Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 14.05.2018

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash oraz Nem.

BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, ostatnie dni należały do podaży. Co prawda, od trzech dni znów obserwujemy wzrosty, to jednak ich dynamika jest tak skromna, że w ciągu trzech sesji rynek w dalszym ciagu nie zniósł piątkowych spadków. Z technicznego punktu widzenia zdecydowanie bardziej przypomina to zatem korektę aniżeli powrót do wzrostów.

Na uwagę zasługuje również fakt, iż kurs w dalszym ciagu znajduje się poniżej linii lokalnej tendencji spadkowej, co także może determinować dalszą deprecjację.

BTC/JPY – Bitcoin

Równie mało optymistycznie wygląda obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY, gdzie kurs oscyluje obecnie w okolicy lokalnego oporu. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków nawet w okolice 700 tys. JPY.

ETH/USD – Ethereum

Nieco bardziej optymistycznie wygląda obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, gdzie dynamika ostatnich wzrostów jest zdecydowanie większa. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana i kupującym wystarczy siły by wybić powyżej ostatniego szczytu, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania oporu w okolicy 980 USD.

ETH/BTC – Ethereum

Równie optymistycznie wygląda obecna sytuacja na notowaniach pary ETH/BTC, gdzie kurs w dalszym ciagu znajduje się powyżej poziomu 0.0785 oraz linii lokalnej tendencji wzrostowej. Jeżeli wzrosty będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic 0.0895 BTC.

LTC/USD – Litecoin

Pro-wzrostowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach Litecoina, gdzie na skutek ostatnich spadków kurs osunął się aż w okolice 135 USD i mierzenia 61.8% korekty Fibonacciego. Tam też już w sobotę pojawiła się reakcja popytowa. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów w okolice 191 bądź nawet 245 USD.

LTC/BTC – Litecoin

W dalszym ciągu pro-spadkowo wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary LTC/BTC, gdzie kurs wciąż porusza się wewnątrz konsolidacji. Biorąc pod uwagę, że z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty, bardziej prawdopodobne wydaje się wybicie dołem, dlatego też ostrożny byłbym z podejmowaniem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych.

DASH/USD – DASH

Spoglądając na notowania Dash’a zauważymy, iż na przestrzeni ostatniego tygodnia sytuacja zmieniła się z neutralnej na pro-spadkową. Na skutek ostatnich spadków kurs osunął się bowiem poniżej poziomu 440 USD, który obecnie re-testujemy od dołu (jako opór). Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w okolice 280 USD.

DASH/BTC – DASH

Bardzo interesująco zaczyna wyglądać natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary DASH/BTC, gdzie już w miniony piątek pojawiła się silna reakcja popytowa. Niestety, równie szybko pojawiła się silna reakcja podażowa. Jeżeli jednak trwające od tego czasu wzrosty będą kontynuowane i kurs pokona obecnie testowany, lokalny poziom oporu, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 0.06 BTC.

XEM/USD – NEM

Spoglądając na notowania NEM zauważymy, że pomimo, iż kurs nie dotarł w okolice istotnego wsparcia, (podobnie jak w przypadku innych coinów) w minioną sobotę pojawiła się reakcja popytowa. Dopóki jednak rynek nie pokona trwale poziomu 0.46 USD, pozostajemy w trendzie horyzontalnym i należy być przygotowanym na ewentualność ponownego przetestowania 0.20 USD.

XEM/BTC – NEM

Bardzo podobnie wygląda obecna sytuacja na notowaniach pary XEM/BTC, gdzie kurs w dalszym ciągu znajduje się poniżej 5000 satoshi. Biorąc pod uwagę, że z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty, pokonanie 3000 satoshi mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w okolice grudniowych minimów.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Jeśli nie zachowasz swoich zysków, nie będzie cię stać na opłacenie strat.” – Jack D. Schwager

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
2 komentarzy
  1. Dzeus napisał

    Interesuje mnie analiza Ioty, pozdrawiam.

  2. Dżon Bon Dżowi napisał

    Chciałbym zobaczyć jak zinterpretujesz wykresy:
    ETC / BTC
    QTUM / BTC

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.