzo podobnie wygląda również obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY, gdzie kurs również oscyluje w okolicy lokalnego oporu. W tym przypadku pokonanie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji nawet w okolice 1,28 mln JPY. Jeżeli jednak w najbliższym czasie pojawi się reakcja podażowa, należałoby się przygotować na możliwość ponownego przetestowania 800 tys. JPY.

ETH/USD – Ethereum

Bardzo optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja techniczna na notowaniach Ethereum, gdzie zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją rynek dotarł w okolice bardzo ważnego poziomu 580 USD. Jak się później okazało, w okolicy tego oporu nie pojawiła się żadna większa reakcja podażowa w efekcie czego strefa ta została pokonana. Jeżeli zatem w najbliższym czasie aprecjacja będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 790 USD.

ETH/BTC – Ethereum

Pro-wzrostowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach pary ETH/BTC, gdzie na skutek trwających od trzech tygodni wzrostów rynek pokonał bardzo ważny opór w okolicy 0.0675 BTC. Jeżeli wzrosty będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania poziomu 0.07850.

LTC/USD – Litecoin

Równie optymistycznie wyglada również obecna sytuacja na notowaniach Litecoina, gdzie na skutek ostatnich wzrostów kurs pokonał już lokalny poziom oporu (teraz wsparcia). Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się reakcja podażowa, która mogłaby zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się dalszych wzrostów nawet w okolice 191 USD.

LTC/BTC – Litecoin

W dalszym ciągu pro-spadkowo wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary LTC/BTC, gdzie kurs wciąż znajduje się poniżej 0.018 BTC. Dopóki opór ten nie zostanie trwale pokonany, z technicznego punktu widzenia spodziewać moglibyśmy się dalszych spadków  i ponownego przetestowania strefy wsparcia pomiędzy 0.0140-0.01445 BTC.

DASH/USD – DASH

Pro-wzrostowo wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Dash’a, gdzie zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, na skutek odrzucenia poziomu 345 USD, kurs nie tylko dotarł ale również pokonał kolejny istotny opór tj. 455 USD. Z technicznego punktu widzenia, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem dalszej aprecjacji, dla której najbliższym, istotnym poziomem oporu okazują się okolice 575 USD.

DASH/BTC – DASH

Bardzo interesująco wygląda również obecna sytuacja na notowaniach pary DASH/BTC. W tym przypadku odległość od najbliższego oporu jest jednak zdecydowanie mniejsza a to oznacza, że i potencjał wzrostów (zysków) jest mniejszy. Jeżeli jednak poziom 0.06 BTC zostałby trwale pokonany, potencjalne wzrosty mogłyby być kontynuowane aż do 0.075 BTC.

XEM/USD – NEM

Dość interesująco wygląda również obecna sytuacja techniczna na notowaniach NEM, gdzie na skutek ostatnich wzrostów kurs pokonał lokalny poziom oporu, który następnie przetestował i dorzucił od góry, jako wsparcie. Jeżeli więc wzrosty będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 0.51 USD.

XEM/BTC – NEM

Pro-wzrostowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach pary XEM/BTC, gdzie pomimo ubiegłotygodniowych wzrostów kurs w dalszym ciągu znajduje się poniżej poziomu 5000 satoshi. Jeżeli aprecjacja będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania tego poziomu jednak dopiero jego trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do większych wzrostów.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Czas jest najważniejszym czynnikiem determinującym ruchy na rynku i poprzez badanie zapisów średnich z przeszłości bądź też poszczególnych akcji można udowodnić sobie, że historia się powtarza, a znając przeszłość możesz mówić o przyszłości. … Istnieje wyraźna zależność między CZASEM a CENĄ. … Poprzez badanie OKRESÓW i CYKLI CZASOWYCH dowiesz się dlaczego szczyty i dna miały miejsce w określonym czasie oraz dlaczego poziomy oporu są tak silne, a dna i szczyty trzymają się ich. … Najwięcej pieniędzy zarabia się gdy szybkie ruchy i ekstremalne wahania ceny występują na końcu głównych cykli” – W.D. Gann

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego

Komentarze