Microsoft pomoże prowadzić biznes za pomocą możliwości jakie daje Metaverse

Microsoft pomoże prowadzić biznes za pomocą możliwości jakie daje Metaverse

Microsoft zmienia swoją strategię w kwestii Metaverse. Chce bardziej skupić się na biznesie, a mniej na interakcjach społecznych między użytkownikami.

AltspaceVR, będąca własnością firmy Microsoft platforma społecznościowej wirtualnej rzeczywistości, ogłosiła, że 10 marca zamknie sklep, aby zespół projektu mógł skupić się na „wspieraniu wciągających doświadczeń obsługiwanych przez Microsoft Mesh”.

AltspaceVR zostało pierwotnie założone w 2013 roku przez Erica Romo, dyrektora produktowego Facebook Reality Labs Social Experiences i zostało wykupione przez Microsoft w 2017 roku po tym, jak firma prawie została zamknięta z powodu braku pieniędzy. Teraz wygląda na to, że platforma zostanie zamknięta na dobre, ponieważ jej zespół koncentruje się na realizacji innych planów.

„Patrząc w przyszłość, widzimy możliwość rozszerzenia VR poza konsumenta na biznes, a teraz mamy jeszcze większy cel: bardziej otwartą, dostępną i bezpieczną wersję wciągających doświadczeń w Metaverse. Aby to osiągnąć, podjęliśmy trudną decyzję o zamknięciu platformy AltpaceVR 10 marca 2023 roku”.

Zamiast nagłego zamknięcia, obecni użytkownicy i twórcy projektu otrzymali czas na zorganizowanie ostatnich wydarzeń i pobranie zapisanych treści.

Idąc dalej, zespół AltspaceVR ponownie skoncentruje swoje wysiłki na doświadczeniach w miejscu pracy, co lepiej pasuje do szerszego zakresu Microsoft Mesh (MM).

„Z niecierpliwością czekamy na to, co ma nadejść, w tym na uruchomienie Microsoft Mesh, nowej platformy do komunikacji i współpracy, zaczynając od udostępnienia miejsc pracy na całym świecie” – czytamy w ogłoszeniu.

Przeczytaj także : Firmy kryptograficzne mają trudności z wejściem na giełdę z powodu kontroli SEC

MM pierwotnie uruchomiono w listopadzie 2021 roku, mając na celu sprawienie, by „współpraca w Metaverse” była osobista i zabawna”. Jego uruchomienie zbiegło się w czasie ze zmieniającym się krajobrazem zatrudnienia, ponieważ praca zdalna zyskała na znaczeniu z powodu pandemii Covid 19. Celem firmy Microsoft było przeniesienie realiów życia biurowego — obejmujących bezpośrednie interakcje, przypadkowe spotkania i mowę ciała — do świata wirtualnego.

MM opiera się na funkcjonalności oferowanej przez platformę komunikacji biznesowej Microsoft Teams, łącząc możliwości rzeczywistości mieszanej z narzędziami zwiększającymi produktywność Microsoft Teams, umożliwiając użytkownikom biznesowym korzystanie z aplikacji rzeczywistości mieszanej.

Dowody na to, co można osiągnąć dzięki Microsoft Mesh, zostały niedawno zaprezentowane na Światowym Forum Ekonomicznym 2023 w Davos w Szwajcarii, kiedy WEF zaprezentowało działający prototyp własnego projektu Metaverse – Global Collaboration Village (GCV).

GCV zostało zbudowane przy użyciu Microsoft Mesh i ma być platformą, na której organizacje mogą współpracować i opracowywać plany działania w celu sprostania najpilniejszym wyzwaniom na świecie.

Nowa platforma Metaverse nawiązała już współpracę z Microsoft, Accenture i 80 innymi organizacjami i będzie obejmować miejsce główne na sesje, spotkania i warsztaty, a także wirtualne przestrzenie do współpracy, co podkreśla nacisk na ułatwianie interakcji biznesowych. Organizacje będą również mogły tworzyć własne centra, w których będą prezentować swoje projekty.

Podczas gdy Metaverse będzie niewątpliwie wykorzystywany do interakcji społecznościowych, użytkownicy będą potrzebować czegoś więcej, aby przyciągnąć ich uwagę i utrzymać zaangażowanie niż możliwość wirtualnego czatowania ze znajomymi. Pomoc firmom w zadomowieniu się w wirtualnej rzeczywistości i zapoznaniu ich pracowników z tym, co jest możliwe w Metaverse, to dobry pierwszy krok na drodze do szerszego zastosowania.

Może Cię zainteresuje :

biznesmetaverseMicrosoft
Komentarze (0)
Dodaj komentarz