30 000 000 użytkowników MetaMask

MetaMask ma już 30 milionów użytkowników i nic nie wskazuje na to, aby coś miało powstrzymać dalsze wzrosty.

Ten imponujący wynik udało się osiągnąć w ciągu zaledwie czterech miesięcy, co przekłada się na wzrost na poziomie 42%.

ConsenSys zebrało 450 milionów dolarów

Wiadomość o tym, że Microsoft wchodzi w Ethereum! Gigant z Redmond zainwestował w ConsenSys to nie jedyna dobra wiadomość dla twórców popularnego portfela MetaMask. Dotychczas w firmę zainwestowały również SoftBank’s Vision Fund 2, HSBC i Marshall Wace. Nic więc dziwnego, że wycena ConsenSys przekroczyła 7 miliardów dolarów.

Popularny portfel Ethereum

Wystarczyło zaledwie kilka miesięcy, aby ilość osób aktywnie korzystających z tego narzędzia przekroczyła 30 milionów (oznacza to ponad 42% wzrost). Jest to świetny wynik, szczególnie że jeszcze w kwietniu ubiegłego roku MetaMask miał około 5 milionów użytkowników, a w listopadzie informowaliśmy, że z MetaMask korzysta już 21 000 000 użytkowników miesięcznie.

Z czego wynika zwiększone zainteresowanie portfelem MetaMask?

Rosnące zainteresowanie portfelem Ethereum może oznaczać, że coraz więcej osób chce inwestować w kryptowaluty. Przede wszystkim jednak wskazuje na przyśpieszenie globalnej adopcji Web3 (MetaMask jest często wybierany przez osoby, które chcą zbierać lub wybijać NFT). Portfel ułatwia również korzystanie z wielu popularnych usług DeFi i zdecentralizowanych giełd kryptowalut.

Najbardziej aktywni użytkownicy MetaMask

Zgodnie z informacją, która pojawiła się na oficjalnym blogu firmy ConsenSys, największą aktywność wśród użytkowników portfela widać obecnie w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Niemczech i… Nigerii.

Czy MetaMask jest bezpieczny?

Chociaż narzędzie stworzone przez ConsenSys cieszy się dużym zaufaniem, to na początku marca opisywaliśmy problemy użytkowników portfela MetaMask. Część osób zarzucała wówczas firmie brak prawdziwej decentralizacji. W oficjalnym komunikacie problem z uzyskaniem dostępu do środków wytłumaczono błędną konfiguracją ustawień.

Osobom, które do tej pory nie używały popularnego portfela, przypominamy o potencjalnym airdropie. Według niektórych osób prędzej czy później firma zdecyduje się na wypuszczenie własnego tokena. Więcej informacji znajdziesz poniżej.

Może Cię zainteresować:

metamask
Komentarze (0)
Dodaj komentarz