CEO Ark Invest: odbicie krypto po spodziewanym pivocie FED-u

Dyrektor zarządzająca Ark Invest, firmy inwestycyjnej skupiającej się na krypto i technologii, wierzy, że aktywa kryptowalutowe dokonają ogromnego odbicia w tym roku. Kiedy? Gdy inflacja spadnie, a FED (Rezerwa Federalna USA) dokona tzw. pivotu – czyli rozpocznie luzowanie monetarne. 

Klimat makro okiem Cathie Wood

W firmowym wideoblogu z 23 stycznia Cathie Wood, CEO i CIO Ark Invest, oceniła perspektywy makroekonomiczne. Powiedziała, że są wszelkiego rodzaju sygnały wskazujące na niższą inflację, co „sugeruje, że FED powinien wkrótce dokonać pivotu.”

Byłoby to korzystne dla ryzykownych aktywów, takich jak kryptowaluty.  Luzowanie polityki monetarnej skutecznie zaostrza apetyt inwestorów na ryzyko. Wood dodała, że jej firma wierzy w spadek inflacji do docelowego poziomu 2%. Przewiduje także, że może ona spaść poniżej tego poziomu, a nawet do terytorium ujemnego. Ma to wynikać ze spadku podaży pieniądza. 

Rynek czeka na sygnał od Rezerwy Federalnej. Myślimy, że to nadejdzie w pierwszej połowie 2023 roku.

Podkreśliła, że portfele Ark Invest powinny radzić sobie bardzo dobrze, jeśli stopy procentowe spadną poniżej oczekiwań rynkowych.

Ark posiada fundusz aktywów kryptowalutowych, inwestycje venture w blockchain, fundusz disruptive innovation oraz sześć aktywnych funduszy exchange-traded (ETF) opartych na technologii i fin-tech.

Zobacz też: Bankructwo Genesis. Firma złożyła wniosek o upadłość

Futurysta Ark wieszy wzrosty i dynamiczny rozwój AI

Tymczasem główny futurysta Ark, Brett Winton, dużo mówił o sztucznej inteligencji (AI). Zauważył, że postępy w ramach tej technologii istotnie przyspieszą w 2023 r. Przewiduje również, że aktywa kryptowalutowe odnotują duży zwrot w tym roku.

Publiczne blockchainy, kryptowaluty i aktywa kryptowalutowe, które przechodzą teraz wyboisty okres, będą jeszcze bardziej wyróżniać ze względu na ich rzadkość w czasach obfitości.

Dodał, że kiedy nastąpi odwilż w środowisku makro, a FED zmieni swoją politykę, możliwość „ekspansji i realizacji wartości w ramach rynku venture i publicznego będzie jeszcze większa.”

Wood dodała, że te innowacje technologiczne są deflacyjne, co „spowoduje boom na produkty i usługi związane z tą innowacją.”

Najnowszym ruchem Ark Invest było zrealizowanie zysków z niektórych swoich udziałów w Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) i zakup 320 000 akcji Coinbase (COIN) o wartości około 17,6 miliona dolarów.

Może cię też zainteresować:

ark investBitcoinBTCFedKryptowalutyUSA
Komentarze (0)
Dodaj komentarz