Giełda Uniswap chce być centrum rynku NFT

Najlepsza zdecentralizowana giełda Uniswap uruchamia agregator rynku NFT

Uniswap Labs, twórca czołowej zdecentralizowanej giełdy Uniswap, ogłosił uruchomienie własnego agregatora rynku niezamiennych tokenów (NFT), starając się przełamać separację między giełdami kryptowalut a rynkami NFT.

Nowa oferta – która była rozwijana od czasu, gdy Uniswap przejął w czerwcu agregatora transakcji NFT Genie – będzie agregować NFT, które są wystawione na sprzedaż na najlepszych rynkach, w tym OpenSea, X2Y2, LookRare, Sudoswap, Larva Labs, X2Y2, Foundation i NFT20 .

Jako czołowy DEX w przestrzeni kryptograficznej, Uniswap ma obecnie aktywa o wartości 3,52 miliarda dolarów zablokowane na swojej platformie, zgodnie z danymi DeFiLlama. Giełda stara się teraz uprościć doświadczenie handlowe NFT i usprawnić je dzięki regularnemu handlowi tokenami.

„Historycznie wszyscy postrzegają tokeny i NFT jako dwa bardzo odrębne doświadczenia. Ale ostatecznie oba są zasobami cyfrowymi, a celem jest odblokowanie uniwersalnej własności w zamian za twórców i społeczności” – powiedział Scott Gray, szef produktu NFT w Uniswap Labs.

 „NFT i tokeny to tylko dwa różne sposoby na odblokowanie wartości w naszych cyfrowych światach”.

Przeczytaj także: Etherum to „oszustwo”, które w końcu „wybuchnie” jak FTX, gdy Bitcoin stanie się podstawową globalną formą pieniądza

Dzięki nowemu agregatorowi Uniswap użytkownicy mogą przeglądać listę i ceny „globalne minimalne” na siedmiu obsługiwanych rynkach, wystawiać NFT na sprzedaż na różnych platformach handlowych i kupować hurtowo NFT w ramach jednej transakcji.

Aby pomóc w dobrym uruchomieniu produktu, Uniswap będzie oferować ograniczone opłaty na gaz do 0,01 ETH, aby ułatwić pierwszą transakcję dla pierwszych 22 000 użytkowników agregatora. Rabat jest oferowany do 14 grudnia i można go odebrać za pośrednictwem aplikacji Uniswap po 16 stycznia.

Wcześni użytkownicy Genie będą również uprawnieni do otrzymania części zrzutu monety USD o wartości 5 milionów dolarów (USDC). Użytkownicy Genie, którzy dokonali więcej niż jednej transakcji przed 15 kwietnia, mogą otrzymać 300 USD, podczas gdy ci, którzy posiadają Genie’s Genesis NFT lub Genie Gem NFT, będą uprawnieni do otrzymania 1000 USD każdy.

Motywację do uruchomienia nowego agregatora można znaleźć w danych o przychodach z topowego NFT Marketplace OpenSea. Według wpisu na blogu Shivy Rajaramana, wiceprezesa OpenSea ds. produktu, twórcy sprzedający na platformie łącznie zarobili w 2022 roku 1,1 miliarda dolarów, z czego 80% pochodziło z kolekcji spoza pierwszej dziesiątki. I to nie obejmuje przychodów ze sponsoringu, premie za zaangażowanie lub granty.

Wraz ze wzrostem popularności NFT i pojawianiem się nowych rynków, dla przeciętnego użytkownika kryptowalut coraz większym wyzwaniem staje się nadążanie za najnowszymi osiągnięciami i uruchamianymi projektami. Łącząc najlepsze rynki w jednym miejscu – z planami dodania kolejnych rynków w przyszłości – Uniswap chce stać się punktem kompleksowej obsługi pozyskiwania NFT.

Konkurencja, przed którą stoi Uniswap w tym przedsięwzięciu, z pewnością będzie zacięta, ponieważ zarówno OpenSea, jak i Rarible wykonały w ostatnich miesiącach ruchy, aby rozwinąć swoją zdolność do agregowania NFT z innych rynków.

Może Cię zainteresuje:

NFTuniswap
Komentarze (0)
Dodaj komentarz