Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 21.12.2017

Dopiero tydzień temu informowałem, że kapitalizacja rynku kryptowalut przekroczyła 500 mld USD. Długo nie trwało i w poniedziałek wartość całego rynku przekroczyła 600 mld USD. Co ciekawe za całe te wzrosty odpowiedzialne są przede wszystkim altcoiny. Wiele z nich jest teraz w bardzo silnych trendach wzrostowych. Chcąc jednak sprostać Waszym oczekiwaniom, dziś przyjrzymy się dziewięciu coinom, które zaproponowaliście w komentarzach pod ostatnim artykułem.

Kapitalizacja kryptowalut

Korzystając z okazji, chciałbym również spytać czy zwracacie uwagę na analizy w odniesieniu do BTC (xxx/BTC) czy interesują Was głównie notowania wyceniane w USD? Piszcie w komentarzach a tymczasem, zaczynamy!

QTUM/USD – Qtum

Mimo, że cykl analiz prowadzę już od września, to Qtum analizuję na łamach portalu BitHub.pl po raz pierwszy. Spoglądając na interwał 4-godzinowy zauważymy, że na skutek ostatnich, niezwykle dynamicznych wzrostów kurs pokonał istotny opór w okolicy 20 USD i przekroczył w miniony wtorek barierę 70 USD, gdzie pojawiła się reakcja podażowa. Oznacza to, że w ciagu zaledwie 8 dni wartość tej kryptowaluty wzrosła o niemal 650%. Osoby inwestujące w ten projekt zastanawiają się teraz pewnie dokąd mogą dotrzeć trwające od wtorku spadki?

Wykres Qtum

Na wykresie 60-minutowym zauważymy, że już od wczoraj kurs oscyluje w okolicy poziomu 50 USD, gdzie pojawiła się już reakcja popytowa. Jeżeli strefa ta zostanie trwale odrzucona, spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów. Jeżeli jednak wsparcie to okaże się zbyt słabe, potencjalne spadki mogłyby być kontynuowane nawet w okolice 30 USD.

Wykres Qtum

QTUM/BTC – Qtum

W przypadku zestawienia z BTC zauważymy, że na skutek ostatnich wzrostów kurs nie tylko pokonał linię tendencji spadkowej ale również kilka kolejnych poziomów oporu. Jeżeli obecna korekta będzie się pogłębiać, poziomy te mogłyby teraz zadziałać jako wsparcia. Warto zatem obserwować czy w okolicy któregoś z nich nie pojawi się silna reakcja popytowa.

Najciekawiej wyglądają poziomu 0.0023 i 0.0019, które zbiegają się kolejno z mierzeniem 50% i 61.8% korekty Fibonacciego z całego ruchu wzrostowego.

Wykres Qtum

WAVES/USD – Waves

Waves to kolejny coin, którego analizuję po raz pierwszy. W tym przypadku również w ostatnim czasie obserwujemy ponadprzeciętne wzrosty, w efekcie czego kurs wybił górą z trwającej od drugiej połowy maja br. konsolidacji.

Wykres Waves

Spoglądając na interwał 60-minutowy zauważymy, że kurs oscyluje obecnie w okolicy lokalnego wsparcia 13.80 USD. Jeżeli poziom ten zostanie pokonany, spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic 11.25 USD.

Wykres Waves

WAVES/BTC – Waves

W przypadku notowań w BTC niezwykle istotne mogą okazać się najbliższe dni a być może nawet i godziny. Obecnie kurs oscyluje bowiem w okolicy niezwykle istotnego oporu, którego trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów.

Wykres Waves

STR/USD – Stellar Lumens

Zgodnie z moją poprzednią projekcja, na skutek odrzucenia lokalnego wsparcia w okolicy 0.0260, pojawiły się ponowne wzrosty. Nie przypuszczałem wówczas jednak, że aprecjacja będzie aż tak silna.

Wykres Stellar Lumens

Spoglądając na interwał 60-minutowy zauważymy, że istotne może okazać się czy kurs pokona, czy ponownie odrzuci wsparcie w okolicy 0.21 USD. Scenariusz pro-spadkowy zakładałby ponowny test okolic 0.16 USD.

Wykres Stellar Lumens

STR/BTC – Stellar Lumens

Spoglądając na notowania pary STR/BTC zauważymy, że na skutek ostatnich wzrostów kurs pokonał techniczny opór. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się reakcja podażowa mogąca zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się dalszej aprecjacji choć warto zwrócić uwagę na wtorkową i dzisiejsza (póki co tworzącą się dopiero) pro-spadkową świecę pin-bar, która może nieco namieszać.

Wykres Stellar Lumens

NXS/USD – Nexus

Na skutek ostatnich, dynamicznych wzrostów kurs Nexusa pokonał techniczny opór w okolicy 3,70 USD i ustanowił nowe ATH. Obecnie obserwujemy re-test tego poziomu i jeżeli tylko wsparcie to zostanie odrzucone, spodziewać moglibyśmy się dalszych wzrostów.

Wykres Nexus

NXS/BTC – Nexus

W przypadku zestawienia z BTC sytuacja nie wygląda już tak optymistycznie. W tym przypadku kurs oscyluje obecnie w okolicy istotnego oporu i jeżeli strefa ta po raz kolejny powstrzyma kupujących, spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków.

