Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 22.02.2018
Czwartkowa sesja bez wątpienia nie należy do najlepszych. Zaledwie 7 spośród 100 najwiekszych kryptowalut zyskuje bowiem dziś na wartości. Co ciekawe, na skutek trwającej od niedzieli deprecjacji wartość całego rynku ponownie skurczyła się o ponad 90 mld USD i póki co nie zapowiada się aby sytuacja miała się w najbliższym czasie poprawić. Bez zbędnego gadania zapraszam więc na coczwartkowy przegląd technicznej sytuacji na rynku kryptowalut.
STRAT/USD – Stratis
Spoglądając na notowania 30. największej (pod względem kapitalizacji) kryptowaluty zauważymy, że na skutek trwających od 6 lutego br. wzrostów kurs dotarł w okolice lokalnego wsparcia i mierzenia 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu spadkowego, gdzie w miniony wtorek pojawiła się reakcja podażowa. Od tego czasu obserwujemy spadki i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic poziomu 4.60 USD.
Jeżeli jednak wsparcie to zostałoby pokonane, dalsza deprecjacja mogłaby sięgnąć nawet 2.40 USD.
LSK/USD – Lisk
Pro spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach 18. największej kryptowaluty. W tym przypadku, pomimo wybicia 30.50 USD, kurs nie dotarł do kolejnego, technicznego oporu a na skutek późniejszych spadków pokonane zostało również kolejne wsparcie w okolicy 23.50 USD. Jeżeli zatem obecna tendencja będzie kontynuowana, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 15.50 USD.
GAME/USD – GameCredits
Zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, na skutek pokonania testowanego wówczas oporu 2.55 USD kurs dotarł w okolice 3.10 USD i mierzenia 50% korekty Fibonacciego, gdzie w poniedziałek pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli trwające od tego czasu spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic 1.50 USD bądź nawet 1.10 USD.
STR/USD – Stellar Lumens
Zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, na skutek odrzucenia testowanego wówczas oporu, od niedzieli kurs porusza się na południe i wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic 0.30 USD.
Warto również zauważyć, że od początku miesiąca kurs porusza się w trendzie horyzontalnym (w konsolidacji). Z technicznego punktu takie coś uznać moglibyśmy za korektę czasu co oznacza, że istnieje zdecydowanie większe prawdopodobieństwo wybicia dołem i kontynuacji deprecjacji nawet w okolice kolejnego, technicznego wsparcia tj. 0.16 USD.
XRP/USD – Ripple
Pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na Ripple. Choć ta kryptowaluta jeszcze nie dawno wyceniana była na ponad 3 USD, dziś jej wartość to niespełna 0.90 USD. Spoglądając na obecną sytuację stricte technicznie zauważymy, że na skutek niedawnych wzrostów doszło do re-testu najbliższego, technicznego oporu, gdzie w miniony poniedziałek pojawiła się reakcja podażowa. Od tego czasu ponownie obserwujemy spadki i spodziewać można by się, że jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, wkrótce dojdzie do ponownego przetestowania 0.65 USD. Uwzględniając również to, że rynek w dalszym ciagu nie przetestował jeszcze od góry pokonanego w połowie grudnia ub.r. poziomu 0.40 USD, spodziewać moglibyśmy się pogłębienia deprecjacji nawet w okolice tej strefy.
EOS/USD – EOS
Bardzo podobnie do Ripple wygląda również obecna sytuacja na EOSie. Pomijając już samą sytuację fundamentalną, która moim zdaniem w tym przypadku jest zdecydowanie lepsza zauważymy, że tu wycena kształtuje się zdecydowanie powyżej 7 USD. Najbliższy poziom wsparcia znajduje się właśnie w okolicy 7 USD a kolejny to 4.50 USD i to tam spodziewałbym się pojawienia większej reakcji popytowej.
IOT/USD – IOTA
Równie mało optymistycznie wygląda obecna sytuacja na notowaniach 12. spośród kryptowalut. Spoglądając na interwał dzienny zauważymy, że w tym przypadku rynek bardzo ładnie zachowuje pro-spadkową sekwencję coraz niższych wierzchołków i dołków oraz dokładnie re-testuje wszystkie pokonane uprzednio poziomy wsparcia. Najbliższe z nich znajduje się w okolicy 1.40 USD a jego pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków nawet do 1.05 USD.
Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.
“Spekulacja to wysiłek, prawdopodobnie nieskuteczny, aby obrócić trochę pieniędzy w duże pieniądze. Inwestycja to też wysiłek, który powinien być skuteczny, aby ochronić duże pieniądze przed zamianą w małe.” – Fred Schwed
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego
To przez kontrakty terminowe które się kończą we wtorki ,a dalej duzi gracze grają na spadki zakładając kontrakty w środę i czwartek. Niektórzy miłośnicy krypto to wiedzą jednak tym razem trend spadkowy jest słabszy, a duzi gracze coraz mniej mają krótkich pozyci. To oznaka wzrostu ale bardzo wolnego
STR/USD – Stellar Lumens
A Stellar nie ma skrótu XLM hmmm?
Poprosimy o analizę techniczną (choć hm może na to trochę za wcześnie), a przynajmniej analizę fundamentalną polskich kryptowalut.
To przez kontrakty terminowe które się kończą we wtorki ,a dalej duzi gracze grają na spadki zakładając kontrakty w środę i czwartek. Niektórzy miłośnicy krypto to wiedzą jednak tym razem trend spadkowy jest słabszy, a duzi gracze coraz mniej mają krótkich pozyci. To oznaka wzrostu ale bardzo wolnego
STR/USD – Stellar Lumens
A Stellar nie ma skrótu XLM hmmm?
Poprosimy o analizę techniczną (choć hm może na to trochę za wcześnie), a przynajmniej analizę fundamentalną polskich kryptowalut.