SBF z nowymi zarzutami, Do Kwona czeka ekstradycja. Martin Shkreli: powinni ogolić głowę i zacząć słuchać rapu

Problemy założycieli upadłych kryptowalutowych imperiów piętrzą się. Sam Bankman-Fried (SBF), założyciel imperium FTX, dostał właśnie kolejny zarzut karny, tym razem o wręczenie ogromnej łapówki. Do Kwonowi, twórcy ekosystemu Terra, postawiono w Czarnogórze zarzuty posługiwania się fałszywymi dokumentami i prawdopodobnie czeka go ekstradycja. Martin Shkreli, trader i analityk który niedawno sam opuścił mury więzienia, poleca: tego typu ludzie powinni zacząć przygotowywać się na długie lata za kratami.

SBF i Do Kwon w poważnych tarapatach

Sam Bankman-Fried, założyciel imperium FTX, został właśnie dodatkowo oskarżony o przekazanie ok. 40 mln USD łapówki chińskiemu urzędnikowi w celu odblokowania środków ze skompromitowanego i powiązanego z FTX-em funduszu Alameda Research. Do czynu miało dojść w 2021 r., kiedy to środki Alamedy – około 1 miliard dolarów – zostały zamrożone. SBF próbował odzyskać od nich dostęp dyplomatycznymi środkami, ale okazało się to bezskuteczne.

Tym samym liczba stawianych Bankmanowi-Friedowi zarzutów wzrosła do trzynastu. Obrońca oskarżonego odmówił prasie komentarza.

Tymczasem Do Kwon, kolejny skompromitowany założyciel wiodącego kryptowalutowego projektu, ekosystemu Terra, został niedawno aresztowany na lotnisku Podgorica w Czarnogórze na Bałkanach. W chwili obecnej koreańczykowi postawiono zarzuty posługiwania się fałszywymi dokumentami, a o ekstradykcję wystąpiły już zarówno Stany Zjednoczone jak i Korea Południowa.

Zobacz też: Założyciel Monero (XMR) donosicielem Interpolu? Padły oskarżenia

Jest jeszcze kilka krajów które podobno chciałyby dobrać się Do Kwonowi do skóry, jak Singapur, lecz oficjalnie nie podjęto w tym kierunku żadnych konkretnych kroków. Jeżeli koreańczyk zostanie skazany w Czarnogórze za stawiane mu zarzuty będzie musiał najpierw odbyć karę zanim zostanie przekazany zagranicznym służbom.

Martin Shkreli udziela porad oskarżonym

Martin Shkreli, popularny inwestor i trader z kontrowersyjną przeszłością który współcześnie dzieli się chętnie ze społecznością swoją wiedzą i doświadczeniami, poleca kryptowalutowym cyberprzestępcom „ogolić głowę, pogłębić głos i zacząć słuchać rapu”:

„Wiesz, moja rada dla niego (SBF-a, przyp. red.) obejmuje ogolenie głowy, pogłębienie swojego głosu, mówi on w charakterystyczny sposób i znowu, normalnie nie oceniałbym kogoś w ten sposób, chyba że w kontekście więzienia, które jest bardzo wypełnionym testosteronem miejscem, jest to bardzo trudne.”ocenia Shkreli.

Zobacz też: Justin Sun pozwany przez SEC! Twórca TRON oskarżony o oszustwa i manipulacje rynkiem

„Sam będzie miał wiele problemów, bo jest trochę sfeminizowanym facetem i jego zachowanie, niektórzy mówią, że autystyczny rodzaj wrażliwości nie jest czymś, co dobrze się sprawdza w więzieniu. Ludzie tam oczekują że będziesz bezpośredni, że będziesz bardzo asertywny, jeśli nie jesteś, to jesteś postrzegany jako słaby. Wiesz, że musisz być szybki z reakcjami. Jeśli inni więźniowie mają przeczucie, że mogą się ciebie czepiać, to będą się czepiać.” – kontynuuje.

Może Cię zainteresować:

Do KwonFTXKorea PołudniowaKryptowalutySBFTerraUSDUSA
Komentarze (0)
Dodaj komentarz