Binance ostrzega przed nasilonymi działaniami oszustów

Na oficjalnym polskim blogu giełdy Binance pojawiło się ostrzeżenie przed oszustwami telefonicznymi.

W związku z tym warto pamiętać, że pracownicy giełdy nigdy nie dzwonią do swoich użytkowników, a tym bardziej nie składają ofert osobom, które nie mają założonego konta.

Oszuści podszywają się pod pracowników giełdy Binance

Oszuści próbują wykorzystać dużą popularność, jaką giełda Binance cieszy się wśród użytkowników na całym świecie. Z informacji opublikowanej na blogu Binance wynika, że Polacy są ostatnimi czasy szczególnie narażeni na działania oszustów. Najczęściej dzwonią oni z obietnicą wysokich zysków, a jeżeli klient nie ma konta na popularnej giełdzie, to oferują pomoc w jego założeniu.

Binance przypomina o czterech ważnych zasadach bezpieczeństwa:

  1. Pracownicy giełdy Binance nie kontaktują się z użytkownikami, a jedyną metodą komunikacji jest oficjalny czat.
  2. Pracownicy giełdy Binance nigdy nie proszą o podanie takich danych jak hasło, imię i nazwisko itp.
  3. Pracownicy giełdy Binance nie pomagają klientom w inwestycjach, a tym bardziej nie obiecują im wysokich zysków.
  4. Pracownicy giełdy Binance nie proszą klientów o instalowanie żadnych programów.

Próby ataków na użytkowników Blockchain com

Od dłuższego czasu podobny schemat działania stosują oszuści, którzy podszywają się pod pracowników popularnej aplikacji – portfela Blockchain com. Co ciekawe telefony wielokrotnie odbierały nawet te osoby, które nigdy nie miały żadnej styczności z kryptowalutami.

Jak się zabezpieczyć przed utratą środków?

Podobnie jak w przypadku prób wyciągnięcia informacji przez oszustów podających się za pracowników banków, należy zawsze unikać podawania swoich danych drogą telefoniczną, zwłaszcza jeżeli to rzekomy pracownik banku / giełdy / aplikacji portfela jest stroną nawiązującą kontakt.

Jeżeli natomiast przez cały czas trzymasz swoje kryptowaluty na jakiejkolwiek giełdzie, a nie korzystasz z lokat lub nie planujesz w najbliższym czasie handlować, warto pomyśleć o przesłaniu ich na bezpieczny portfel. W wyborze sprzętu pomoże ci nasz poradnik Trezor vs. Ledger | Porównanie portfeli kryptowalut. Nawet jeżeli będziesz musiał ponieść opłatę związaną z przesłaniem środków, to i tak jest to o wiele korzystniejsze niż utrata całego kapitału.

Binanceoszuści
Komentarze (0)
Dodaj komentarz