Fan Token. 5 najlepszych propozycji

Fan token, to kryptowaluta wydawana w celu zwiększenia interakcji między klubami sportowymi a kibicami. Wśród drużyn posiadających tego typu tokeny jest wiele lokalnych i zagranicznych klubów. Tokeny fanów, o których głośno zrobiło się w czasach mundialu, okresowo stymulują rynek kryptograficzny swoimi wzlotami i upadkami.

Wśród klubów sportowych posiadających żetony kibiców wyróżnić można m.in.: Atletico Madryt, Paris Saint German, Juventus, Barcelona, Roma. Kibice, którzy kupią te tokeny, mogą głosować w ankietach i wyrażać swoje opinie na temat niektórych decyzji, które mają zostać podjęte przez wspierane przez nich drużyny. Ponadto fani mogą również wykorzystywać token fana do celów inwestycyjnych. Tym samym wyłonił się proces, który przynosi korzystne skutki zarówno dla klubów, jak i kibiców.

Krótko mówiąc, fan tokeny oferują specjalne korzyści, które są oferowane wyłącznie fanom drużyny, klubom lub gwiazdom i mogą być używane tylko przez posiadaczy tych tokenów. Te zalety mogą obejmować: ekskluzywny dostęp do treści (np. transmisje na żywo, wywiady, wydarzenia specjalne); nagrody lub oferty specjalne na gry i konkursy; narzędzie społecznościowe, które można wykorzystać do zwiększenia interakcji między fanami. Można je wykorzystać także jako narzędzie inwestycyjne, które może zmieniać wartość w zależności od wyników zespołu, klubu lub gwiazdy.

Jakie są więc najlepsze tokeny fanów, biorąc pod uwagę ich kapitalizację rynkową?

FC Barcelona (BAR)

FC Barcelona Fan Token (BAR) to oficjalny fan token klubu piłkarskiego Barcelona. Został wydany 22 czerwca 2020 roku we współpracy z Socios.com i Barceloną. Posiadacze tokenów BAR mogą głosować za pomocą inteligentnej umowy w ankietach „decyzje fanów” publikowanych przez FC Barcelona. Ponadto posiadacze tokenów mogą wchodzić w interakcje z platformą Socios (głosować w ankietach, rywalizować w konkursach i quizach, łączyć się/czatować z innymi użytkownikami itp.) i zdobywać nagrody.

W obiegu znajduje się 6,4 miliona monet BAR, a całkowita podaż wynosi 39 milionów monet BAR.

Najwyższa cena Barcelona Fan Token została zarejestrowana w dniu 21 kwietnia 2021 r. – 72,55 USD. Najniższa cena tokena BAR wynosiła 2,50 USD w dniu 12 maja 2022 r.

Paris Saint-Germain (PSG)

Paris Saint-Germain Fan Token (PSG) to token kibica wydawany przez Paris Saint-Germain. Jest jednym z bardziej udanych projektów w świecie kryptowalut i sportu.

Wprowadzony jako kryptowaluta w standardzie tokena ERC-20 opartym na Ethereum, Paris Saint-Germain Fan Token (PSG) oferuje zarówno możliwość inwestowania, jak i umożliwia fanom korzystanie z różnych promocji. PSG nie jest wydobywaną kryptowalutą. Jednak „polowanie na żetony” można przeprowadzić za pomocą „rzeczywistości rozszerzonej”.

W obiegu znajduje się 3,8 miliona monet PSG, przy łącznej podaży 19 milionów PSG.

Najwyższa cena tokena Paris Saint-Germain wyniosła 58,79 USD w dniu 27 kwietnia 2021 r. Najniższa cena 3,57 USD dla tokena PSG została zarejestrowana w dniu 1 lipca 2020 r.

Manchester City (CITY)

Token kibica Manchester City (CITY) został wydany 25 maja 2021 r. Opiera się na Ethereum i korzysta z infrastruktury Chiliz. Token CITY ma na celu nawiązanie bliższej relacji ze swoimi kibicami. CITY daje kibicom prawo głosu w niektórych decyzjach dotyczących klubu, oferuje również takie możliwości jak korzystanie ze specjalnych przywilejów czy spotkania z zawodnikami. Kibice mogą wyrazić swoją opinię, biorąc udział w głosowaniach.

W obiegu znajduje się 5,3 miliona tokenów CITY, a całkowita podaż wynosi 20 milionów tokenów CITY.

Najwyższa cena tokena CITY wynosiła 36,19 USD w dniu 27 sierpnia 2021 r. CITY najniższa cena 3,58 USD została zarejestrowana w dniu 12 maja 2022 r.

Santos FC (SANTOS)

Santos Fan Token to oficjalna kryptowaluta opracowana przez brazylijski klub sportowy Santos FC, założony w 1912 roku. Santos miał na celu generowanie dochodu za pomocą tego tokena dla fanów. Istnieje możliwość interakcji z fanami Santos FC i klubem. Moneta Santos może być używana do wielu różnych celów, jak choćby prawo do głosowania w ankietach czy uczestnictwa w życiu klubu.

Ponadto ci, którzy chcą uzyskać dostęp do wielu wydarzeń, mogą użyć monet Santos w celu zakupu wejściówki. Santos jest również używany przez wielu inwestorów kryptowalutowych do celów inwestycyjnych na rynkach. Dzięki Santos i Binance Pay użytkownicy mogą płacić za unikalne produkty, bilety na mecze, członkostwo w klubach.

W obiegu jest 4,3 miliona Santosów, całkowita podaż wynosi 30 milionów tokenów Santos.

Najwyższa cena Santosa została zarejestrowana w dniu 25 września 2022 r. – 22,34 USD. Najniższa cena za token Santos wyniosła 1,30 USD w dniu 12 maja 2022 r.

Arsenal (AFC)

Arsenal Fan Token to rodzaj cyfrowej waluty emitowanej przez Arsenal Football Club. Ten token oferuje fanom klubów ekskluzywne oferty i pozwala kibicom uczestniczyć w decyzjach klubowych. Na przykład fani mogą głosować, uzyskiwać dostęp do ekskluzywnych treści lub otrzymywać specjalne promocje.

Ten token umożliwia również handel między fanami. Oznacza to, że fani mogą wymieniać się swoimi żetonami z innymi fanami w klubie lub poza nim. Ten handel może wpłynąć na cenę tokenów lub pozwolić fanom na powiększanie zasobów.

W obiegu znajduje się 6,2 miliona zapasów AFC, z całkowitą podażą 40 milionów tokenów AFC.

Najwyższa cena AFC została zarejestrowana w dniu 27 października 2021 r. – 8,13 USD. Najniższa cena tokena AFC wynosiła 1,03 USD w dniu 12 maja 2022 r.

Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną analizą i poglądem autora.
AFCArsenalBarBarcelonaCityFan tokenKibiceklubManchester CityParis Saint-GermainPSGSantosSantos FC
Komentarze (0)
Dodaj komentarz