Wykres Nexus

ETC/USD – Ethereum Classic

Zgodnie z moją poprzednią projekcją, kurs odrzucił wsparcie w okolicy 22.50 USD co otworzyło drogę do dalszych wzrostów. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się jednak powstania korekty spadkowej i re-testu poziomu 32.70 USD zbiegającego się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego.

Ethereum Classic

ETC/BTC – Ethereum Classic

Nieco mniej optymistycznie wygląda obecna sytuacja na notowaniach pary ETC/BTC, gdzie pomimo ostatnich wzrostów, kurs w dalszym ciągu znajduje się w trendzie spadkowym. Dopóki kupującym nie uda się pokonać bariery 0.0032, nic nie zapowiada, aby tendencja ta miała się zmienić.

Ethereum Classic

SC/USD – Siacoin

Zgodnie z moją ostatnią projekcją, kurs odrzucił re-testowane wówczas wsparcie. Na skutek późniejszych wzrostów rynek pokonał również kolejny opór w okolicy 0.02 USD. Fakt ten sprawia, że w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszej aprecjacji. Jedną z ciekawszych okazji na dołączenie do tego „pociągu” mógłby okazać się re-test i odrzucenie tego poziomu.

Wykres Siacoin

SC/BTC – Siacoin

Bardzo podobnie wygląda również obecna sytuacja na notowaniach w BTC. W tym przypadku kurs pokonał bardzo ważny opór i przełamał pro-spadkową sekwencję coraz niższych wierzchołków i dołków.

Wykres Siacoin

Spoglądając na interwał dzienny zauważymy, że kurs oscyluje obecnie w okolicy lokalnego oporu. Jeżeli strefa ta zostanie odrzucona, spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej, dla której idealnym zasięgiem mogą okazać się okolice wcześniej pokonanego oporu (teraz wsparcia) zbiegającego się z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego.

Wykres Siacoin

MCO/USD – Monaco

Zgodnie z moją listopadową projekcją, rynek odrzucił testowane wówczas wsparcie w okolicy 4,90 USD. Późniejsze wzrosty przekroczyły 20 USD. Mimo to, obecnie kurs oscyluje w okolicy linii tendencji wzrostowej i lokalnego wsparcie 14.50 USD zbiegającego się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego. Odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów.

Wykres Monaco

MCO/BTC – Monaco

W przypadku zestawienia z BTC sytuacja nie wygląda już tak optymistycznie. W tym przypadku kurs oscyluje w okolicy linii trendu spadkowego, gdzie w dniu dzisiejszym pojawiła się już reakcja podażowa. Jeżeli opór ten po raz kolejny zostanie odrzucony, spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków.

Wykres Monaco

Przepraszam. Dwóch z proponowanych coinów nie przeanalizowałem. Mowa tu o Safex i Bitradio. Chodzi przede wszystkim o to, że to naprawdę niszowe waluty. Bitradio jest dopiero na 606 miejscu pod względem kapitalizacji, a jego notowań nie ma nawet na platformie TradingView. Safex jest natomiast na 1133 miejscu pod względem kapitalizacji. Bardzo chętnie przeanalizuję sugerowane przez Was coiny, ale najlepiej gdyby mieściły się one w TOP100.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Nie koncentruj się na zarabianiu pieniędzy; skup się na ochronie tego, co masz.” – Paul Tudor Jones

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
8 komentarzy
  1. SzymonM napisał

    Dzięki.
    Spokojnych wzrostowych świąt.
    Pozdrawiam.

  2. Piter napisał

    Cześć!
    Dzięki za kolejną analizę. Co do niszowych walut każdy ma prawo do swojej analizy i zdania. Czasami waluty powyżej 100 miejsca czy dalej dają na krótki termin duże wzrosty i zyski. 😉
    Wiadomo, to już czysta spekulacja.
    Dziękuję i pozdrawiam,
    Piter

    1. Picasso napisał

      Jak najbardziej. Wcale nie mam zamiaru krytykować coinów o niskiej kapitalizacji. Chodzi przede wszystkim o to, że te analizy czyta sporo osób i musimy a przynajmniej powinniśmy pisać o czymś, co interesuje większą rzeszę czytelników.

      Piter, Ty jesteś stałym czytelnikiem. Jeżeli chciałbyś zobaczyć analizę któreś z mniejszych kryptowalut to napisz do mnie maila i załatwimy to poza portalem 🙂

  3. SzymonM napisał

    Dzięki.
    Spokojnych wzrostowych świąt.
    Pozdrawiam.

  4. Piter napisał

    Cześć!
    Dzięki za kolejną analizę. Co do niszowych walut każdy ma prawo do swojej analizy i zdania. Czasami waluty powyżej 100 miejsca czy dalej dają na krótki termin duże wzrosty i zyski. 😉
    Wiadomo, to już czysta spekulacja.
    Dziękuję i pozdrawiam,
    Piter

    1. Picasso napisał

      Jak najbardziej. Wcale nie mam zamiaru krytykować coinów o niskiej kapitalizacji. Chodzi przede wszystkim o to, że te analizy czyta sporo osób i musimy a przynajmniej powinniśmy pisać o czymś, co interesuje większą rzeszę czytelników.

      Piter, Ty jesteś stałym czytelnikiem. Jeżeli chciałbyś zobaczyć analizę któreś z mniejszych kryptowalut to napisz do mnie maila i załatwimy to poza portalem 🙂

  5. Hames napisał

    Witam wszystkich, chciałbym poprosić o analize Verge

  6. Hames napisał

    Witam wszystkich, chciałbym poprosić o analize Verge

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.