Z MetaMask korzysta już 21 000 000 użytkowników miesięcznie

Jeszcze w kwietniu tego roku z MetaMask skorzystało około 5 milionów użytkowników. Dziś mówimy już o 21 milionach miesięcznie.

Firma ConsenSys ogłosiła dzisiaj, że jej flagowy produkt, aplikacja portfelowa Ethereum o nazwie MetaMask, jest używana każdego miesiąca przez 21 milionów osób. Jeszcze w kwietniu, kiedy rynek pochłonięty był manią DeFi i NFT, MetaMask miał 5 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. Mamy zatem do czynienia z 420% wzrostu w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy.

MetaMask rozwija się już od lat

Faktem jest, że przez ostatnie lata rosła nie tylko liczba aktywnych użytkowników MetaMask, ale także paleta oferowanych przez nich usług. Na początku MetaMask był zaledwie rozszerzeniem przeglądarki łączącym ją z siecią Ethereum. W 2017 roku, kiedy użytkownicy tej sieci zaczęli kupować pierwsze NFT, robili to już za pośrednictwem MetaMask. Portfel znalazł również zastosowanie w ramach protokołów DeFi i ich aplikacji, które umożliwiają pożyczanie, staking czy udostępnianie płynności.

Od tego czasu narzędzie zostało rozszerzone o aplikację mobilną i inne funkcje, które korespondują wprost z funkcjonalnościami aplikacji DeFi. MetaMask chwali się, że funkcja swapów (zamiany jednego aktywa na drugie) zdołała wygenerować od czasu swej marcowej premiery 10 miliardów dolarów w transakcjach.

Do zwiększenia liczby użytkowników mogły przyczynić się pogłoski o możliwym airdropie tokena MetaMask. Koniec końców, kto chciałby przeoczyć kolejne UNI…

Chwilę posłodziliśmy, więc teraz ponarzekajmy

Recenzja na stronie społeczności open-source SourceForge oddaje popularny sentyment wokół MetaMask:

„Szczerze, to jest do bani, aby w ogóle z tego korzystać, ale to jak na razie najlepsza opcja do łączenia portfeli, giełd, swapów i tym podobnych.”

Wśród społeczności krąży również opinia, że MetaMaskowi brakuje intuicyjności. Wielu użytkowników uważa, że jest to narzędzie odpowiednie dla osób, które już znają się na kryptowalutach.

Korzystasz z MetaMask? Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

źródło grafiki tytułowej: link

Może Cię zainteresować:

Ethereummetamaskportfele
Komentarze (0)
Dodaj komentarz