Uwaga na fałszywy token Metamask

Od dłuższego czasu wiele osób czeka na airdrop tokenów popularnego portfela kryptowalut Metamask, jednak na razie wciąż nie wiadomo, kiedy dokładnie trafią one do użytkowników i kto będzie mógł je otrzymać.

Wiadomo natomiast, że oszuści próbują zarobić na nieświadomych użytkownikach i wypuścili fałszywy token MASK. Problem w tym, że chociaż inwestorzy mogą go łatwo kupić za ETH, to w jego kodzie jest błąd, przez co nie da się sprzedać tego aktywa.

Fałszywy token MetaMask przyciąga inwestorów

Z dotychczasowych informacji wynika, że fałszywy MASK nie jest szczególnie niebezpieczny, ponieważ prawdopodobnie nie naraża użytkowników na ryzyko utraty innych tokenów, ani też nie ułatwia hakerom przejęcia portfela. Z drugiej strony problem jest o tyle istotny, że chociaż już kilkuset inwestorów zgłosiło, że zostało oszukanych, to wciąż pojawiają się osoby, które namawiają do zakupów tokenów wspomnianego projektu.

O ile więc można go bez problemu kupić, to otrzymane aktywo nie będzie miało żadnej wartości. Niektórzy inwestorzy przekonali się o tym bardzo boleśnie, bo wydali po kilka – kilkanaście ETH na zakup fałszywego MASK.

Wyczekiwany airdrop MetaMask

Airdropy o wartości kilku – kilkunastu tysięcy dolarów nie trafiają się każdego dnia, ale niektóre osoby w ostatnich miesiącach zyskały dzięki nim naprawdę dużo. Przykładem może być opisywany we wrześniu airdrop dYDX wart nawet 100 000 USD.

Coraz więcej giełd i innych firm związanych z kryptowalutami decyduje się na to, aby nagrodzić użytkowników, którzy jako pierwsi skorzystali z ich oferty lub spełnili określone warunki (np. dokonali kilku transakcji przed ogłoszeniem airdropa). To, w połączeniu z faktem, że z MetaMask korzysta już 21 000 000 użytkowników miesięcznie, przełożyło się na ogromne oczekiwania wobec darmowych tokenów związanych z popularnym portfelem.

Kiedy prawdziwy airdrop Metamask?

Zgodnie z tym, co niedawno zasugerował założyciel ConsenSys Joseph Lubin (chodzi o firmę, która stworzyła MetaMask), taki airdrop prędzej czy później nadejdzie i jest szansa, że wydarzy się to w pierwszych tygodniach nowego roku. Warto więc zapoznać się z naszym poradnikiem opisującym potencjalny airdrop MetaMask – co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie tokenów?

metamask
Komentarze (0)
Dodaj komentarz