Jack Dorsey zostawia Twittera | Były CEO chce w 100% skupić się na Bitcoinie

Jack Dorsey oświadczył, że zrezygnował z pełnienia funkcji CEO Twittera, deklarując chęć pracy nad opracowywaniem innowacji z wykorzystaniem Bitcoina.

Warto podkreślić, że Dorsey nadal pozostaje dyrektorem generalnym Square Inc., firmy świadczącej usługi finansowe i oferującej płatności cyfrowe. Rezygnacja z pełnienia funkcji CEO Twittera może zasadniczo oznaczać, że współzałożyciel tej platformy postanowił skupić się na pracy w Square. Jest to o tyle bardziej prawdopodobne, o ile przypomnimy sobie niedawne ogłoszenie o uruchomieniu prac zespołu dedykowanego opracowywaniu blockchainowych i kryptowalutowych innowacji oraz szereg innych, około-kryptowalutowych komunikatów, które na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy publikowała firma (patrz linki na końcu wpisu).

Square ważniejsze od Twittera?

Jak donosi WSJ, dyrektor finansowy Twittera Ned Segal powiedział wcześniej, że inwestowanie w kryptowaluty „nie ma teraz sensu”. W kontekście zmienności aktywów dyrektor finansowy przyznał również, że firma woli trzymać mniej zmienne aktywa, ponieważ w przeciwnym razie musiałaby zmienić swoją politykę.

Square, dla odmiany, stanowi w tym względzie całkowite przeciwieństwo Twittera. Firma jest aktualnie trzecim największym posiadaczem BTC wśród spółek notowanych publicznie. Posiada około 0,5% swojej kapitalizacji w BTC, co stanowi około 0,038% całkowitej podaży aktywów. W portfelach Square znajduje się obecnie 8027 bitcoinów wartych niecałe pół miliarda dolarów. Dlatego to Square, a nie Twitter, może być nową, pełnoetatową przystanią Dorseya.

Sygnały były dość wyraźne

Prawdziwie lawinowy wysyp wiadomości od Square rozpoczął się w lipcu tego roku. Firma poinformowała o stworzeniu bitcoinowej platformy DeFi, rozpoczęciu prac nad otwartym systemem wydobywania bitcoinów, wzmiankowała również o pracach nad własnym, dedykowanym kryptowalutom, portfelem sprzętowym. Na początku tego miesiąca ujawniono natomiast plany dotyczące zdecentralizowanej giełdy tbDEX.

Dlaczego Dorsey jest tak bardzo oddany kryptowalutom i tak mocno wierzy w Bitcoina? Cóż, odpowiedzi na to pytanie udzielał już nie jeden raz:

„Powodem, dla którego tak bardzo pasjonuję się #Bitcoinem, jest w dużej mierze model, który sobą prezentuje: fundamentalnej technologii internetowej, która nie jest przez nikogo kontrolowana ani nie ma na nią wpływu żadna osoba ani podmiot. Takim właśnie chce być Internet, i w miarę upływu czasu takim właśnie będzie się stawał.”

Więcej informacji na temat niedawnych komunikatów Square:

BitcoinJack DorseyTwitter
Komentarze (0)
Dodaj komentarz