Solana cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem ze strony inwestorów oraz użytkowników, co potwierdza dzienna liczba aktywnych portfeli na poziomie 200 000. Nic więc dziwnego, że Grayscale postanowiło poszerzyć swoją ofertę o Solana Trust.
Dzięki temu klienci instytucjonalni będą mogli łatwo uzyskać pośrednią ekspozycję na SOL.
Instytucje chcą mieć w portfelu SOL
Już w połowie września opisywaliśmy, że instytucje mają coraz większy apetyt na Solanę. W pewnym momencie prawie 87% wpływów pochodzących od klientów instytucjonalnych dotyczyło SOL. W dodatku miliarder Sam Bankman-Fried nie tylko wierzy w to, że Solana może odnieść duży sukces, ale również uważa, że może odmienić cały sektor DeFi (więcej informacji znajdziesz w artykule: Czy Solana stanie się liderem DeFi?).
Grayscale Investments wprowadza Solana Trust
Informacja o rozszerzeniu oferty o Solana Trust, który pozwala uzyskać ekspozycję na SOL, pojawiła się na oficjalnym koncie @Grayscale w serwisie Twitter: klasa aktywów cyfrowych rośnie, a my wraz z nią rozszerzamy naszą ofertę. Zyskaj ekspozycję na SOL, natywny token Solana.
„The digital asset class is growing, and we’re expanding our offerings along with it!
Gain exposure to $SOL, the native token of the @Solana network,
through new Grayscale #Solana Trust”.
Czy kurs SOL może wzrosnąć do 300 USD?
Aktualny kurs SOL wynosi 213,54 USD, a podczas ATH z 6 listopada cena sięgnęła prawie 260 dolarów. Wielu inwestorów ma bycze nastroje i wierzy, że w niedalekiej przyszłości SOL może kosztować nawet 300 dolarów. Oznaczałoby to ponad 40% wzrost, co jak na rynek kryptowalut wydaje się bardzo prawdopodobne.
Co przemawia za inwestowaniem w SOL?
W przypadku inwestowania w SOL nie można mówić o spekulowaniu, ponieważ w przeciwieństwie do wielu popularnych projektów, blockchain Solana jest bardzo wydajny i szybki, a transakcje wyjątkowo tanie. W dodatku hodlerzy SOL mogą stakować swoje kryptowaluty i dzięki temu korzystać z atrakcyjnego oprocentowania.
Co sądzisz o inwestowaniu w kryptowaluty za pośrednictwem funduszy?
Od Redakcji
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.