Banki centralne kupują złoto, aby chronić się przed kryzysem zadłużenia państwowego

Banki centralne kupują złoto, aby chronić się przed zagrożeniem kryzysem zadłużenia państwowego – Equinox Partners

Inflacja na najwyższym poziomie od 40 lat i rosnące stopy procentowe na całym świecie powodują wiele napięć na rynkach finansowych i popychają światową gospodarkę w recesję i potencjalnie wywołują kryzys zadłużenia państwowego. Według jednego z zarządzających funduszami otoczenie makroekonomiczne tworzy idealną burzę dla cen złota i akcji wydobycia złota.

W wywiadzie dla Kitco News Sean Fieler, prezes i dyrektor ds. inwestycji Equinox Partners, powiedział, że spodziewa się, że wzrost cen złota będzie tylko kwestią czasu, ponieważ ryzyko gospodarcze będzie nadal rosnąć. Firma inwestycyjna jest wiodącym długoterminowym inwestorem wartościowym, zarządzając aktywami o wartości ponad 700 mln USD.

„Patrząc na rynki finansowe, podpałka jest ustawiona i wystarczy jedna mała iskra, aby rozpalić ogień” – powiedział.

Komentarze pojawiają się, gdy rosnące ryzyko geopolityczne zwiększyło popyt na złoto jako aktywo bezpiecznej przystani, podnosząc ceny do 1800 USD za uncję. Fieler powiedział, że kolejny etap rajdu złota będzie, gdy Rezerwa Federalna zacznie obracać się wokół stóp procentowych.

Dodał, że amerykański bank centralny agresywnie zacieśnia politykę pieniężną, ponieważ jest do tej pory za krzywą. Powiedział, że nie spodziewa się, aby Rezerwa Federalna była w stanie opanować inflację i że gospodarka USA nadal słabnie, będzie zmuszona zrezygnować z obecnego cyklu zacieśniania.

„Spodziewam się, że Rezerwa Federalna zmieni kierunek w drugiej połowie roku” – powiedział.

Ale inwestorzy muszą się martwić nie tylko recesją. Rosnące stopy procentowe oznaczają, że kraje, które w ciągu ostatnich dwóch lat zalały rynki finansowe bezprecedensowymi płynnością, teraz muszą liczyć się z wyższymi kosztami obsługi. Fieler zauważył, że rynki wschodzące już przeżywają kryzys zadłużenia.

„MFW na początku lata ogłosił, że kryzys zadłużenia państw rozwiniętych jeszcze nie nadszedł, co było złowieszcze” – powiedział.

Fieler powiedział, że w tym środowisku oczekuje, że banki centralne będą nadal zwiększać swoje rezerwy złota, a nawet mogą zwiększyć tempo zakupów do końca roku.

Największym czynnikiem na rynku złota jest w rzeczywistości udział banku centralnego w rynku” – powiedział.

„W niedawnej ankiecie widzieliście, jak wiele krajów z góry ogłosiło zamiar zakupu złota. Banki centralne chętnie przyjmują argument, w którym dolar nie jest jedyną walutą rezerwową na świecie. Złoto wydaje się odgrywać znaczącą rolę w tych obliczeniach”.

Ciąg dalszy na:

Bank CentralnyZłoto
Komentarze (0)
Dodaj komentarz