Huawei wydał oficjalny portfel kryptowalutowy na swoich smartfonach

Chińskie przedsiębiorstwo Huawei, specjalizujące się w produkcji urządzeń telekomunikacyjnych, wydaje oficjalny portfel Bitcoinowy BTC.com na swoich smartfonach. Aplikacja portfela BTC.com jest dostępna dla użytkowników w AppGallery. Ponadto, portfel BTC.com będzie instalowany do każdego nowego smartfona marki Huawei. Użytkownicy smartfonów Huawei mogą od dzisiaj pobrać Bitcoinowy portfel na swoich urządzeniach.

Działania giganta telefonicznego będą miały największy wpływ na rynek chiński, z racji, iż Huawei jest największym sprzedawcą telefonów komórkowych w Chinach. Teren Chin był ostoją kryptowalut, do czasu aż rząd chiński wprowadził szereg restrykcji oraz zakazów sfery kryptowalut oraz ICO. Dostęp do aplikacji takich jak BTC.com jest ograniczony w Chinach, ponieważ rząd blokuje sklep Google Play i niektóre obszary Apple AppStore.

„Z naszej wiodącej pozycji w Chinach, wysokich możliwości mobilnych płatności, spodziewamy się, że w niedalekiej przyszłości nastąpi ogromny wzrost przyzwyczajeń związanych z adaptacją kryptowalut na świecie” – powiedział dla Bloomberg Jaime Gonzalo, wiceprezes Huaweí Mobile Services.

źródło: pexels.com

Podczas gdy chińskie władze zamykają giełdy kryptowalut i zakazują ICO, ludzie mogą nadal posiadać kryptowaluty. Portfel BTC.com będzie pierwszą aplikacją kryptowalutową oferowaną przez firmę Huawei. Aplikacja będzie instalowana na wszystkich nowych telefonach marki Huaweí. Ponadto, w nadchodzących miesiącach aplikacja zostanie również wprowadzona na starsze modele urządzeń.

„To dobra okazja, aby wejść na chiński rynek. Korzystanie z płatności bezgotówkowych za pomocą aplikacji jest bardzo atrakcyjne i tradycyjny system bankowy ma z tym problemy, więc jest to idealny sposób, aby opłaty kryptograficzne rosły w tej sferze” – powiedział dla Bloomberg wicedyrektor operacyjny BTC.com Alejandro de la Torre

Huawei chce zdecentralizowanych aplikacji

Zgodnie ze źródłem pozyskanym od Bloomberg, Huaweí poszukuje licencji na system operacyjny SIRIN OS o otwartym kodzie źródłowym, opracowany przez szwajcarską firmę SIRIN Labs. Huaweí planuje wdrożyć system SIRIN OS wraz z aplikacją DApps działającą w systemach Android. Plany oznaczałyby pierwszy ruch tak dużego producenta smartfonów w kierunku blockchainu. Potencjalnie Huaweí zbliża technologię blockchain do implementacji na rynek masowy.

Co sądzicie o działaniach firmy? Czy Huawei właśnie rozpoczął implementację portfeli kryptowalutowych przez inne marki telefonów? Zapraszamy do dyskusji!

BitcoinBlockchainhuaweiKryptowaluty
Komentarze (2)
Dodaj komentarz
 • CzyWWięzieniuMożnaKopaćBitcoiny?

  Czy ten portfel będzie open-source?

 • Doprzytomniacz :)

  Brawo „Huawei” ! 🙂 Na pohybel biurwom-decydentom
  i na pohybel światowemu banksterstwu ! Oto lider rynku. 🙂
  Poczekajmy już tylko jedynie na kilka niezależnych testów
  odporności i niezawodności tej aplikacji i usługi. Super !