Nastał czas złota – kryptowaluty zarażone – The Big Short znowu shortuje

Nastał czas złota – kryptowaluty zarażone, mówi „Big Short” Michael Burry

Michael Burry znany jako „The Big Short” rzadko udziela wywiadów i raczej nie komentuje bieżących wydarzeń. Tym razem było inaczej.

Inwestor „The Big Short” Michael Burry stwierdził, że jego zdaniem nadszedł czas, aby złoto zwyżkowało z powodu ryzyka zarażenia kryptowalut po upadku FTX.

Burry, który prowadzi fundusz hedgingowy Scion Asset Management, znany jest z wykrycia kryzysu hipotecznego we wczesnym jego stadium i z tego, że zbił fortunę na amerykańskiej bańce mieszkaniowej. W 2019 roku inwestor również zarobił miliony, kupując akcje GameStop, co miało miejsce na długo przed przejęciem akcji przez Reddita.

Burry rzadko komentuje wydarzenia na złocie, co sprawia, że jego obecna opinia jest o wiele bardziej wyjątkowa dla traderów. Według niego krypto chaos wywołany sagą FTX ładnie ustawia scenę dla złota.

„Długo myślałem o tym, że czas na złoto nadejdzie, gdy skandale kryptograficzne połączą się w zarazę” – powiedział Burry w tweecie, który został usunięty.

Burry jest znany z usuwania swoich tweetów wkrótce po ich opublikowaniu.

Przeczytaj także: BlockFi stoi w obliczu bankructwa – fala zwolnień pracowników branży w 2022

Jego wtorkowy komentarz zbiegł się w czasie z tym, że złoto zyskało dużą uwagę inwestorów po imponujących listopadowych wzrostach — prawie o 8%. Ruch w górę następuje po siedmiu miesiącach kolejnych strat. Analitycy przytaczają chłodniejsze dane o inflacji, niższy dolar amerykański, ryzyko związane z kryptowalutami i potencjalne spowolnienie Rezerwy Federalnej jako niektóre z głównych przyczyn wzrostu cen.

W momencie pisania tego artykułu złoto spot było sprzedawane po 1776 USD za uncję.

Słynny inwestor zdradził również, że ma w tej chwili sporą krótką pozycję.

Nie macie pojęcia, jak mocno jestem na krótkiej pozycji” – powiedział Burry w innym tweecie we wtorek.

Zgodnie z wnioskiem regulacyjnym za III kwartał, Burry kupił Qurate Retail o wartości 10 milionów dolarów, który jest właścicielem kanałów zakupów domowych QVC i HSN. W drugim kwartale Burry sprzedał większość swoich znaczących udziałów, w tym Meta i Alphabet. Jednak te raporty kwartalne nie ujawniają krótkich pozycji.

W międzyczasie przestrzeń kryptograficzna chwieje się po jednym z najbardziej chaotycznych tygodni w historii. Powodem było upadek FTX w zeszłym tygodniu, który doprowadził w piątek do złożenia przez giełdę kryptowalutową wniosku o ochronę przed bankructwem i rezygnacji jej dyrektora generalnego Sama Bankmana-Frieda.

Po wybuchu FTX regulatorzy podjęli działania w sprawie nieprawidłowości tej giełdy. Reuters poinformował w tym tygodniu, że amerykański Departament Sprawiedliwości, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oraz Komisja Handlu Towarowymi Kontraktami Terminowymi prowadzą dochodzenia.

Władze w USA i na Bahamach pracują obecnie nad potencjalnym sprowadzeniem Bankman-Fried do Stanów Zjednoczonych na przesłuchanie. Były dyrektor generalny FTX został również spoliczkowany pozwem zbiorowym, który twierdzi, że Bankman-Fried i inne głośne osoby, w tym rozgrywający NFL Tom Brady i gwiazda NBA Stephen Curry, złamali prawo Florydy i żądają w pozwie ponad 11 miliardów dolarów odszkodowania.

Może Cię zainteresuje:

KryptowalutyThe Big ShortZłoto
Komentarze (0)
Dodaj komentarz