Konferencja Blockchain i Finanse już za nami. Wydarzenie przeszło do historii jako okazja do nauki, biznesowych spotkań, zawarcia nowych, wartościowych znajomości oraz wspaniałej zabawy. Na wydarzeniu spotkały się ze sobą dwa wymiary: blockchain i finanse. Jak się okazało, bez problemu znalazły wspólny język.
17 stycznia 2020 roku, w ciągu całego dnia – już od 9 rano do późnych godzin wieczornych, uczestnicy Konferencji Blockchain i Finanse otrzymali solidny zastrzyk wiedzy. Na dwóch salach Centrum Konferencyjnego MsMermaid i na łączącym je hallu spotkały się osobistości z Polski i z zagranicy, które nie tylko wygłosiły arcyciekawe prelekcje, ale także nawiązywały nowe, wartościowe relacje biznesowe. Dla nas wszystkich biorących udział w wydarzeniu była to okazja do zawarcia nowych, wartościowych znajomości ze znanymi, lubianymi i cenionymi osobistościami z branży.
Konferencja i prelegenci
W przestrzeni MsMermaid Center at The Tides znalazły się dwie sceny – Blockchain i Finanse. Pozwoliło to na indywidualny dobór wystąpień, których chcieliście wysłuchać. Na Scenie Blockchain i Scenie Finanse odbyło się po 13 prelekcji i 3 panele dyskusyjne.
Na scenie Blockchain wystąpili: Krzysztof Piech, Marek Kirejczyk, Piotr Włodarek, Tomasz Drwięga (ETH Parity), Artur Kuczmowski (Kancelaria Thompson&Stein) czy jeden z dobrze Wam znanych, bithubowych analityków – Stokarz. Swoje prelekcje wygłosili również: Kajetan Komar-Komarowski (lexsecure.pl), Paweł Cichocki, Tomasz Waszczyk, Piotr Rutkowski, Jacek Trzmiel (Coinfirm), Szymon Słodczyk, Mariusz Sperczyński, Damian Dzienio.
Wśród prelegentów sceny Finanse znalazły się takie nazwiska jak: Łukasz Zgiep (Beesfund), Bolesław Wójtowicz (Bogaty.men), Sławomir Muturi (fridomia.pl), Przemysław Słomski (slomski.us), Krzysztof Wojczal (krzysztofwojczal.pl), Paweł Bilnicki (zarobmy.se), Leszek Koprowicz (FlyingAtom.gold), Wojciech Jakubas, Roman Zaborowski, Joanna Sikorska (artdivision.pl i bithub.pl), Andrzej Sadowski, Andrzej Laskowski, Arkadiusz Sieroń oraz Tomasz Deptuch.
Więcej informacji na temat sylwetek prelegentów obydwu scen oraz tematów ich wystąpień znajdziecie na oficjalnej stronie Blockchain i Finanse.
Oferta wystawiennicza
Wśród wystawców mogliście zapoznać się z ofertami takich podmiotów jak Value, Beesfund, Lexsecure, FlyingAtom. Każde ze stanowisk cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. FlyingAtom dumnie prezentowało ofertę flyingatom.shop i flyingatom.gold. Nie zabrakło również możliwości skorzystania z bitomatu.
Przy stanowisku Value mogliście spotkać twórców zdecentralizowanej giełdy Value DEX i porozmawiać o rynku STO. Załoga Value chętnie dzieliła się wiedzą i planami na przyszły rozwój.
LexSecure z kolei zabrało nas w podróż, w której blockchain stanowi podstawę zdecentralizowanej platformy usług prawnych, z której skorzystać mogą zarówno prawnicy jak i wszyscy, którzy potrzebują i poszukują pomocy prawnej w dowolnym temacie.
Przy stanowisku Beesfund również nie mogliście się nudzić! Beesfund to polska platforma społecznościowego finansowania udziałowego, która istnieje na rynku już od 2012 roku. Jeśli nie wiedzieliście, czym jest equity crowdfunding i jakie niesie ze sobą korzyści dla przedsiębiorców – po rozmowie z ekipą Beesfund wszystko stało się jasne.
Gala Nexus 2019 i występ kabaretowy Andrzeja Poniedzielskiego
Konferencja Blockchain i Finanse została uświetniona Galą rozdania nagród branżowych Nexus 2019. Nagrodzone zostały wyróżniające się osoby oraz projekty z branży blockchain, kryptowalut i finansów.
