Krypto Tydzień: 17 – 23 stycznia 2022

Niedźwiedzie nastroje zdominowały w ostatnich dniach wiele grup o tematyce kryptowalut. Niektórzy jednak wykorzystują obniżki, aby wejść w nowe projekty i powiększyć swoje portfolio. Nowy Krypto Tydzień zawiera wiele interesujących informacji, z którymi warto się zapoznać przed podjęciem decyzji.

W 3 tygodniu roku (17 – 23 stycznia) pisaliśmy między innymi o kartach kryptowalutowych od Google, przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft i rekordach hashrate sieci Bitcoin. Przyjemnej lektury!

Bezpieczne inwestowanie w kryptowaluty

Ze względu na dominującą czerwień, mijający tydzień był bardzo stresujący dla wszystkich osób związanych z krypto. Użytkownicy jednej z popularnych giełd mieli jednak dodatkowy powód do zmartwień. Już w poniedziałek informowaliśmy, że Crypto com zawiesza wypłaty | Użytkownicy zgłaszają, że z ich kont znikają środki. Chociaż giełda początkowo nie potwierdziła ataku, to raport Peckshield wskazywał na 4600 ETH o wartości 14,6 miliona dolarów skradzione z Crypto Com? | Środki wyprane za pośrednictwem TornadoCash. Po kilku dniach giełda CryptoCom potwierdziła zhakowanie 400 kont, o czym poinformował jej CEO Kris Marszalek.

Co dalej z kursem BTC?

Pomimo spadków i czerwieni na wykresach (w ciągu tygodnia BTC stracił ponad 18%, ETH 27%, a SOL i DOT 34%) wciąż nie brakuje byczych sygnałów. Na początku tygodnia hashrate Bitcoina osiągnął ATH, a po kilku dniach odnotowano… nowy rekord hash rate sieci Bitcoin.

Według badania BMC: Mining Bitcoina staje się coraz bardziej zrównoważony, a wykorzystanie energii odnawialnej stanowi już 58,5%.

Plany MicroStrategy na ewentualną bessę mogą uspokoić tych, którzy obawiają się ogromnych wyprzedaży. Z promocyjnych cen chętnie skorzystali duzi gracze (wieloryby dokupiły 40 000 Bitcoinów).

Te bycze sygnały nie uratowały jednak sytuacji, przez co rynek kryptowalut dał nura | Bitcoin poniżej 39 000 USD. Na tym niestety się nie skończyło, a w chwili pisania artykułu BTC kosztuje 35 508 USD.

Pomimo tego firma Intel chce zrewolucjonizować mining bitcoina, w czym ma pomóc nowy niskonapięciowy chip. Jednocześnie ma miejsce coraz większa akumulacja BTC.

Aktualna sytuacja przypomina wydarzenia z marca 2020. Odnotowano Bitcoin na historycznym poziomie wyprzedania | Co dalej (wskaźnik siły względnej wskazuje na obszar głębokiej wyprzedaży).

Pocieszające jest to, że w dalsze spadki nie wierzy Mike Novogratz (Novogratz vs. Schiff | Bitcoinowy zakład o milion dolarów).

Rynek altcoinów w pigułce

Wieloryby Litecoin w stanie najdłuższej akumulacji od 2017 r. co przełożyło się na skupienie 5% podaży LTC w ciągu kilkunastu tygodni.

Sieć Polygon z powodzeniem wdrożyła EIP-1559 | MATIC stanie się deflacyjny, ale w ostatnich dniach oberwał tak samo, jak wiele innych projektów (kurs spadł o prawie 35% i wynosi obecnie 1,54 USD).

Giełda Binance spaliła BNB warte 792 000 000 USD w ramach osiemnastej tego typu akcji. Przełożyło się to na spalenie 0,84% początkowej podaży Binance Coin. W ramach przypomnienia: giełda zobowiązała się usunąć z obiegu połowę wszystkich BNB.

Chociaż nie ma oficjalnego potwierdzenia, czy McDonald’s zacznie akceptować DOGE, to społeczność po raz kolejny pokazała duże wsparcie dla meme coina.

