Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 10.05.2018

Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Spoglądając na notowania Bitcoin Cash zauważymy, że na skutek trwających od początku tygodnia spadków doszło do re-testu ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w okolicy 1550 USD, gdzie już w dniu wczorajszym pojawiła się reakcja popytowa. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów nawet w okolic 2075 USD.

IOT/USD – IOTA

Bardzo podobnie bo BCH wygląda również obecna sytuacja na notowaniach IOT. Tu również kurs oscyluje obecnie w okolicy ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) a w jego okolicy pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa. Jeżeli strefa ta zostałaby odrzucona, wówczas najbliższe, istotne poziomy oporu, w okolicy których moglibyśmy spodziewać się reakcji podażowej znajdują się kolejno przy 3.06, 4.20 oraz 5.60 USD.

EOS/USD – EOS

Na skutek ostatnich wzrostów EOS pokonał bardzo ważny opór, w efekcie czego ustanowione zostało nowe ATH. Jak się później okazało, po osiągnięciu wyceny na poziomie 23 USD pojawiła się silna reakcja podażowa, na skutek której doszło do re-testu poziomu 16 USD, w okolicy którego oscylujemy już od ponad tygodnia. Biorąc pod uwagę, że wsparcie to znajduje się w okolicy mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego z całego wcześniejszego ruchu wzrostowego, ostatnie spadki moglibyśmy uznać za korektę. Odrzucenie tej strefy mogłoby więc otworzyć drogę do ponownych wzrostów.

XLM/USD – Stellar

Zdecydowanie mniej optymistycznie wygląda obecna sytuacja na notowania Stellara. W tym przypadku od ubiegłego tygodnia obserwujemy spadki i jeżeli tylko deprecjacja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet re-testu okolic 0.30 USD i mierzenia 50% korekty Fibonacciego. Biorąc jednak pod uwagę stosunkowo niewielką dynamikę obecnego ruchu, z technicznego punktu widzenia bardziej przypomina on korektę aniżeli nowy impuls trendowy.

XMR/USD – Monero

Niezwykle interesująco wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Monero, gdzie kurs znajduje się w okolicy lokalnego poziomu wsparcia. Mimo, że w dniu wczorajszym pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa, to warto zwrócić uwagę, że kurs w dalszym ciągu znajduje się poniżej linii tendencji spadkowej. Ponadto, w przeszłości każde odrzucenie tego oporu (linii tendencji) wiązało się z późniejszymi spadkami aż w okolice 160 USD.

Z technicznego punktu widzenia należałoby się zatem przygotować na możliwość pogłębienia spadków właśnie w okolice różowej strefy wsparcia. Jeżeli jednak spadki będą kontynuowane i kurs ponownie dotarłby w okolice w/w linii tendencji, zwiększyłoby to prawdopodobieństwo ewentualnego wybicia górą. Jeżeli tak by się stało, kolejne poziomy oporu, w okolicy których moglibyśmy spodziewać się reakcji podażowych znajdują się na wysokości 295, 370 oraz 440 USD.

GAME/USD – GameCredits

Równie ciekawie wygląda obecna sytuacja na GameCredits, gdzie od kilku dni kurs oscyluje nieco powyżej poziomu 1.50 USD zbiegającego się bardzo precyzyjnie z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów nawet w okolice 3.10 USD

BCN/USD – Bytecoin

Spoglądając na notowania Bytecoin zauważymy, że na skutek ostatnich, niezwykle dynamicznych wzrostów kurs niemal zrównał się z dotychczasowym ATH. Z jednej strony optymistyczna jak tak silna dynamika impulsu, bo z technicznego punktu widzenia świadczy ona o sile popytu i zwiększa prawdopodobieństwo pokonania oporu. Jeżeli jednak w najbliższym czasie sprzedający przejęliby kontrole nad rynkiem, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 0.006 USD a to stanowiłoby przecenę o ponad 50% od obecnego poziomu i niemal 70% od wtorkowego szczytu.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Istnieje milion sposobów zarabiania pieniędzy na rynkach. Ironią jest to, że są one bardzo trudne do znalezienia.” – Jack D. Schwager

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
2 komentarzy
  1. Darek napisał

    Już wam napisałem A wy swoje. Wszystkie kryptowaluty uzależnione są od bitcoin. Jego wzrost to wzrost wszystkich kryptowaluty. Spadek to spadek innej kryptowaluty. Wasze analizy są nic nie warte.

    1. Coiner maniak napisał

      Zgadza się. BTC dyktuje warunki. Wykresy o tym świadczą. Sa zawsze podobne do wykresu BTC.
      PS. Czy wierzyć ?? Panuje potężna dezinformacja odnośnie krypto walut . Jedni twierdzą ,że bańka , inni ,że kupować, trzymać.

      cyt..”” Cena Bitcoina może osiągnąć 64 000 USD w 2019 roku –

      Zgodnie z badaniem wykonanym przez znajdującą się na Wall Street firmę Fundstrat Global Advisors, cena największej kryptowaluty może osiągnąć 64 000 USD do końca przyszłego roku. Wyliczenie to oparte jest na stosunku ceny Bitcoina do opłacalności jego kopania. Żeby górnikom opłacało się utrzymywanie sieci, to właśnie tyle będzie musiała wynosić cena BTC. Dotychczas poziom ten służył jako wiarygodne, długoterminowe wsparcie.

      „Oczekujemy, że skala kopania zwiększy się w ciągu kilku najbliższych lat, cena Bitcoina do końca 2019 roku powinna wynosić 36 000 USD. Opieramy się na historycznej średniej w wysokości 1,8x P/BE (red. wspomniany wyżej stosunek ceny BTC do opłacalności kopania)”, napisał w swoim raporcie Sam Doctor z Fundstrat.

      Doctor dodał jednak, że choć 36 000 USD wydaje się najbardziej prawdopodobnym celem dla ceny Bitcoina, to jego zdaniem widełki są bardzo szerokie, jedna moneta równie dobrze może kosztować 20 000 USD co 64 000 USD. Wszystko zależy od rozwoju rynku miningu w najbliższych miesiącach. Nawet najniższa prognoza to wzrost wartości największej kryptowaluty o ponad 100%.

      CCN podaje, że kopalnie kryptowalut zaczynają powiększać swoje operacje, kontynuując zeszłoroczny długotrwały byczy sentyment. Bitmain, największy producent sprzętu do kopania kryptowalut, w 2017 roku zaliczył zysk operacyjny w wysokości 4 mld USD. Jego największy konkurent – Canaan – szykuje się do IPO, na którym zamierza osiągnąć wycenę w wysokości 1 mld USD.

      …..Fundstrat Global Advisors….strona płatna( tak na marginesie)

      W innych miejscach znajdziemy też info , iż do 2022- 2025 może osiągnąć nawet pół miliona $. Żydowscy spece od finansów z wall street , z kolei wieszczą krach. Przeogromne ogłupianie, dezinformuowanie posiadaczy oraz fanów crypto. Cholera !!!! Jak w polityce światowej. Wojna i kryzys wkrótce. Ogłupianie trwa w najlepsze.
      BTC mam, kopie i będę zbierał, bo …najpierw było towar za towar, potem paciorki, potem monety, później banknoty, następnie karty ( pieniądz elekro), teraz czas na cyfry – crypto.
      Precz z banksterką !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.