Dodatkowo przyznaliście wyróżnienia dla najlepszych wystąpień z poszczególnych Scen. Spośród osób, które oddały głos na karcie do głosowania rozlosowaliśmy portfele sprzętowe Ledger Nano S ufundowane przez FlyingAtom.shop oraz Ledger. Galę rozdania nagród uświetnił występ satyryka Andrzeja Poniedzielskiego.
Gala Nexus 2019 jest już drugą edycją cyklicznego wydarzenia przyznania nagród i wyróżnień dla wyjątkowych osobistości/ firm z branży. Nagrodą w konkursie była statuetka o nazwie “Nexus 2019” (w języku angielskim oznacza ogniwo). Nexus to wyróżnienie dla tych osób, które w ocenie społeczności i kapituły konkursowej stanowią kluczowe “ogniwa” w polskiej branży kryptowalut, blockchain i finansów.
W ramach nominacji do pierwszych 9 kategorii Nexus 2019 odbyło się otwarte głosowanie ( w oparciu o ankietę), w którym społeczność – każdy z Was mógł oddać głos na swojego kandydata.
Co więcej, mogliście także dodać do ankiety te osoby, firmy, które nie znajdowały się w zestawieniu a które, Waszym zdaniem powinny były się tam znaleźć. Na Wasze nominacje i głosy czekaliśmy do 3 stycznia 2020 roku.
Z grona nominowanych z największą ilością oddanych przez Was głosów, Kapituła Konkursowa, również drogą głosowania, w zgodzie z postanowieniami Regulaminu Konkursu, wyłoniła zwycięzców.
Poniżej lista nominowanych i zwycięzców w poszczególnych kategoriach:
1. Społecznik roku – osoba udzielająca się społecznie poprzez: edukowanie lub akcje charytatywne lub organizację nieodpłatnych spotkań/szkoleń dla branży.
Nominowani w tej kategorii byli: Rafał Zaorski, Mike Satoshi, Piotr Misiurek, Krzysztof Bielecki, Maciej Wapiński. Społecznikiem Roku został Piotr Misiurek. W imieniu Laureata statuetkę odebrał Jarosław Toporowski. Nagrodę wręczył CMO w grupie FlyingAtom – Łukasz Kopeć.
2. Najlepszy polski projekt blockchain – osoba, firma, startup z polskim kapitałem, która/-ry wybiła/-ił się znacząco w branży w roku 2019
Nominowani w tej kategorii: Value, Universal Login, TecraCoin, Copernicoin. Laureatem Nexusa w tej kategorii został Universal Login. Nagrodę odebrał Marek Kirejczyk wprost z rąk Łukasza Zgiepa.
3. Analityk Roku – trader i/lub analityk dzielący się wiedzą i doświadczeniem ze środowiskiem, prowadzący bloga, stronę lub otwarte grupy społecznościowe.
Nominowani: Arkadiusz Jóźwiak, trader21, Adrian Gozdera, JPK Traders.
Laureatem Nexusa w tej kategorii został Arkadiusz Jóźwiak. Statuetkę wręczyła Arkowi Joanna Maciejewska z Thompson&Stein.
4. Mecenas Roku – prawnik lub specjalista prawa wspierający środowisko kryptowalut poprzez porady prawne, interpretacje, artykuły lub edukację.
Nominowani: Aleksandra Kopeć, Sławomir Mentzen. Mecenasem Roku został Sławomir Mentzen. Z rąk Tomasz Gitnera – Prezesa Zarządu Grupy MediaM, nagrodę w imieniu Laureata odebrał Łukasz Kopeć.
5. Bezpieczny blockchain – firma, osoba lub startup, który odznaczyła się na polu dbania o bezpieczeństwo blockchain w zakresie wdrożeń i obsługi powdrożeniowej, jak również podmioty monitorujące stan sieci, dostarczające alertów i udzielające pomocy technicznej.
Nominowani: Universal Login, TecraCoin, Coinfirm. Zwycięzcą okazał się Coinfirm. Nexusa w tej kategorii odebrał sam Jacek Trzmiel z rąk jak zawsze uśmiechniętego analityka Bithub – Stokarza.
