Analitycy ostrzegają przed dalszymi spadkami – Bitcoin walczy na poziomie 20 tys USD

Analitycy ostrzegają przed dalszymi spadkami – Bitcoin walczy o utrzymanie wsparcia na poziomie 20 tys USD

Rynek kryptograficzny wykazał w środę oznaki odporności, ponieważ poranne spadki odwróciły się w pobliżu południa, aby przywrócić ceny do poziomu, w którym rozpoczęły dzień.

Podobne ożywienie nastąpiło na giełdzie, która była pod presją podczas porannej sesji, ale zdołała wdrapać się na zielone pola w pobliżu zamknięcia rynku, ponieważ Wall Street chciała przedłużyć wzrosty na trzeci dzień.

Dane dostarczone przez TradingView pokazują, że cena Bitcoina (BTC) spadła do dziennego minimum 19 755 USD we wczesnym handlu w środę, ale zdołała odwrócić kurs podczas popołudniowej sesji i wspiąć się z powrotem powyżej 20 000 USD, gdzie byki walczą teraz o kontrolę z niedźwiedziami.

Słabość BTC poruszył starszy analityk techniczny Kitco, Jim Wyckoff, w swoim porannym podsumowaniu Bitcoina, zauważając, że „byki nabrały niewielkiego rozpędu na początku tego tygodnia, ale straciły dużo w środę”.

Jeśli byki zdołają osiągnąć większe wzrosty cen w najbliższym czasie, mają potencjał do „rozpoczęcia trendu wzrostowego na wykresie dziennym”, zasugerował Wyckoff, po czym ostrzegł, że „ BTC ma więcej pracy do wykonania w najbliższym czasie, aby sugerować, że trend wzrostowy może zostać utrzymany.”

Jeden z możliwych scenariuszy tego, jak taki trend może wyglądać, przedstawił użytkownik Twittera Moustache, który opublikował poniższy tweet pokazujący potencjalną korelację ze zmianą ceny BTC w 2018 roku.

Przeczytaj także: Korelacja złota z Bitcoinem osiąga najwyższy poziom od roku

Nie widać końca kryptowalutowej zimy

Nie wszyscy analitycy malują tak optymistyczny obraz, wliczając w to Floriana Grummesa, dyrektora zarządzającego Midas Touch Consulting, który od czerwca nazwał akcję cenową „trzymiesięczną boczną torturą” i ostrzegł, że „kolejny przełom wydaje się być tylko kwestią czasu.”

Grummes zwrócił uwagę na główny poziom wsparcia około 18 000 USD i zasugerował, że „ceny prawdopodobnie utrzymają się w zacieśniających się wstęgach Bollingera” między 16 000 a 28 000 USD.

Według Grummesa dominujący trend na wykresie tygodniowym „wyraźnie pozostaje zniżkowy”, który ostrzegał przed krótkim uciskiem „ze względu na sytuację wyprzedaży”.

Dla tych, którzy mają nadzieję, że ten ostatni rajd może zakończyć kryptowalutową zimę, analityk ostrzegł, że takiego rozwoju „nie widać, a Bitcoin prawdopodobnie zobaczy nowe dołki w perspektywie średnioterminowej, pomimo jakichkolwiek pośrednich oznak ożywienia i kontrtrendowych wzrostów”.

Dolar amerykański został wyróżniony jako główny czynnik niepewności i słabości na rynkach finansowych.

„Dopóki dolar pozostanie silny i będzie miał tendencję wzrostową, kryzys płynności będzie trwał, a wszystkie klasy aktywów pozostaną pod presją” – powiedział Grummes.

„Jeśli niedźwiedzie będą w stanie zwyciężyć, ceny prawdopodobnie skorygują się dalej w kierunku 14 000 USD i 10 000 USD. Nasz najgorszy scenariusz to nadal 6000 USD w średnim terminie. Podejrzewamy jednak, że na wszystkich rynkach nastąpi gwałtowne ożywienie. Mogło się już zacząć lub rozpocznie się gdzieś między połową a końcem października. To odłoży ostateczną wyprzedaż do przyszłego roku”.

Spojrzenie na rynki

Ogólnie rzecz biorąc, w środowe popołudnie rynek altcoinów wykazywał tendencję spadkową, ponieważ traderzy nie mieli zbytniej motywacji do angażowania się na rynku.

Największe zyski tego dnia to 17,83% wzrost dla Numeraire (NMR), 11,06% wzrost dla Smooth Love Potion (SLP) i 7,3% wzrost dla Helu (HNT).

Na tradycyjnych rynkach S&P, Dow i Nasdaq odnotowały wzrost w godzinie zamknięcia, ale ostatecznie zamknęły się na minusie, odpowiednio o 0,20%, 0,14% i 0,25%.

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 963 miliardy dolarów, a stopa dominacji Bitcoina wynosi 40,1%.

Może Cię zainteresuje:

Bitcoin
Komentarze (0)
Dodaj komentarz