Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 17.05.2018

Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Jak się okazuje, hard fork BCH nie spowodował, że kurs nagle wzrósł. Wręcz przeciwnie, od tygodnia obserwujemy spadki i z technicznego punktu widzenia mogłyby one pogłębić się jeszcze o 110 USD aż do poziomu 1150 USD. Dopiero tam bowiem znajduje się najbliższe, lokalne wsparcie, w okolicy którego mogłaby pojawić się jakaś reakcja popytowa.

IOT/USD – IOTA

Pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach IOT, gdzie w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic 1.700 USD. Trwałe pokonanie tego wsparcia mogłoby jednak otworzyć drogę do znacznie większych spadków nawet w okolice 1.430 bądź 1.000 USD.

EOS/USD – EOS

Równie mało optymistycznie wygląda EOS. W tym przypadku, na skutek ostatnich spadków kurs pokonał techniczne wsparcie w okolicy 16 USD. Z technicznego punktu widzenia pokonanie jednego wsparcia otwiera drogę do dalszych spadków w okolice kolejnego wsparcia. W tym przypadku to „kolejne” wsparcie znajduje się jednak dopiero w okolice 10 USD.

XLM/USD – Stellar

Spoglądając na notowania Stellar’a zauważymy, że zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, na skutek ostatnich spadków kurs osunął się w okolice 0.30 USD, gdzie już w sobotę pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. Póki co wsparcie to nie zostało jednak jeszcze trwale odrzucone. Gdyby tak się jednak stało, spodziewać moglibyśmy się powrotu do wzrostów i aprecjacji sięgającej 0.47 bądź nawet 0.66 USD.

XMR/USD – Monero

Spoglądając na notowania Monero nie pozostaje mi nic innego jak podtrzymać moją ubiegłotygodniową projekcję, w której pisałem, że z technicznego punktu widzenia należałoby się przygotować na możliwość pogłębienia obecnych spadków nawet w okolice 160 USD. Za scenariuszem tym przemawia fakt, iż w przeszłości każde odrzucenie linii tendencji spadkowej wiązało się z późniejszymi spadkami aż w okolice 160 USD.

ETC/USD – Ethereum Classic

Pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na Ethereum Classic, gdzie pomimo próby pokonania technicznego oporu w okolicy 22.50 USD, szybko pojawiła się reakcja podażowa, która zanegowała to wybicie. Jeżeli zatem spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania poziomu wsparcia wyznaczonego na podstawie ostatnich dołków tj. 13 USD bądź nawet 10 USD.

NEO/USD – NEO

Bardzo podobnie jak na ETC wygląda obecna sytuacja na NEO. W tym przypadku rynek również próbował wybić powyżej 82 USD. Ostatecznie jednak wybicie to po kilku dniach zostało zanegowane i jeżeli tylko spadki będą kontynuowane, z technicznego punktu widzenia w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 43 USD.

QTUM/USD – Qtum

Spoglądając na notowania Qtum zauważymy, że kurs niemal od początku marca br. porusza się w trendzie horyzontalnym. Jak już wielokrotnie powtarzałem (i powtarzać będę wciąż), z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty (czasu) co sprawia, że bardziej prawdopodobne wydaje się wybicie w kierunku zgodnym z wcześniejszym trendem. W tym przypadku konsolidacja nastąpiła po spadkach, wobec czego nastawienie rynku wciąż pozostaje pro-spadkowe. Dopiero trwałe pokonanie poziomu 24 USD mogłoby w tym przypadku otworzyć drogę do ponownych wzrostów.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Trzeba dyscypliny, cierpliwości i odwagi. Musisz mieć chęć do stracenia, ale jednocześnie silne pragnienie, by wygrać.” – Gary Biefeldt

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.