Bitcoin za wysłuchanie podcastu

Słuchanie podcastów właśnie stało się nowym — i bardzo prostym — sposobem zarabiania BTC. Koncentrująca się na grach firma płatnicza Bitcoin, Zebedee, ogłosiła we wtorek nowe partnerstwo z platformą do strumieniowego przesyłania podcastów Fountain. Sojusz między nimi ułatwia użytkownikom otrzymywanie mikropłatności za słuchanie ulubionych podcastów. Strategia jest częścią programu „ Słuchaj i wygrywaj ” programu Fountain, który został uruchomiony w połowie 2022 r.

Program oferuje słuchaczom nagrody pieniężne za pierwszą godzinę codziennego słuchania podcastu, zapewniając jednocześnie korzyści twórcom. „Dzięki temu partnerstwu wspieramy nowy typ modelu biznesowego i działalności gospodarczej, nie tylko w obszarze płatności”, powiedział Ben Cousens, dyrektor ds. strategii Zebedee.

To najnowsze partnerstwo Zebedee – firmy skupiającej się na grach z nagrodami w Bitcoin, która ma już długą listę tytułów, które pozwalają graczom zarabiać kryptowaluty podczas zabawy. Kilka dni temu firma ogłosiła partnerstwo ze studiem gier mobilnych Viker, aby dodać szachy do swojej listy gier do wygrania.

Założona w 2019 roku firma Zebedee opiera się na dynamice „Play-to-Earn” (P2E), czyli graj, aby wygrać, aby zaoferować graczom alternatywę do zarabiania na swoim czasie. Listen-to-Earn ma na celu zrobienie czegoś podobnego dla podcasterów, tworząc bezpośrednie połączenie między twórcami a ich odbiorcami, które pozwala widzom otrzymywać Bitcoiny za każdą minutę słuchania.

„Ten rodzaj handlu wartością za wartość to przyszłość tworzenia treści” — powiedział założyciel i dyrektor generalny Fountain, Oscar Merry.

„Za wiele lat będziemy pamiętać, kiedy płaciliśmy abonamenty za platformy z treściami, które nie mają związku z tym, jak często z tych platform faktycznie korzystamy. I będziemy się śmiać z tego, jakie to było bezzasadne i nieefektywne.” – stwierdził dodatkowo Merry.

Aplikacja Fountain z szerokim wyborem programów jest dostępna na Androida i iOS. Chociaż nie jest to aplikacja tego typu. Inne usługi, takie jak Decibel i Current Media , również badają tę samą koncepcję, aby oferować użytkownikom nagrody w tokenach za ich uwagę podczas słuchania muzyki, radia lub przesyłania strumieniowego treści.

BitcoinBlockchainBTCCousensEarnFountainKryptowalutyMerrymuzykaP2EpodcastVikerZebedee
Komentarze (0)
Dodaj komentarz