Kącik NFT i metaverse

DappRadar wskazał dwa sektory odporne na korektę: gry na blockchain i NFT, do czego przyczynili się użytkownicy z Chin, Indonezji oraz Indii. Dodatkowo postępująca adopcja może przełożyć się na dalszy wzrost gier na blockchain i niewymienialnych tokenów. W międzyczasie miała miejsce historyczna transakcja: Microsoft kupuje Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów. W dodatku według CEO firmy z Redmond sektor gamingowy jest kluczowy dla rozwoju metaverse.

Interesuje cię pasywny dochód z kolekcji NFT? Koniecznie sprawdź staking NFT, czyli jak zarabiać pasywnie na tokenach niewymienialnych.

W poszukiwaniu gemów

Jeżeli chodzi o gemy… w tym tygodniu pusto.

Warto wiedzieć

Pomimo trudnej sytuacji na rynku jeden DEX zaliczył istotny kamień milowy: TVL na giełdzie Osmosis przekroczyła 1 miliard dolarów.

Niezależnie od tego, czy planujesz kopać Bitcoiny, sprawdź, czy energochłonność wydobycia bitcoinów wpływa na wysokość naszych rachunków za prąd? Prezentujemy badania przeprowadzone przez profesora Matteo Benetton z Uniwersytetu w Chicago. Jego zdaniem nawet te osoby, które nigdy nie korzystały z Bitcoina, mogą się dokładać do utrzymania sieci.

Badanie Nickel Digital Asset Management pokazało, że inwestorzy instytucjonalni zmieniają podejście do kryptowalut. Dzięki temu już około 43% z nich jest bardziej przychylnych cyfrowym aktywom.

Sprawdź, co to jest sharding, aby lepiej zrozumieć technologię łańcucha bloków.

Kryptowaluty i zdrowie? Odpowiedzią może być Health Blocks | Zdobywaj tokeny za prowadzenie zdrowego trybu życia.

Mamy rekord: już ponad 20 000 osób obserwuje BitHubpl! Przy okazji warto przypomnieć o naszym profilu na Twitterze (BithubPl), gdzie niedługo dobijemy do 10 000 obserwujących.

Z najnowszego tekstu z serii Crypto Critic: Zbudujemy nowy rynek finansowy, dowiesz się, dlaczego wykorzystanie technologii blockchain pozwoli stworzyć system niezgodny z tradycyjnymi finansami.

Kryptowaluty na świecie

Według wiceprzewodniczącego Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych należy dążyć do przesunięcia branży w stronę bardziej wydajnej technologii. W związku z tym pojawiły się obawy, czy Unia Europejska zakaże korzystania z metody proof-of-work?

Zdaniem Bloomberga niedługo mogą się pojawić karty kryptowalutowe od Google. Chociaż gigant z Mountain View nie chce konkurować z bankami, to przez cały czas przygląda się kryptowalutom.

Rosja rozważa zbanowanie kryptowalut, za czym opowiadają się rząd i Bank Centralny Rosji.

CryptoCom przewiduje nawet miliard użytkowników kryptowalut do końca roku (według Coinbase zajmie to około 5 lat).

CBDC w USA prędzej czy później najprawdopodobniej zostanie wprowadzone. W artykule Suma wszystkich strachów znajdziesz dokładne omówienie tematu. Dowiesz się również, czy takie rozwiązanie może zagrozić prywatności obywateli USA.

Najpopularniejszy artykuł 3 tygodnia

Najpopularniejszym (pod względem ilości odsłon) artykułem 3 tygodnia okazał się tekst Bitcoin spada poniżej 36 000 USD, czyli sprawa się rypła, który został wyświetlony prawie 53 000 razy.

Co sądzisz o obecnej sytuacji na rynku kryptowalut? Czy ostatnie spadki mogą oznaczać koniec hossy? A może wydarzyło się coś ważnego, co pominęliśmy?

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

KryptoTydzien
Komentarze (0)
Dodaj komentarz