Indie przekraczają 10% światowego obrotu BTC

Indie zagarniają dla siebie coraz większą część rynku kryptowalut. Według Chrisa Burniske`a obrót w rupiach indyjskich za ostatni miesiąc przekroczył 10% światowego obrotu Bitcoina. To dość zaskakująca informacja wziąwszy pod uwagę dość negatywną opinię jaka Bitcoin miał w Indiach.

Burniske, będący analitykiem w ARK Investment, zajmuje się tematyką kryptowalut i technologii blockchain. Informacją podzielił się na Twitterze dołączając graf przedstawiający udział walut w obrocie Bitcoinem. Dominująca rola amerykańskiego dolara nie powinna nikogo dziwić, podobnie jak jenów japońskich. Po akceptacji Bitcoina jako pełnoprawnego środka płatniczego Japonia stała się z jednym z liderów na rynku kryptowalut.

Witajcie Indie, oczekiwaliśmy was! Jestem bardzo ciekawy jak ta sytuacja wpłynie na Bitcoina

– skomentował wydarzenie Burniske

Zaskakuje natomiast trzecie miejsce, które nie należy ani do chińskiego yuana (CNY), ani do euro. Należy bowiem do rupii indyjskiej (INR), która stanowi blisko 11%. To sporo, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę negatywne opinie o Bitcoinie pojawiające się w tamtym kraju. Brak regulacji bowiem dawał możliwość działania wielu oszustom, którzy wykorzystywali nowych użytkowników nie zaznajomionych z tematem kryptowalut. Często tracili oni w ten sposób oszczędności życia.

Impas został jednak przerwany przez jednego z tamtejszych polityków, który w parlamencie wezwał do zajęcia się tą sprawą i przygotowania odpowiednich regulacji prawnych. Niespełna dwa miesiące temu informowaliśmy, iż powstała już specjalna komisja, która ma zająć problemem Bitcoina w Indiach. Wszystkie działania zmierzają jednak najprawdopodobniej do zalegalizowania kryptowaluty, niż do jej zakazania.

Wzrastające obroty BTC w rupiach indyjskich; źródło cointelegraph.com

Hindusi coraz bardziej zwracają się zatem w stronę Bitcoina. Świadczą o tym również dane z localbitcoins, które pokazują wyraźną tendencję wzrostową jeżeli chodzi o obrót Bitcoinem w rupiach. Co więcej, Zebpay będąca jedną z największych giełd Bitcoin w Indiach poinformowała na Twiterze o rekordowej ilości pobrań jej mobilnej aplikacji – plasując się na 7 miejscu w kategorii finanse. Indie są bardzo ważnym rynkiem jeżeli chodzi o kryptowaluty chociażby ze względu na liczbę ludności, która stawia je na drugim miejscu na świecie tuż za Chinami (a wg prognoz Indie będą wkrótce pierwsze).

MW.

IndieKryptowalutaKryptowalutyzebpay
Komentarze (1)
Dodaj komentarz