Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 2.08.2018
Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. Równocześnie kontynuujemy naszą małą tradycję, jak w każdy pierwszy czwartek miesiąca przyjrzymy się również coinom, które na przestrzeni minionego tygodnia zyskiwały najbardziej.
XLM/USD – Stellar
Dzięki lipcowym wzrostom o 43% Stellar zajął pierwsze miejsce w rankingu 30 najpopularniejszych kryptowalut. Spoglądając jednak stricte technicznie na jego notowania zauważymy, że od kilku dni rynek porusza się na południe. W skutek tych spadków kurs osunął się poniżej 0.30 USD i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu okolic 0.24 bądź nawet 0.22 USD.
Jeżeli w okolicy któregokolwiek z wspomnianych wsparć pojawi się silna reakcja popytowa, niewykluczone, że rynek wróci do wzrostów.
ZEC/USD – Zcash
Pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Zcash, który dzięki 23% wzrostom w lipcowym rankingu uplasował się na 4 pozycji. Mimo to, podobnie jak w przypadku Stellara, kurs od kilku dni notuje spadki, których kontynuacja mogłaby doprowadzić do ponownego przetestowania okolic 182 USD bądź nawet 150 USD.
BCH/USD – Bitcoin Cash
Dość mało optymistycznie wygląda w dalszym ciagu również obecna sytuacja na notowaniach Bitcoin Cash. Pomimo, że już od czerwca kurs porusza się w kanale wzrostowym, to dynamika tej formacji bardziej przypomina korektę, po zakończeniu której mógłby pojawić się kolejny impuls spadkowy. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania linii tendencji wzrostowej wyznaczającej dolne ograniczenie tegoż kanału. Trwałe pokonanie bądź odrzucenie tego wsparcia mogłoby określić przyszły kierunek ruchu.
ETC/USD – Ethereum Classic
Pro-spadkowo wyglądając także notowania Ethereum Classic, gdzie na skutek trwających od wtorku spadków kurs osunął się poniżej 16 USD. Jeżeli w najbliższym czasie tendencja ta będzie kontynuowana, z technicznego punktu widzenia spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania zielonej strefy wsparcia w okolicy 13 USD.
LSK/USD – Lisk
Niezwykle interesująco zaczyna wyglądać obecna sytuacja na notowaniach Lisk’a, gdzie zgodnie z moją wcześniejszą projekcją kurs w końcu osunął się w okolice 4 USD. Jak widać na poniższym screenie, poziom ten już w 2017 roku stanowił najpierw istotny opór a po pokonaniu wsparcie. Jeżeli i tym razem w jego okolicy pojawi się jakaś większa reakcja popytowa, spodziewać moglibyśmy się przynajmniej tymczasowej zmiany nastawienia rynku.
Póki co taka reakcja się jednak nie pojawiła, dlatego też należy zaznaczyć, że jeżeli wsparcie to zostanie pokonane, potencjalne spadki mogłyby być kontynuowane nawet w okolice 1.30 USD.
XRP/USD – Ripple
Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że rynek w dalszym ciągu oscyluje w okolicy 0.45 USD. Dopóki kurs znajduje się powyżej tej strefy, realnym wydaje się możliwość jej odrzucenia. Gdyby tak się stało, spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów nawet w okolice 1.18 USD. By tak się jednak mogło stać, kurs musiałby najpierw pokonać linię tendencji spadkowej.
Jeżeli jednak obecnie testowana strefa zostanie pokonana, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 0.14 USD.
IOT/USD – IOTA
Coraz mniej optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach IOTA, gdzie na skutek trwających od niedzieli spadków kurs osunął się dziś poniżej 0.90 USD. Co prawda do końca dnia pozostało jeszcze kilka godzin. Jeżeli jednak w najbliższym czasie nie pojawi się reakcja popytowa, która mogłaby zanegować to wybicie i strefa ta zostanie trwale pokonana, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 0.33 USD.
NEO/USD – NEO
Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach NEO, gdzie kurs w dalszym ciagu porusza się w trendzie horyzontalnym. Biorąc pod uwagę, że konsolidacja jest formą korekty, z technicznego punktu widzenia coraz bardziej prawdopodobne wydaje się potencjalne wybicie dołem i kontynuacja spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 15 USD.
By tak się jednak stało, kurs musiałby najpierw pokonać obecnie testowane wsparcie i osunąć się poniżej 24 USD.
OMG/USD – OmiseGo
Spoglądając na notowania OmiseGo zauważymy, że zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcja kurs osunął się w okolice 6 USD. Tam jednak nie pojawiła się żadna reakcja popytowa i w dniu wczorajszym wsparcie to zostało pokonane. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, która mogłaby zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji. W tym przypadku ciężko jednak wyznaczyć jakikolwiek docelowy zasięg, do którego rynek mógłby dotrzeć.
TRX/USD – TRON
Coraz ciekawiej zaczynają wyglądać natomiast notowania TRON, gdzie zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, na skutek ostatnich spadków kurs zbliżył się w okolice 0.028 USD. W najbliższym czasie spodziewałbym się dokładnego przetestowania tego wsparcia a jego trwałe odrzucenie mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów, dla których realnym zasięgiem okazują się okolice 0.055 USD bądź nawet 0.093 USD.
Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.
“Kiedy czuję się skrzywdzony przez rynek, natychmiast go opuszczam. Nie ma znaczenia na jakim etapie handlu jestem. Po prostu wychodzę, ponieważ wierzę, że gdy czujesz się zraniony przez rynek, twoje decyzje będą mniej obiektywne niż wtedy kiedy czujesz się dobrze… Jeśli usilnie trzymasz się rynku kiedy jest już znacznie przeciwko tobie, prędzej czy później on cię przewiezie.”
– Randy McKay
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.