Blockchain na nowym smartfonie HTC już w 2018 roku

Implementacja blockchainu przez producentów telefonów komórkowych to aktualnie jeden z kluczowych momentów dla rozwoju technologii rozproszonych rejestrów. Najnowszą firmą, która dołącza do klubu implementacji blockchain jest firma HTC, która ogłosiła w maju br. planowaną dystrybucję swojego nowego smatfonu HTC Exodus, w pełni wykorzystujący technologię blockchain do swoich operacji. Jak donosi HTC, przedsprzedaż telefonu ruszy w trzecim kwartale 2018 roku.

W maju br. na stronie firmy oświadczono, iż smartfon będzie dedykowany zdecentralizowanym aplikacjom i zapewnianiu bezpieczeństwa w sieci. Firma wymieniła kilka możliwości Exodusa: na przykład będzie obsługiwał zdecentralizowane aplikacje (Dapps) i będzie posiadać element sprzętowy, który połączy się z portfelami kryptowalut. Nie podano jednak dalszych specyfikacji smartfonu, ale HTC twierdzi, że telefon będzie posiadać zimny portfel (cold storage/wallet).

Zimny portfel (cold wallet) oznacza generowanie i przechowywanie kluczy prywatnych w środowisku offline, poza siecią Internet. Pozwala to na posiadanie środków w bezpiecznej lokacji, bez możliwości ingerencji osób trzecich (np. hakerów) w portfele kryptowalutowe, tak jak ma to miejsce na giełdach kryptowalut czy portfelach online.

źródło: pixabay.com

Chociaż nie wiemy zbyt wiele o Exodusie, można śmiało powiedzieć, że będzie to niezwykle kosztowny sprzęt, który zachwala się portfelem kryptowalutowym, jako kluczową cechą – w czasach, gdy przez spadek cen maleje zainteresowanie cyfrowymi walutami. Nie jest oczywiście wiadome, czy trend spadkowy na kryptowalutach się utrzyma, ale aktualna sytuacja HTC nie stawia ich biznesu w najlepszym świetle. Sprzedaż marki spada, a cena telefonu ma (z nieoficjalnych źródeł) sięgać do $1000.

Firma poinformowała, że ​​wyda dalsze szczegóły i specyfikację telefonu Exodus „w nadchodzących miesiącach”, co jest niesamowicie nieprecyzyjne dla telefonu, który ma zostać wypuszczony do sprzedaży w nadchodzących miesiącach. Mimo to HTC jest obecnie jedynym dużym producentem smartfonów, który chce w pełni wykorzystać blockchain i jest to duży krok dla technologii.

Huawei, HTC – kto dalej?

W maju opisywaliśmy wypuszczenie portfela kryptowalutowego przez Huawei. Chińskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji urządzeń telekomunikacyjnych, wydało oficjalny portfel Bitcoinowy BTC.com na swoich smartfonach. Aplikacja portfela BTC.com jest dostępna dla użytkowników w AppGallery. Ponadto, portfel BTC.com będzie instalowany do każdego nowego smartfona marki Huawei. Użytkownicy smartfonów Huawei mogą od maja pobrać portfel na swoje urządzenia.

Co sądzicie o blockchainie na telefonie od HTC? Zapraszamy do dyskusji!

BitcoinBlockchainhtcKryptowalutysmartfon
Komentarze (0)
Dodaj komentarz