6. Aktywista Roku – osoba pracująca społecznie na linii rząd-środowisko kryptowalut.
Nominowani w tej kategorii to: Aleksandra Kopeć, Krzysztof Piech, Konrad Zacharzewski. W posiadanie statuetki Aktywisty Roku wszedł Krzysztof Piech. Wyróżnienie w tej kategorii wręczył mecenas Jacek Harasimowicz.
7. Blog niezależności i wolnej myśli finansowej – niezależny blog o tematyce finansów posiadający odznaczającą się liczbę czytelników, wysokie zasięgi, o wysokim stopniu uznania wśród społeczności zainteresowanej finansami w Polsce.
Nominowanymi w tej kategorii byli: subiektywnieofinansach.pl, independenttrader.pl, zarobmy.se. Laureatem został portal independenttrader.pl. Nexusa z rąk redaktora naczelnego FXMAG – Dawida Augustyna odebrał Paweł Głuch.
8. Influencer Roku – osoba aktywna na social mediach i/ lub YouTube, o największych zasięgach i uznaniu społeczności w tematyce blockchain i/ lub finanse.
Nominowani: Bitcoin Feniks, Krypto Kamikaze, Mike Satoshi, Kamil Jarzombek. Zwycięzcą w tej kategorii został Bitcoin Feniks. W imieniu zwycięzcy Nexusa odebrał analityk Bithub.pl – Jurek S. Statuetkę wręczył mecenas Kajetan Komar-Komarowski z LexSecure.
9. Pieszczoszek – najbardziej pozytywna i lubiana osoba w środowisku.
Nominowani: Mike Satoshi, Maciej Wapiński, Tomasz R. Smus, Krzysztof Piech. Laureatem Nexusa w tej kategorii został Maciej Wapiński. Nagroda przeszła z rąk współzałożyciela Value wprost do reprezentującej zwycięzcę Joanny Maciejewskiej (Thompson&Stein).
Nexus Omnia 2019
Kolejne dwie kategorie, w których zostały przyznane tegoroczne Nexusy, to kategorie wyjątkowe. Organizator Konferencji postanowił przyznać nagrodę Nexus Omnia. To specjalne wyróżnienie przyznawane za całokształt działalności na rzecz finansów i blockchain. Nexus znaczy ogniwo, omnia oznacza “wszystko”.
Laureatem Nexus Omnia w kategorii Finanse został Rafał Zaorski. W kategorii Blockchain, laureatem Nexus Omnia został Tomasz Drwięga. W tych kategoriach zaszczyt wręczania statuetek przypadł redaktorowi naczelnemu Bithub.pl Maciejowi Kosiorowi.
Nexusy Publiczności
Nexus publiczności Blockchain i Nexus publiczności Finanse to nagrody, w których zwycięzców mogliście wskazać sami. Przez cały dzień wydarzenia czekaliśmy na Wasze głosy oddane na kartach do głosowania rozdanych w pakietach konferencyjnych.
Laureatem Nexusa Publiczności za najlepsze wystąpienie Sceny Finanse został Wojciech Jakubas. Jeżeli chodzi natomiast o Scenę Blockchain, jej królem okazał się Kajetan Komar – Komarowski.
Dla wszystkich zainteresowanych dodatkowymi informacjami odnośnie Gali Nexus 2019 przygotowaliśmy specjalną stronę. Możecie ją odwiedzić klikając w ten link.
Po przyznaniu statuetek w tych kategoriach, zgodnie z postanowieniami regulaminu, wylosowaliśmy 3 kryptowalutowe portfele sprzętowe Ledger Nano S. Losowanie możecie obejrzeć tutaj. Z wylosowanymi szczęśliwcami skontaktowaliśmy się droga mailową – koniecznie sprawdźcie swoje skrzynki pocztowe!
Dziękujemy!
Konferencja Blockchain i Finanse to doskonały przykład integracji społeczności skupionej wokół blockchain, kryptowalut i finansów w Polsce. Szerokie spektrum omawianych tematów stało się nie tylko solidnym źródłem nowej wiedzy, ale również inspiracji do dalszych, samodzielnych poszukiwań.
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, bez których Konferencja Blockchain i Finanse wraz z Galą rozdania nagród Nexus 2019 nie mogłaby się odbyć:
Dziękujemy współorganizatorom, prelegentom, partnerom medialnym i technologicznym a przede wszystkim naszej wspaniałej, niezastąpionej publiczności. Bez Was nie byłoby tego wydarzenia. To wszystko dla Was. Do zobaczenia za rok!