Jak Kevin O’Leary stracił 15 mln $ jako rzecznik FTX?

Kanadyjski biznesmen i inwestor Kevin O’Leary ujawnił 8 grudnia w wywiadzie dla CNBC, że stracił wszystkie 15 milionów dolarów, które FTX zapłacił mu za reprezentowanie nieistniejącej już giełdy kryptowalut.

Podczas porannego programu informacyjnego CNBC „Squawk Box” gospodarze skrytykowali O’Leary’ego za niewłaściwą ocenę ryzyka związanego z inwestowaniem i promowaniem FTX. W odpowiedzi O’Leary powiedział, że padł ofiarą „myślenia grupowego”, stwierdzając, że żaden z jego inwestorów nie stracił wcześniej pieniędzy.

Mówiąc o stracie 15 milionów dolarów, powiedział, że zainwestował około 9,7 miliona dolarów w krypto, miał około 1 miliona dolarów kapitału FTX, a nieco ponad 4 miliony dolarów zostało odciętych z powodu podatków i opłat agentów.

Niemniej jednak kanadyjski inwestor przyznaje, że jego inwestycja była zła, ponieważ FTX źle zarządzał miliardami dolarów.

Mimo, że z FTX wyparowała miliardy dolarów, O’Leary odmówił potępienia Sama Bankmana-Frieda bez wcześniejszego audytu.

W tej sprawie chodzi tylko o zamordowanie moich pieniędzy… Jeśli chcesz powiedzieć, że jest winny, zanim zostanie osądzony, po prostu tego nie zrozumiem

Wcześniej Kevin O’Leary wspierał Bankmana-Frieda po tym, jak były dyrektor generalny FTX zaprzeczył jakiemukolwiek powiązaniu z działalnością Alamedy, która doprowadziła do upadku całego rynku.

Co więcej, kanadyjski biznesmen napisał niedawno na Twitterze, że nie boi się inwestować w upadłych przedsiębiorców.

Kevin O’Leary , powiedział w wywiadzie dla Yahoo Finance , że odzyska pieniądze od FTX i że upadła giełda kryptowalut musi zostać poddana audytowi, zanim jej dyrektor generalny, Sam Bankman-Fried, zostanie uznany za winnego wszelkie wykroczenia:

Powiedziałem wszystkim moim prawnikom: trzymajcie fazery na ogłuszeniu, dopóki nie będziemy mieć faktów. Wtedy odzyskamy te pieniądze. Kto pójdzie do więzienia? Nie mam pojęcia. Kto oszukał? Nie mam pojęcia. Ale się dowiem!

O’Leary zasugerował, że pomimo chaotycznych finansów, FTX jest „w 100% kontrolowany”, ponieważ transakcje kryptograficzne są rejestrowane w publicznej księdze na blockchainie.

Mamy teraz do czynienia z tym, że wszyscy na ziemi szaleją przeciwko temu facetowi, Samowi Bankmanowi-Friedowi, twierdząc, że jest oszustem, ukradł pieniądze, wziął je na własne konto, są gdzieś ukryte. Skąd ktokolwiek wie to, jeśli nie mamy sposobu to skontrolować? Czy nie są to zarzuty tak bezpodstawne, dopóki nie mamy dowodów?

W wywiadzie dla The New York Times’s DealBook Summit w zeszłym tygodniu, Bankman-Fried zaprzeczył oskarżeniom o oszustwo.

Upadek FTX wstrząsnął rynkami kryptograficznymi w ciągu ostatniego miesiąca, a szczegóły złego zarządzania stale wyciekają z postępowań upadłościowych. FTX nie miał wewnętrznego działu księgowości i mówi się, że łączył fundusze klientów z funduszami Alameda Research, krypto-handlowego ramienia Bankmana-Frieda.

Reuters poinformował, że FTX wydała 100 milionów dolarów na luksusowe domy wakacyjne na Bahamach dla swoich pracowników i że co najmniej 1 miliard dolarów z funduszy klientów zniknął z giełdy w kilka dni po jej bankructwie.

BitcoinBlockchainCbncEthereumFTXKryptowalutyO'learySBFUSA
Komentarze (0)
Dodaj komentarz